Україномовний контент для дітей: що дивитись малечі

Діти швидко все схоплюють та запам’ятовують. Тому ситуації, коли трирічний малюк в одному реченні може сказати одне слово українською, інше англійською, а третє – російською, доволі поширені. Звідки дітлахи то знають? Звісно, з відеоконтенту, який вони дивляться. Часто батьки обирають іншомовний продукт, бо чомусь впевнені, що не знайдуть якісні україномовні канали. (Про нав’язаний українцям комплекс меншовартості можна дізнатись із документальних фільмів). І ми вирішили допомогти дорослим. Сьогодні пропонуємо підбірку ресурсів з дитячим контентом українською мовою. 

Мама, намалюй!” (8,83 тисячі підписників)

Перше відео на каналі з’явилося лише 17 березня 2022 року. Українська художниця, викладачка малювання, етики й естетики Марина Юкіш записала свій перший відеоурок про те, як намалювати принцесу

“Через війну багато діточок були вимушені покинути свої домівки, не мають змоги відвідувати садочки та гуртки, початкову школу, де відбувалося навчання рідною мовою. Діти зіткнулися з величезним стресом, який залишить слід на все їх життя. Тому, намагаючись бути корисною у цей важкий час, я вирішила створити волонтерський проєкт – безкоштовні онлайн уроки малювання для дітей”, – пише авторка в описі до свого Youtube-каналу.

На каналі вже вийшло 157 уроків. Їх викладачка публікує щодня в один і той же час –  об 11:30. Важливо, що всі уроки малювання записані українською мовою.

Розраховані ці навчання на діток від 3-х років. Окрім традиційних предметів та героїв можна навчитись малювати байрактар, літак “Мрію” чи пса Патрона

Також є рубрика “Піжамне малювання“. А віднедавна з’явився закритий плейлист для тих, хто донатить на розвиток каналу авторки. 

“Головна мета проекту – відволікти дітей, занурити їх у кольоровий світ малювання. Дати їм можливість відчути себе здатними намалювати все, що забажають, мати впевненість у своїх силах”, – пише Марина Юкіш.

Youtube-канал телеканалу “Плюсплюс” (123 тисячі підписників)

Тут можна знайти такі мультики, як “Дикі Скрічери” та “Маленьке містечко” українською мовою. 

Також тут багато мультиплікаційного контенту власного виробництва. Відео не лише розважальне, а й повчальне. Зокрема, є рубрики “Говоримо українською“, “Екоплюс” та “Добро завжди перемагає“. 

Цікавим є плейлист під назвою “Казка з татом”. Хоч і відзнятий він ще понад вісім років тому, але залишається актуальним і досі. Відомі зірки читають казку дітлахам. Створена рубрика за підтримки українських видавництв. Тож окрім народних казок “Солом’яний бичок“, “Як звірі хату будували“, є і сучасні “Мед для мами“, “Літачок-рятівничок” тощо. 

Контент буде корисним і для дошкільнят, і для молодших школярів.

Ukranimaua (193 тисячі підписників) 

Це YouTube-канал, де зібрані мультики українського виробництва студій “КиївНаукФільм” та “УкрАнімаФільм” від 1961 року. 

Тут і колекція знаменитих “Як козаки…”, і «Дуже давня казка», «Квітка папороті» та багато інших. Крім більш старих мультфільмів, на цьому YouTube-каналі є і сучасні українські мультфільми, як-от «Бабай» або «Пригоди Котигорошка», або нові серії “Козаків”.  Також у листопаді 2021 року там презентували перший епізод мультсеріалу “Дивосвіт”, створеного за мотивами робіт Марії Приймаченко. 

Автори каналу зазначають, що він буде цікавим і для дітлахів, і для дорослих. Останнім обовʼязково сподобаються мультфільми з їхнього дитинства.

Цікава наука (206 тисяч підписників)

Цей канал теж буде цікавим не лише дітям, а й дорослим. Тут зібрані різні наукові відео. Можна дізнатись, наприклад, що у дітей зір псується не від постійного “залипання” у планшетах, телефонах і комп’ютерах. 

В описі до каналу його автор Віталій Шевчук пише:

“Метою каналу є покращення ситуації із науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою”. 

Тож для глядачів він робить переклади та озвучує науково-популярні й освітні відео на різні наукові теми – з фізики, астрономії, біології, географії та математики. 

Тут є і великі відео – тривалістю понад сорок хвилин, а є і короткі – до десяти хвилин.

Янко-гортало – цікавинки для дітей (35,4 тисячі підписників)

Це Youtube-канал для дітей, створений українським дитячим поетом і письменником Янком Горталом. 

Ми – творчий сімейний колектив, що працює переважно на ниві дитячої літератури та навчальних анімованих матеріалів. Наші справжні імена: Інга та Владислав. А Янко Гортало – то, звісно, псевдонім. Свої роботи ми присвячуємо всім українським діткам: чистеньким і замазурам, слухняним і неслухам, мрійникам і дзиґам”, – пишуть автори каналу. 

Тут можна знайти переспів популярної англомовної пісні “Baby Shark”. У версії колективу Янка Гортала малюк-акула перетворився у малюка сома

Є відео для найменших з вивчення слів, є пісеньки про абетку, відео, щоб навчитись читати по складах, відео про цифри та геометричні фігури, емоції

І, звісно, відео на вірші Янка Гортала. Між іншим, його вірші увійшли в книгу, яка називається “Біганина”. Вона вже вийшла друком і її можна придбати. 

Це далеко не весь перелік україномовного дитячого контенту на Youtube. Пишіть нам, що дивляться ваші діти і чи сподобалась наша авторська підбірка. 

Авторка: Марія Турчина

Читай такожЯкщо не згадувати, як тебе звуть, то можна забути, хто ти”: як війна створює сучасний український героїчний епос

А також радимо читатиІсторія України для малюків, школярів та дорослих: підбірка влогів

Попередній Як удосконалити українську без підручника

Залиште свій коментар