Сценарій “ядерний щебінь” та протиракетні хрести: що в росії пишуть про вибух на Хмельниччині

Вибухи на об’єкті критичної інфраструктури у Хмельницькому спричинили хвилю захопливих коментарів російських користувачів та медійних фейків в рунеті. росіяни змагалися у майстерності вигадування вкидів про апокаліптичні наслідки удару ворога. Ми зібрали для вас деякі з них. 

По-перше, нарешті, на думку росіян, дісталося “справжнім українцям” – тобто жителям Західної України. Вірогідно, на іншій території за цією логікою живуть українці “підробні” чи “фальшиві”. 

На декількох сайтах вважають, що це прилетіло по заводу “Катіон”, де нібито “виготовляли загадкову “промислову електроніку та розташовувався склад боєприпасів”.

Пожежу після прильоту, як  переконують, джерела в рф, ліквідовували дистанційно за допомогою роботів. Причому для ілюстрації цього футуристичного епізоду росіяни використали фото гасіння пожежі іншої атаки наступного дня – у Тернополі. 

Як пишуть на російському сайті, під Хмельницьким планувалося масштабне отруєння цивільних українців. Мабуть, росіянам краще видно – у рф є досвід спланованої ліквідації громадян, до прикладу, “Новачком”. 

Тепер у місті розмістили “дозиметричні патрулі” – пишуть на російських сайтах, вказуючи неактивне посилання на загадкові “українські джерела”. 

Найбільше фантазій навколо самого вибуху. Його росіяни без кінця порівнюють з “ядерним грибом” чи “хмарою радіації”. 

А місцевий блогер юрій кот у своїх фантазіях пішов ще далі – написав, що в Хмельницькому реалізується сценарій “для Галичини радіоактивний щебінь”. Чому Хмельницький раптом став Галичиною – окрема загадка. 

Місцеві в уяві росіян не лише “шепочуться”, а й метушаться та масово скуповують “останні вітаміни з йодом” в аптеках. Втім, джерелом для таких висновків, певно, є хвороблива уява пропагандистів. 

За даними сайту SaveEcoBot, показники радіаційного фону станом на 9 годину 13 травня 2023 року у Хмельницькому становили 140 нЗв/год (нанозіветр на годину), в той час, як норма цього показника – 300 нЗв/год (30 мкР/год).    

Також росіяни згадують заступника ради безпеки рф дмитра мєдвєдєва, який натякнув, що “це ще нічого, а боятися треба ядерної війни”. До речі, для росії “ядерний шантаж” – звичний метод. Ми про це писали у нашому розслідуванні. 

Ну, і нарешті на закуску: виявляється, у Хмельницькому, як мріють росіяни, жителі викладають магічні протиракетні хрести із солі.

Ця історія, вірогідно, автоматично перекочувала з лютого. Тоді у Хмельницькому й справді з’явилися хрести. 

Як видно, на тлі численних втрат та поразок на фронті чи не єдиним приводом для радості у росіян став вибух поблизу Хмельницького. А точніше різноманітні сюрреалістичні вигадки стосовно нього. 

Більше, про реальні наслідки атаки на об’єкт критичної інфраструктури на території Хмельниччини, читайте у нашому фоторепортажі. 

Підготувала Світлана Русіна

Читайте також

«Тут зовсім інше життя». Як живе прифронтовий Херсон?

Стукіт серця наче вибухи: один день з життя єдиного шпиталю ветеринарної медицини
Попередній «Зелена Конституція»: в Хмельницькому презентували План дій

Залиште свій коментар