Під дулами автоматів росія проводить інсценоване голосування в Україні

Інсценовані голосування на тимчасово окупованих територіях України та протести на росії проти мобілізації. Весь світ спостерігає за фарсом, який влаштував путін. У своїй статті «With Kalashnikov rifles, Russia drives the staged vote in Ukraine» David L. Stern і Robyn Dixon розповіли, що ж насправді відбувається і як на то реагує світ. Оригінальну версію можна прочитати на сторінках The Washington Post. Ми ж для вас переклали і переказали.

Співробітники поліції затримали чоловіка в москві в суботу на тлі протестів проти наказу президента володимира путіна про військову мобілізацію. (AFP/Getty Images)

Інсценовані референдуми

На окупованих росією територіях, на сході і півдні України, змушували людей голосувати “під дулом пістолета”. Про це заявили жителі в суботу, коли почався другий день інсценованих референдумів, які начебто мають підтвердити анексію окупованої території.

Голосування проходило в окремих районах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України і тривало п’ять днів. Результат не викликає сумнівів.

Передбачувані референдуми є незаконними відповідно до українського та міжнародного права й навіть віддалено не відповідають основним демократичним стандартам вільних і справедливих виборів. Західні лідери засудили цей процес як “обман”, покликаний підготувати ґрунт для крадіжки росією української землі.

Мовчазне визнання кремлем погіршення свого становища в Україні

Швидкість, з якою були оголошені і проведені референдуми, а також мобілізація сотень тисяч російських резервістів протягом одного тижня, відображають мовчазне визнання кремлем погіршення свого становища в Україні. Ще сотні людей були заарештовані в суботу під час демонстрацій на росії проти мобілізації.

Зеленський звернувся безпосередньо до протестувальників, перейшовши на російську мову:

російські командири не піклуються про життя росіян – їм просто потрібно поповнити порожні місця, залишені вбитими, пораненими, тими, хто втік, або російськими солдатами, що потрапили в полон”.

Голосування під дулами автоматів

Українці, які контактують з друзями і родичами на окупованих територіях, описують процес псевдоголосувань. За їхніми словами, людину з переносною урною для бюлетнів супроводжує групи чоловіків, озброєних автоматами калашникова. У такому складі вони ходять від дверей до дверей в багатоквартирних будинках.

Референдум проходить в окупованому місті Херсоні під дулом автоматичної гвинтівки, – заявила Галина Лугова, голова Херсонської міської військової адміністрації, яка зараз проживає на території підконтрольній Україні. – Вони дзвонять у двері квартир, вибивають двері тих, хто їм не відчиняє, і вимагають, щоб люди вийшли і поставили відмітку про те, що вони згодні приєднатися до російської федерації“.

Лугова сказала, що вона розмовляла з 11 людьми, які все ще живуть в Херсонській області. Вони їй розповіли, що прикидаються, що їх немає вдома, або залишають свої квартири на тривалий час, в той час як озброєні групи здійснюють обхід.

Люди налякані“, – сказала Лугова.

Сергій Нікітенко, український журналіст, який сказав, що розмовляв з трьома друзями за останні два дні, повідомив, що мобільні групи також відвідують школи, лікарні та інші робочі місця, де чиновники “можуть зібрати певну кількість голосів“.

Це не просто злочини проти міжнародного права і законодавства України, – сказав Зеленський. – Це злочини проти конкретних людей, проти нації“.

Мобілізація українців окупантами

Зеленський також заявив, що окупаційна влада почала мобілізовувати українців для боротьби з Збройними силами, чого українцям слід уникати “будь-якими засобами“.

Однак, якщо вони все-таки будуть залучені, Зеленський закликав їх “саботувати будь-яку діяльність ворога, перешкоджати будь-яким російським операціям, надавати нам будь-яку важливу інформацію про окупантів” і при першій можливості “переходити на наші позиції”.

