Здавалось, сміху не місце в умовах війни. Та якщо задуматись, то насправді – це заледве не основна зброя, як для військових, так і для мирних громадян. Якщо вмієш добре посміятись з себе, ситуації, то і легше з усім впораєшся. А ще сміх допомагає зняти напруження та впоратися з деструктивними емоціями. І хоч зараз гумор став трохи специфічним, часто чорним, все ж таки він допомагає тримати українцям психологічну рівновагу. Чого тільки варті меми, якими українці рясно закидають соцмережі під час цікавих подій.
Ну як сміятись з війни та під час неї, коли довкола стільки горя?
Ми вам сьогодні обов’язково розкажемо! Наша нова підбірка цього разу геть невелика, але дуже особлива. У ній виключно місцеві гумористичні проєкти. Тож погнали!
“Бандерівське смузі”

На початку війни у телеграм-каналах з’явилось відео “Посівна” про те, як десь в Україні, де йдуть активні бойові дії, до українських захисників підходить місцевий житель. Чоловік пригощає їх яблуками. З короткої розмови стає зрозуміло, що він прийшов не просто так, йому потрібні добрива для городу… Відео швидко стало вірусним.
“Посівна” саме таку назву мав перший епізод “Бандерівське смузі”.
Народилось і створювалось це гумористичне шоу на Хмельниччині. У перші дні війни Кам’янець-Подільський прихистив українських акторів, режисерів, сценаристів, музикантів. Одним словом – креативну еліту України. Люди творчі швидко знайшли собі заняття.
Автором ідеї та ініціатором проєкту став відомий український актор, Заслужений артист України Дмитро Суржиков. Він поділився ідеєю з директором Міжнародного кінофестивалю “Бруківка” Андрієм Зайцем і вони почали її реалізовувати.
Вже відзнято 13 епізодів. Автори працюють над продовженням. Подивитись всі серії можна тут. На каналі наразі 14,6 тисяч підписників.
“Бункерні балачки”

Ще одне шоу, яке народилось у перші дні війни. Компанія хмельничан, пересиджуючи повітряні тривоги в укритті, грала у різні ігри. Друзі у такий спосіб намагались відволіктись від тривожних думок. Одного разу вирішили зняти свої посиденьки і викласти в мережу.
Перший епізод вийшов 15 квітня. Двоє ведучих – Артем та Віта –обговорювали новини і намагались вгадати, що з того є правдою.
Шоу “зайшло” і до Артема з Вітою почали приходити гості: відомі музиканти і просто цікаві особистості. У травні до них прийшли двоє маріупольців, які згодом стали частиною команди. А рубрик стало більше. Наприклад, ведучі та гості тягнуть листочок з питомо українським словом і мають пояснити його значення.
Вже вийшло 15 епізодів. Переглянути всі відео можна тут. На каналі наразі майже 3,4 тисячі підписників.
“Kalidor”

Це благодійні стріми, які проводять ведучий, гуморист, стендап-комік Віктор Перунський та відеограф Богдан Мельничук. Під час ефіру хлопці збирають кошти для наших військових. Вони обговорюють новини, жартують. А ще до них приходять гості – відомі хмельничани. Хлопці беруть у них інтерв’ю у доволі жартівливій формі. І дарують подарунки за найбільші донати на допомогу військовим.
Стріми відбуваються щосереди. На каналі вже є 11 відео. Наразі канал майже назбирав першу сотню підписників.
Об’єднує усі відео те, що їх не рекомендовано дивитись дітям до 16 років.
Якщо ви знаєте інші гумористичні проєкти родом з Хмельниччини – обов’язково залишайте згадки про них у коментарях, а ми додамо їх до списку в наших наступних оглядах.
Авторка: Марія Турчина
Читайте також культогляд про художні репортажі “Щиро про справжнє: читаємо репортажі”
Перелік фільмів про справжні стосунки України та Росії читайте у матеріалі “Ворог був безжальним завжди: фільми, які пробуджують пам’ять”