Пізнавальний інстаграм: рекомендації для прихильників концентрованої та лаконічної інформації

На початку цього року кількість українських користувачів соціальної мережі Інстаграм перевищувала 17 мільйонів. За що ж вона нам так подобається? Насамперед за красивий і яскравий контент, можливість переглядати й поширювати фото та відео. Ще одна перевага інстаграму – лаконічність. Тексти під дописами або в каруселях, як правило, короткі та влучні. В обмежену кількість символів автори дописів намагаються вмістити максимум інформації. І це велика перевага для тих, хто прийшов в інстаграм не розважитися, а дізнатися щось корисне, не витрачаючи години на читання лонгрідів.

Сьогодні розповідаємо про пізнавальні профілі в інстаграмі – такі, що вже завоювали чималу аудиторію, і майже невідомі. Це профілі про сучасні події, науку й технології, історію і навіть секс.

Якщо ви ще не з 186 тисячами підписників ukrainer_net, то обовʼязково підпишіться. Спільнота Ukraїner поширює свій контент не лише в інстаграмі, де має профілі кількома мовами. Команда має сайт (до речі, ми його радили в одному з попередніх оглядів), ютуб-канал, фейсбук-сторінку, видає книги. Проте для прихильників коротких концентрованих повідомлень радимо саме підписку в інстаграм. Завдання, яке поставили собі представники Ukraїner – розвивати українське суспільство, порушуючи важливі теми й розповідаючи історії з усіх куточків країни, говорити про цінність культурних та історичних обʼєктів, які ми маємо на своїй території.

Про що ж інстаграм спільноти? Наприклад, про різницю між Україною і росією, про те, чому українці й росіяни не братні народи, як онлайн-платформи обмежують контент українців, як вмовити рідних дерусифікувати їхні пристрої, а ще тут є історії людей, пізнавальний фото- та відеоконтент. У кожному дописі – зрозумілі пояснення і чіткі інструкції, нічого зайвого, а для тих, хто хоче дізнатися більше є посилання на відео та лонгріди.

ukrainer_net в інстаграм
Скріншот з інстаграм-профіля ukrainer_net

Профіль texty.org.ua не такий популярний, як Ukraїner. Однак свою аудиторію у 12,5 тисячі підписників заслужив якісним та інформативним контентом. «Тексти» позиціонують себе як медіа для думаючих, і основні їхні матеріали розміщені на сайті, однак це здебільшого лонгріди, великі за обсягом аналітичні тексти, з чималою кількістю даних. Тож якщо вас цікавлять складні теми, а терпіння на довгі матеріали не вистачає, інстаграм видання вам сподобається.

Зазвичай тему в профілі подають у каруселях. До одного допису прикріплюють кілька зображань з текстом, у якому послідовно, за допомогою чітких тез пояснюють читачам про певну проблему. Доповнюють тексти інфографікою чи/та картами. Наприклад, так підписникам розповідали про те, які склади ворога уже вдалося поцілити нашим Збройним Силам; про нагальні потреби та проблеми української армії в галузі тактичної медицини; як росія придумує докази про злочини України.

texty_org_ua в інстаграм
Скріншот з інстаграм-профіля texty.org.ua

Якщо ви з тих, кому до вподоби науково-популярний контент, – заходьте на профіль nauka.ukraine. Наразі тут зібралося майже 7 тисяч підписників. Щодня автори профіля пропонують цікавинки зі світу науки та технологій, дохідливо розповідають, чому наука – це круто, і наголошують, що в своїх публікаціях опираються на достовірність та сучасний науковий метод.

Основний канал для поширення контенту – це сайт NAUKA.UA, однак традиційно радимо спершу переглянути інстаграм.Що ж пропонує профіль? Пізнавальні відео. До прикладу, ви дізнаєтеся, як мертвого павука перетворили на роборуку, а доісторичній рибі не сподобалося життя на суші і вона повернулася в воду. У текстових дописах йдеться про цікаві новини з різних наукових сфер – біології, фізики, астрономії, археології тощо. До того ж автори профіля роблять щотижневі добірки новин, які стануть справжньою знахідкою для любителів похизуватися своєю обізнаністю та ерудованістю в компанії друзів чи знайомих.

nauka.ukraine в інстаграм
Скріншот з інстаграм-профіля nauka.ukraine

Вартий уваги також історичний профіль history_malva, який ведуть харківські студенти, які обʼєдналися навколо ідеї популяризувати українську історію та поширювати український контент.

Канал доволі новий, започаткували його уже після початку великої війни – перший допис датований 11 травня. Наразі канал зібрав майже 3 тисячі підписників. Автори розповідають про важливі події в українській історії, наших непересічних співвітчизників, збирають для своїх підписників цитати відомих українців, зокрема Симона Петлюри, Євгена Конвальця, проводять прямі ефіри на актуальні теми.

history_malva в інстаграм
Скріншот з інстаграм-профіля history_malva

І наостанок про особливий пізнавальний профіль – ebautebaut. Його ведуть творчині шоу «Ебаут», у якому обговорюють такі часто табуйовані в суспільстві теми, як секс, прийняття тіла, вибір між чайлдфрі та материнством. Авторки шоу діляться власним досвідом та допомагають порадами.

Одразу наголошуємо – не шукайте у профілі пікантних новин чи фото. Окрім анонсів шоу, на сторінці ви знайдете багато цікавої інформації: поради психолога, як долати травматичну кризу чи як говорити з людьми, які постраждали від війни; інструкцію від медіаекспертки, як очистити свій інформаційний простір від сміття; коротенькі історичні розвідки, наприклад, про те, як одружувались бійці УПА – у підпіллі, в лісах та ховаючись від німецьких та радянських військових; у рубриці «Ебаут мова» розтлумачать слова, якими ми користуємося на побаченнях, у стосунках або під час сексу.

профіль ebaut в інстаграмі
Скріншот з інстаграм-профіля ebautebaut

Сьогодні у нашому огляді лише пʼять позицій – це навіть не крапля в морі корисного пізнавального контенту, який можна відшукати в інстаграмі. Маєте улюблені профілі – чекаємо на ваші рекомендації.

Авторка: Оксана Банкова

Більше про ресурси, які допомагають збільшувати свої знання, читайте “У пошуку інтелектуальної поживи: ресурси про історію, політику та шалених авторок

Читайте також “Сміх під час повітряних тривог: які гумористичні шоу створили на Хмельниччині

Попередній Україна тисне на ООН через “ядерний шантаж” на окупованій рф ЗАЕС

Залиште свій коментар