“Часткова мобілізація” зіткнулася з перешкодами

Тим часом, “часткова мобілізація” російських чоловіків для підтримки військ в Україні, яку путін оголосив минулого тижня, схоже, зіткнулася з перешкодами.

З’явилося безліч відеозаписів, на яких новопризвані хитаються п’яними, кричать на офіцерів, лаються, коли їм наказують шикуватися. А в приморському краї на далекому сході лаються на іржаві автомати калашникова, які їм вручили.

У суботу рамзан кадиров, глава чечні і близький соратник путіна, схоже, визнав проблему низької якості призовників. Він заявив, що замість них слід мобілізувати половину з 5 мільйонів російських поліцейських і співробітників правоохоронних органів.

Також в суботу, за даними Правозахисного центру OVD-Info, щонайменше 750 осіб були заарештовані в ході акцій протесту по всій країні. Незалежні російські ЗМІ опублікували відео, на яких поліція б’є протестувальників, в основному молодих людей, перш ніж затягнути їх в поліцейські фургони. За даними OVD-Info, загальне число арештів з тих пір, як путін оголосив мобілізацію, становить 2 080 осіб.

За повідомленнями державних ЗМІ, багато із заарештованих раніше на цьому тижні були покликані на військову службу в росію.

путін підписав закон, що посилює покарання за дезертирство

Водночас путін підписав закон, що посилює покарання за дезертирство і “добровільну здачу в полон” під час військових дій. Він також прискорив отримання російського громадянства іноземцями, які приєдналися до боротьби проти України. Цей крок покликаний сподобатися багатьом трудовим мігрантам в росії з колишніх радянських країн Центральної Азії. Однак у середу посольства цих країн у москві поширили попередження для своїх громадян про те, що участь в іноземній війні незаконна.

Іранські безпілотники на війні проти України

У п’ятницю Зеленський заявив, що російські війська направили безпілотники іранського виробництва для атаки на Дніпропетровську область і місто Одесу. Раніше офіційні особи США заявляли, що Тегеран постачав росії бойові безпілотники.

Зеленський пообіцяв “жорстку відповідь” і “відповідні наслідки” за “співпрацю зі злом“. У п’ятницю українські офіційні особи оголосили, що позбавили акредитації посла Ірану в Україні і зробили кроки щодо значного скорочення чисельності персоналу в посольстві Ірану в Києві.

Офіційні особи Тегерана заявили, що шкодують про дії українців, які, за їхніми словами, були засновані на “непідтверджених повідомленнях” і “маніпуляціях ЗМІ“.

Видимість легітимності

російські офіційні особи намагалися надати видимість легітимності інсценованим референдумам. Вони слідували сценарію, який використовували при попередніх організованих голосуваннях. Зокрема і під час анексії москвою Криму в 2014 році.

російські ЗМІ показали зображення людей, що вишикувалися в чергу біля виборчих дільниць. Однак українські офіційні особи заявили, що вони або прибули на автобусах звідкись ще, або були солдатами в цивільному одязі.  Через один день представники виборчої комісії заявили, що проголосувало близько 15 відсотків від загального числа виборців в регіонах, контрольованих росією, повідомляє російське РІА новості.

росія спробує поглинути окуповані регіони

Лугова сказала, що її контакти “плакали, і плакали, і плакали” через те, що відбувалося: інсценований референдум і перспектива того, що росія спробує поглинути регіон.

росія намагається намалювати ситуацію, якої не існує в Херсоні“, сказала вона. “Люди просто зціпили зуби і стиснули кулаки, чекаючи, коли збройні сили України звільнять місто“.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “«Я ні за що не змогла би працювати на росіян»: українські вчителі чинять опір окупації

Про те, що мають зробити західні країни для швидшої перемоги України читайте у “Війна путіна зазнає невдачі. Захід повинен сприяти його швидшій поразці

Попередній Діти під час війни: як сприймають сучасні події юні хмельничани

Залиште свій коментар