Як Хмельницька обласна лікарня адаптувалася до умов воєнного стану

Комунальне некомерційне підприємство “Хмельницька обласна лікарня” Хмельницької обласної ради визначене базовим закладом першої черги для надання високоспеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям, які захищають країну. Крім військових, заклад надає медичну допомогу усім, хто її потребує, в тому числі переселенцям. 
Як зазначають у лікарні, вони повністю адаптувалися до роботи в умовах війни. Заклад забезпечений необхідними медикаментами, витратними матеріалами, продуктами харчування. За 8 місяців функціонування під час воєнного стану там вже пролікували майже сімнадцять тисяч стаціонарних пацієнтів та понад двадцять п’ять тисяч амбулаторних пацієнтів.

Фінанси

Фінансове забезпечення медичного закладу, як і до 24 лютого, здійснюється за рахунок коштів, які надходять від Національної служби здоров’я України. Також лікарня має підтримку з обласного бюджету на оплату комунальних послуг та, в рамках виконання обласної Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я на 2022 рік, на проведення капітальних ремонтів та закупівлі медичного обладнання. Зокрема, з обласного бюджету передбачалось виділити закладу понад 63 мільйони гривень, з яких на оплату комунальних послуг – 27,7 мільйона гривень, на реконструкцію та купівлю медичного обладнання – понад 36 мільйонів гривень. Посадові оклади працівників за період воєнного стану не змінилися, штатний розпис теж залишився без змін — нікого вимушено не скорочували. 

Нововведення

За кілька днів до початку повномасштабної війни Хмельницька обласна лікарня відкрила кілька нових відділень. 

У закладі реорганізовано відділення щелепно-лицьової хірургії у відділення отоларингології та щелепно-лицьової хірургії. За власні кошти в лікарні проведено ремонтні роботи та облаштовано нову операційну, передопераційну та оглядову. За рахунок благодійників операційну повністю оснастили необхідним дороговартісним медичним обладнанням. Таким чином у лікарні запровадженно надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з отоларингологічною патологією, в тому числі за допомогою оперативних втручань, які раніше в закладі не проводились.

Також відкрито відділення оперативної гінекології, тазової хірургії та ендоскопічної гінекології на 20 ліжок. Це дало можливість впроваджувати нові методи лікування та медичні технології навіть в умовах війни. Ремонтні роботи в цьому відділенні проведено за рахунок благодійників та особисті кошти лікарні.

Закупівлі

Серед масштабніших закупівель, які провела обласна лікарня від 24 лютого, є закупівля операційного світильника на майже 2,5 мільйона гривень та реконструкція зовнішніх мереж від теплопункту до корпусу №2 за понад 2,3 мільйона гривень. Також медзаклад закуповував ультразвукову систему візуалізації на 1 мільйон 198,5 тисяч гривень і операційний стіл на 1,5 мільйона гривень.

Інші закупівлі стосуються бланків, транспортних послуг, комунальних послуг, інформаційних послуг, страхування, послуг зв’язку, харчування, фармацевтичної продукції тощо. Також закуповували прапори України, рюкзаки, тактичні годинники, екобритви, акумулятор, батареї. 
Найвартісніша закупівля для лікарні, що фінансувалась з обласного бюджету, здійснена після 24 лютого, це закупівля апарат штучної вентиляції легенів на очікувану вартість у більше як 13,85 мільйонів гривень. Крім цього, за кошти обласного бюджету у розмірі 4,8 мільйони гривень лікарня закупила дезінфікуючі засоби, 3 системи ендоскопічної візуалізації за 11,4 мільйони гривень. Також закупили хірургічний одяг на 2,6 мільйони гривень, загальноприйняту ультразвукову систему візуалізації за 985 тисяч гривень і ендопротез кульшового суглоба за 900 тисяч гривень.

Ендоскопічний кабінет Хмельницької обласної лікарні із закупленим обладнанням
Ендоскопічний кабінет Хмельницької обласної лікарні із закупленим обладнанням. Фото з фейсбуку медичного закладу

За власні кошти заклад утилізовував сміття на суму 300 тисяч гривень, також проводив роботи з монтажу систем киснепостачання у 3 і 7 корпусах лікарні за 79 і 132 тисячі гривень. 

Пізніше у цих корпусах були проведені дороговартісні реконструкція та ремонт. Щоправда тут розпорядником коштів було державне підприємство “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”. 

Реконструкція з надбудовою та модернізація будівлі одного з корпусів лікарні під нове відділення коштувала 343,5 мільйони гривень. Водночас капітальний ремонт з модернізації будівлі ще одного корпусу медзакладу обійшовся у майже 179 мільйонів 58 тисяч гривень. Обидва тендери відбулися, адже позначені в електронній системі як ті, які відбулися. 

Безпека

У медичному закладі подбали і про забезпечення стабільної роботи, безпеки пацієнтів та персоналу в лікарні — вжили заходів щодо облаштування бомбосховищ. Зокрема, в лікарні облаштовано 1 укриття та 2 сховища в корпусах. В усіх укриттях забезпечені необхідні умови для перебування пацієнтів та персоналу, а також умови для надання необхідної медичної допомоги. Організовано пологовий зал, операційні, реанімаційні палати. У сховищах є туалети та водопостачання. Роботи проводились власними силами за підтримки волонтерів та благодійників. 


Зважаючи на те, що ворог регулярно обстрілює критичну та енергетичну інфраструктуру України й, зокрема, на Хмельниччині, лікарня забезпечена необхідною кількістю генераторів для безперебійного живлення, щоб мати змогу функціонувати за відсутності електроенергії. 


Своїм головним досягненням за період роботи в умовах воєнного стану у закладі вважають стабільну робота лікарні, збереження колективу, медичних працівників та забезпечення вчасної надання медичної допомоги всім тим, хто її потребував. 

Матеріал опубліковано в рамках проєкту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію IWPR або донора. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Читайте також

Чи переживе Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка фінансовий шторм?

Освоєння нових методик: як працює міська лікарня під час війни
Попередній Світлана Джуринська: «Нам потрібно вижити, втримати людей, виплачувати зарплату»

Залиште свій коментар