Війна путіна зазнає невдачі. Захід повинен сприяти його швидшій поразці

Український контрнаступ змусив загарбників тікати з Харківщини. На росії почали висловлювати стурбованість політичним керівництвом. Зараз друзі України мають чудовий шанс допомогти закріпити перевагу на фронті та навіть допомогти здобути перемогу. Що потрібно зробити колективному Заходу  аналізував The Economist у матеріалі “Vladimir Putin’s war is failing. The West should help it fail faster”. Ми його для вас переклали та переказали.

Скріншот з сайту The Economist

Харківський контрнаступ знаменує найдраматичніший поворот для росії

Одне з багатьох виправдань, які володимир путін привів для вторгнення в сусідню країну, Україна і росія – “одна нація”, яка повинна бути об’єднана під його м’яким правлінням. “Ви все ще так думаєте?”, запитав президент України, коли цього тижня його війська вигнали тисячі російських окупантів з Харківської області. Тріумфальний сарказм Володимира Зеленського був виправданий. Харківський контрнаступ, що почався 5 вересня, знаменує собою найдраматичніший поворот для росії з тих пір, як путін відмовився від своїх спроб захопити Київ у кінці березня.

Його значення полягає не тільки у звільненні 6 000 квадратних кілометрів території за кілька днів — більше, ніж росія отримала за попередні п’ять місяців. Це також захоплення Україною танків, гармат і ящиків з боєприпасами, які російські солдати залишили після себе, коли тікали. Україна також повернула собі два транспортні вузли – Ізюм і Куп’янськ. Ці міста були потрібні росії, щоб завершити завоювання Донбасу та інтегрувати його до свого складу.

Плани путіна провести фальшиві “референдуми”

Плани путіна провести фальшиві “референдуми” для анексії окупованих територій південної та східної України в зупинені. Україна контратакує в обох областях. Передбачення на війні завжди ризиковані, але ситуація, схоже, змінилася. російська окупація всюди стримується, і Україна поступово — а іноді і раптово — відкочує її назад.

Успіхи України на полі бою ґрунтуються на двох китах: техніці і людях. В апаратному забезпеченні вона має постійно зростаючу перевагу. Америка та інші дружні держави направили їй ракети з достатньою дальністю і точністю, щоб змінити умови ведення бойових дій. Україна може бачити і надійно вражати склади боєприпасів противника, командні центри й вузли матеріально-технічного забезпечення далеко за лінією фронту. росія не може. Передбачувана перевага росії в повітрі придушена мобільними засобами протиповітряної оборони. І в той час як росія виснажує свої запаси зброї, запаси України стають все більш численними і потужними, оскільки переважаюча техніка НАТО замінює її старий комплект Варшавського договору.

Кадрова перевага України

Кадрова перевага України також зростає. Початкові сили вторгнення путіна в 200 тисяч осіб ніколи не були достатніми, щоб окупувати Україну. Втрати росії жахливі.  За одними оцінками, 70-80 тисяч її солдат були вбиті або поранені. путін щосили намагається їх замінити, незважаючи на рейди по в’язницях і пропозицію величезних бонусів, це не сильно вдається.

Україна, навпаки, має своє доросле чоловіче населення, до якого можна звернутися. Їх моральний дух знаходиться на захмарному рівні, і, частково завдяки НАТО, вони добре оснащені і все більш добре навчені. Вони борються за свої будинки і співгромадян. російські війська б’ються за кошик брехні: що Україною керують “нацисти”, що вона становить загрозу для росії, що її народ хоче бути “звільненим” росією. Теоретично путін міг би віддати наказ про загальну мобілізацію і змусити набагато більше молодих росіян вступити в бій, але він знає, що це було б надзвичайно непопулярним і саме тому він ще цього не зробив. Навіть якщо б він це зробив, це займе багато місяців, щоб набрати, тренувати, обладнати та розгортати небажане та жахаюче підкріплення.

Захід повинен закріпити успіх

Перемога України ще не очевидна, але шлях видно. Повністю вигнати росію з України буде непросто. Це означатиме витіснення її з території, де вона набагато краще окопалась і організована, ніж у Харкові. Загальний крах російських військ не можна виключити, але він малоймовірний.

Тому Захід повинен закріпити успіх. Україна показала, що вона може використовувати західну зброю, щоб повернути собі територію. Захід повинен надіслати кращу зброю, наприклад боєприпаси Аtacms більшої дальності для пускових установок Нimars, які виявилися настільки ефективними, що раніше їх не наважувалися поставляти. Щоб уникнути ескалації, сучасна зброя НАТО не повинна бути випущена в росію. Україна, безсумнівно, підкориться, а не відштовхне свого постачальника зброї. Їй також буде потрібний надійний приплив боєприпасів для майбутніх наступів і бронетехніки для швидкого перекидання військ. Заходу також слід подумати про те, що може знадобитися Україні в наступному році, і значно розширити масштаби підготовки українських військовослужбовців за кордоном.

Скріншот з сайту The Economist

Чим більше вкрадених земель втратить росія, тим важче їй буде утримати решту

Імпульс у війні може бути самопідтримуваним. Якщо українці в окупованих містах повірять, що загарбники залишаться там назавжди, деякі можуть зрештою погодитися або навіть співпрацювати. Якщо вони думають, що росіяни будуть вигнані через кілька місяців, у них є протилежний стимул: учасники опору будуть очікувати, що вони опиняться на боці переможців; колабораціоністи – що їх посадять. Чим більше вкрадених земель втратить росія, тим важче їй буде утримати решту. Тим більше причин для Європи чинити опір енергетичному шантажу путіна. З тих пір як він припинив постачання російського газу, європейські уряди поклялися “копати глибше”, щоб не дати своїм громадянам замерзнути цієї зими. Ви можете чіплятися до деталей політики, але головне –  зберігати солідарність, незважаючи на біль.

путін переживає тріщини у своїй ретельно культивованій аурі непереможності

Тим часом путін переживає перші тріщини у своїй ретельно культивованій аурі непереможності. Він придушив більшість інакомислення і все ж занепокоєння транслюється в етері. Яструбині голоси критикують ведення війни. рамзан кадиров, грізний чеченський воєначальник, чиї люди воювали і тероризували українців, назвав ситуацію на місцях “вражаючою”. Націоналіст на російському телебаченні тактовно припустив, що путіну дали погану пораду. Кілька сміливих місцевих політиків у москві та санкт-петербурзі навіть закликали чоловіка в кремлі піти у відставку.

Марення старого

російська економіка перенесла санкції краще, ніж очікувалося, але вона повільно стагнує. Ціни на енергоносії, які приносили користь росії, впали. Захід повинен спробувати вбити клин між режимом і російським народом. Західним лідерам слід підкреслити, що вони сваряться з путіним, а не з його підданими. Західні країни повинні вітати російських перебіжчиків, особливо найосвіченіших. росіянам, які служать режиму, навпаки, має бути відмовлено у візах. Якщо пощастить, російська еліта врешті-решт втомиться від ізоляції, як її сили безпеки втомляться від того, що тиран з манією історичної величі втягує їх у війну, в якій неможливо перемогти. росія може покласти край цьому конфлікту в будь-який зручний для неї час. Але мир буде укладений не на тих умовах, які спочатку передбачав путін.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Українські війська відбили ключові села в ході контрнаступу
А також про зміни настроїв серед жителів рф “Росіяни підтримують війну в Україні і впевнені, що вони не на “поганій стороні

Попередній Антибіотики – лише за рецептом: враження хмельницької лікарки

Залиште свій коментар