Війна в Україні: в Японії посилилась підтримка сильнішої армії

25.09.2022 Новини
Автор ГО ЖАР

Війна в Україні впливає на весь світ. Жодна країна не може бути осторонь подій, які відбуваються на території нашої держави. Хтось уважно спостерігає за тим, як діють партнери на підтримку України. Інші – аналізують наш досвід і готуються до оборони. Саме так себе наразі поводить Японія. Після повної капітуляції у 1945 році, країна взяла курс на пацифізм в оборонній політиці.  Але сьогодні все змінюється. The Economist проаналізував, як вплинула війна на безпекові амбіції Японії. У матеріалі  “War in Ukraine has bolstered Japan’s support for a stronger army” йдеться не лише про розмови всередині країни, а й про конкретні кроки японців. Ми її для вас переклали і переказали.

Скіншот із сайту The Economist

Війна в Україні глибоко потрясла Японію

Ідеї Джона Леннона формували політику безпеки Японії після закінчення Другої світової війни. Її Конституція, розроблена під американською опікою після беззастережної капітуляції Японії, відмовляється від “війни як суверенного права нації” і проголошує довіру до “справедливості і віри миролюбних народів світу”. Хоча в наступні десятиліття Японія нарощувала свої збройні сили, які вона називає Силами самооборони (sdf) – пацифізм залишався потужною політичною силою.

путін став тривожним сигналом для багатьох японських мрійників. Його неспровоковане вторгнення в сусідню країну є нагадуванням про те, що автократичні режими можуть бути надзвичайно небезпечними. Недавнє брязкання зброєю Китаю навколо Тайваню висвітило можливість того, що щось подібне може статися в японській частині світу. 

64% японців виступають за зміцнення оборони своїх островів

Оборона посіла перше місце в списку проблем виборців. Опитування, проведене ліберальною щоденною газетою Asahi Shimbun, показало, що 64% японців виступають за зміцнення оборони своїх островів. Вперше цей показник перевищив 60% з 2003 року.  Інші опитування показують, що більшість нині виступає за придбання ракет великої дальності, які дозволили б наносити удари по цілях за межами території Японії, що є ще одним відступом від встановлених норм.

Зміни у японській політиці

Це означає збільшення витрат на оборону. Японія довгий час обмежувала витрати приблизно до 1% ВВП – неофіційне правило, встановлене в 1976 році. Тепер правляча Ліберально-демократична партія (ЛДП) розглядає можливість збільшення витрат протягом наступних п’яти років, щоб відповідати стандарту НАТО, в 2% ВВП. При нинішньому рівні витрат 2% ВВП забезпечили б Японії третій за величиною оборонний бюджет в світі після Америки і Китаю (в даний час він займає дев’яте місце за величиною).

Бюджетний запит Міністерства оборони на майбутній фінансовий рік відображає нові настрої: очікується, що він перевищить 6 трлн ієн (42 млрд доларів) з урахуванням невказаних статей, що більш ніж на 10% більше, ніж у попередньому році.

Агресія путіна змінила список покупок Японії

Агресія путіна також змінила список покупок. Японські політики в області безпеки проявляють новий інтерес до тонкощів ведення бойових дій. Підтримка ліній постачання в даний час є першочерговим завданням: склади боєприпасів, запасних частин, палива. Заходи щодо запобігання нападу, такі як укріплені бункери на авіабазах і поліпшена логістика, є ще одним напрямком. Особливо на островах Нансей, архіпелазі, який простягається на 1 100 км через Тихий океан, від східного узбережжя Тайваню до південної Японії.

Японію чекають глибокі зміни в обороні

Хронічний дефіцит інвестицій в оборону (див. діаграму) залишив Японію з довгим списком потреб. Японія вже давно відстає в нових областях ведення війни, таких як космос, кібернетика і автономні транспортні засоби.

І там, де до росії раніше ставилися як до перешкоди, аналітики тепер турбуються про те, що вона об’єднає зусилля з Китаєм. Це ускладнює плани щодо відведення ресурсів з північних районів Японії. У ясний день контрольовані росією Курили (які Японія називає північними територіями) видно через воду.

Тепер необхідно подбати про обидва кінці [країни]”, – говорить Кіші Нобуо, який був міністром оборони до серпня.

Зміни в політиці, обговорювані зараз, є прискоренням раніше існуючих тенденцій, а не новим підходом. Політикам ще належить перетворити зростаючу громадську підтримку сильнішої армії на ширшу розмову про те, що це означатиме для цивільного населення Японії. Значна трансформація політики безпеки Японії вимагатиме більшого бачення.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Україна – це місце, куди тікає Борис Джонсон від скандалів на батьківщині
Про вплив війни в Україні на світ читайте у “Українське зерно та глобальний голод: як світ намагається вирішити продовольчу кризу

Читайте також

Шпигунська війна: як ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з путіним (продовження)

Адам Ентус і Майкл Швіртц провели понад 200 інтерв’ю в Україні, кількох інших європейських країнах і США, щоб розповісти цю історію.
Читати далі

ЖАР.INFO подали позов до окружного суду на Апарат Верховної Ради України

20 березня редакція ЖАР.INFO подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України через відмову надати публічну інформацію на запит щодо закордонних відряджень народних депутатів.
Читати далі

Узяти до відома та ліквідація комунальної аптеки: шепетівські районні обранці зустрілися вперше за 10 місяців

За словами голови Шепетівської райради Олега Кулінського, «занадто важливих проблем в житті нашої громади не було, тому і збиратися депутатам не було необхідним».
Читати далі

Залиште Свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Якщо Вам відомі факти корупції, повідомте нас

Повідомити про корупцію