Чергова релігійна сесія Хмельницької міської ради

24 травня відбулось позачергове засідання сесії Хмельницької міської ради, про яке ще вчора нічого не було відомо. Поінформувати журналістів в міській раді знову забули. Згадали вже під час самого засідання, власне, тоді і запросили на підхід до преси міського голови.  Єдине медіа, яке за дивним збігом обставин було і на самому засіданні і під час брифінгу, – знімальна група ТРК «Місто»

У порядку денному цієї позачергової сесії було лише 8 питань, одне з яких стосувалось припинення повноважень депутата Хмельницької міської ради Сергія Костецького, що обирався від Хмельницької обласної організації політичної партії «За майбутнє». Рішення за основу та в цілому підтримало 34 обранці. На сайті міськради його оприлюднили лише вчора.

Скриншот рішення. Джерело: офіційний сайт Хмельницької міськради

Одне із питань стосувалося проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 100 м2 за адресою вул.Шухевича,1В, що у мікрорайоні Гречани, для обслуговування прибудови бару «Ай-Петрі».

Скриншот розміщення земельної ділянки. Джерело: https://kadastr.live

Рішення депутати не підтримали: 24 обранці проголосувало «Ні», один утримався та 7 взагалі не голосували.

Результати голосування за проєкт рішення № 8. Джерело: офіційний сайт Хмельницької міськради

Друге питання порядку денного стосувалось саме розгляду та затвердження Плану формування мережі закладів середньої освіти Хмельницької міської територіальної громади на 2023-2027 роки. Його одноголосно підтримало 33 депутати і лише одна депутатка не голосувала. Відповідно до цього плану в Хмельницькому з 1 вересня, тобто мова про 2023/2024 навчальний рік, буде 15 ліцеїв з структурними підрозділами «Гімназія» та «Початкова школа» та опорний заклад у формі ліцею з структурними підрозділами «Гімназія» та «Початкова школа» на базі Копистинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів, центр розвитку творчих здібностей дитини». У 15 закладах вже з цього року буде припинено набір у 10 класи, а наступного навчального року ці заклади освіти стануть гімназіями з структурним підрозділом «Початкова школа». У трьох закладах планується з 1 вересня припинити набір у 5 класи, а ці заклади спочатку стануть ліцеями з структурним підрозділом «Гімназія», а з 1 вересня 2027 року – ліцеями, що забезпечують здобуття профільної середньої освіти.

За словами Хмельницького міського голови, з 1 вересня 2023 року навчальні заклади будуть функціонувати в інших умовах відповідно до реформи, яку проводить держава з врахуванням усіх критеріїв, які напрацьовувались практично  впродовж останнього року. На думку посадовця, ця реформа проводиться однозначно в інтересах дитини.

«Ухвалили рішення про трансформацію закладів загальної середньої освіти на 2023-2027 роки відповідно до реформи, яку проводить держава. Критерії напрацьовували більше року. Реформа однозначно в інтересах учня і посилить базовий компонент загальної середньої освіти, дасть можливість мінімізувати репетиторство, мати профільність у освіті. Розуміємо, що реформа створює незручності для частини вчителів та батьків, але користь від неї для учнів очевидна», – розповів у своєму ТГ-каналі Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Ще 5 питань порядку денного були релігійними та стосувались земельних ділянок під культовими спорудами. Третє питання порядку денного стосувалось передання в постійне користування земельної ділянки, на якій розташований Свято-Георгіївський храм, одній із військових частин. Це рішення одноголосно підтримало 34 міських обранці. Поряд з тим додаток до проєкту рішення не було опубліковано разом із самим проєктом рішення.

Свято-Георгіївський храм. Фото з відкритих джерел

У 4 питанні обранці вирішили доручити управлінню земельних ресурсів розробити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1 236 м2 по вул. Р. Шухевича, 11/2, для обслуговування культової будівлі із категорією земель – землі житлової та громадської забудови, та кодом КВЦПЗ 03.04 – для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій. Мова про земельну ділянку, на якій розміщений Храм Казанської ікони Божої Матері. Рішення одноголосно підтримало 34 обранці.

Храм Казанської ікони Божої Матері. Фото з відкритих джерел

П’яте питання порядку денного стосувалось поділу земельної ділянки, а саме земельної ділянки, що розташована на вулиці Володимирській, 113, площею 6 447 м2. Саме тут розташований Свято-Покровський кафедральний собор. В результаті поділу має утворитись дві земельні ділянки: ділянка № 1 площею 3 858 м2, ділянка № 2 – 2 589 м2

Свято-Покровський кафедральний собор. Фото з відкритих джерел

«Ми сьогодні внесли проєкт рішення про поділ земельної ділянки на вулиці Володимирській, 113, де розташований собор кафедральний. Земельна ділянка буде поділена з подальшою передачею під релігійну споруду новоствореній громаді», – під час підходу до преси зазначив Олександр Симчишин.

Наступним питанням порядку денного міська рада затвердила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вулиці Профспілковій, 41 та надала в постійне користування за умови «благоустрою прилеглої території та її освітлення» для Релігійної організації «Свято-Покровський Храм м. Хмельницького Хмельницької Єпархії Української православної церкви (Православна Церква України). Мова про земельну ділянку, на якій розміщена Свято-Покровська церква. Рішення підтримали 33 обранці.

Свято-Покровська церква. Фото з відкритих джерел

Водночас щодо цього питання свій висновок надало управління правового забезпечення та представництва Хмельницької міської ради, яке акцентувало на необхідності «привести у відповідність реєстрацію юридичної особи з установчими документами». Мова йде про Статут та про інформацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

І завершальним було питання щодо надання в постійне користування Релігійній організації «Релігійна Громада Храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмельницького Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) земельної ділянки площею 0,1524 га по вулиці Вайсера, 15 із категорією земель – землі житлової та громадської забудови, та кодом КВЦПЗ – 03.04 – для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій. На цій земельній ділянці розміщується Собор Різдва Богородиці.

Це рішення одноголосно підтримало 34 міських обранці.

Собор Різдва Богородиці. Фото з відкритих джерел

Загалом сесія була тривала недовго, адже у порядку денному позачергового засідання було всього вісім питань. Поряд з тим кількість питань порядку денного немає впливати на те, що скликання сесійних засідань міська рада має інформувати містян та журналістів, які висвітлюють у своїй роботі діяльність органів місцевого самоврядування. Наразі це чергових випадок відсутності вчасного інформування про скликання, які, на жаль, практикує міська рада.

Підготувала Альона Береза

Читайте також

Термінова сесія Хмельницької міськради: місто готується підписати кредитну угоду з ЄБРР

Ефект доміно: хмельницькі депутати проти московського патріархату
Попередній Сценарій “ядерний щебінь” та протиракетні хрести: що в росії пишуть про вибух на Хмельниччині

Залиште свій коментар