Новий пакет зброї для України передбачає підготовку до ближніх боїв

Новий пакет зброї для України розрахований для ближніх боїв. Про це пише The Washington Post. У своєму матеріалі Alex Horton в матеріалі “New weapons for Ukraine suggest preparation for closer combat”, пише, що партнери почули сигнали України про готовність повертати окуповані території. Ми для вас переклали і обрали найважливіші тези.

Австралійські солдати стріляють з безвідкатної рушниці “Карл Густав” під час тренування в 2014 році. США надають Україні 2000 патронів для цієї зброї
(Sgt. Matthew Callahan/U.S. Marine Corps)

Зброя для ближніх боїв – підготовка до контрнаступу?

Пентагон відправляє в Україну нову зброю і техніку, що краще підготує Збройні Сили до боротьби з російськими військами на ближчих дистанціях. Потенційно США сигналізують, що Київ і його прихильники бачать можливість повернути втрачені позиції після декількох тижнів виснажливих артилерійських дуелей вздовж лінії фронту.

Українські офіційні особи відкрито обговорюють наступ на окуповане росією стратегічне портове місто Херсон. Однак на лінії фронту мало свідчень того, що Україна готова провести операцію. Адже вона потребуватиме великої кількості військ, бронетехніки і потужної зброї ближньої дії, щоб перемогти чисельно переважаючих російських військових.

Останній пакет, ймовірно, є першим кроком до усунення деяких недоліків в озброєнні. Він буде потрібний українським силам для запуску контратаки, особливо через заміновані райони на підході до добре укріплених російських позицій. Успішний наступ буде включати в себе здатність атакувати з різних дистанцій.

Розмінування – нагальна потреба українців

Допомога в розмірі майже 800 мільйонів доларів включатиме 40 вибухозахищених транспортних засобів, оснащених катками, які допомагають підривати міни, а також більш легкі гаубиці, які легше переміщати, ніж більш потужні знаряддя, раніше відправлені США. А також безвідкатні гвинтівки з дальністю стрільби в кілька сотень метрів і ракетні пускові установки, обмежені менш ніж трьома милями — набагато ближче, ніж нинішня відстань між українськими та російськими підрозділами в багатьох місцях.

Розмінування – дійсно хороший приклад того, як українці потребуватимуть такого роду можливості, щоб мати змогу просувати свої сили вперед і відвойовувати територію, – заявив журналістам у п’ятницю високопоставлений представник Міністерства оборони США. – Це можливості, які підвищують мобільність українців, оскільки вони дивляться на це дуже складне середовище, зокрема, на півдні України“.

Посадовець говорив на умовах анонімності відповідно до основних правил, встановлених Пентагоном.

Броньовані машини, відомі як MRAPs, ключова машина у війнах в Іраку та Афганістані, захищатимуть війська від вибухів і вогню зі стрілецької зброї, одночасно приводячи в дію міни з роликами, які виступають спереду, як антени омара.

Протимінні машини MaxxPro, захищені від засідок (MRAP) з протимінним катком, відправлені іракським силам безпеки. Україна отримає аналогічні транспортні засоби
(Staff Sgt. Brian McDermott/U.S. Army)

Зброя дальнього радіусу дії ефективно працює на Донеччині

Допомога США в області безпеки в останні місяці була зосереджена на ракетах дальнього радіусу дії і гаубицях, таких як високоточні реактивні системи залпового вогню, відомі як HIMARS. Вони були призначені для підтримки України в жорстоких артилерійських боях на сході Донбасу. Ця зброя виявилася ефективною при точному націлюванні на командні пункти противника і склади боєприпасів, і призвела до скорочення масштабів обстрілів з боку росії. Але не зрушила лінію фронту.

Ми не бачили значного відвоювання території, але ми бачимо значне ослаблення російських позицій в різних місцях“, – сказав високопоставлений чиновник.

Українські війська з усіх сил намагалися прорватися через окуповану росією територію або отримати вигоду з попередніх контрнаступів. Таких, до прикладу, як під Херсоном в червні, в результаті якого були звільнені села в цій області. З тих пір українські сили не досягли великого прогресу і виявилися незахищеними на рівнинній місцевості. російські війська перекидають в цей район артилерійські підрозділи і проводять розвідувальні місії для зондування української оборони.

Зброя для техніки “Стріляй і тікай”

Ракети TOW, що відправлять в Україну, можуть бути встановлені або на важкій тринозі, або завантажені на задню частину транспортного засобу, такого як Humvee. Ця установка дозволяє військам запускати ракету і швидко відходити, щоб уникнути вогню у відповідь — техніка, відома як “стріляй і тікай”.

Американські солдати Національної гвардії штату Вермонт випустили ракету TOW з Humvee в 2017 році
(Spec. Avery Cunningham/U.S. Army National Guard)

Humvees також можуть використовуватися для перевезення недавно поставлених 105-мм гаубиць. Ці гаубиці відрізняються потужністю і дальністю стрільби за рахунок простоти транспортування і маневреності в порівнянні з більш важкими гаубицями M777, які вже відправили США.

У комплект поставки також входить 2 000 патронів для безвідкатних гвинтівок Carl Gustaf. Піхотинці несуть цю зброю для стрільби 84-міліметровими снарядами по транспортних засобах і бойових позиціях в радіусі декількох сотень метрів.

Поставка з економічним елементом

Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики та експерт з російських військових, попередив, що останній пакет Пентагону не є доказом того, що наступ наближається. Елементи допомоги можуть мати і інші застосування, а деякі деталі, такі як MRAP, можуть не підходити для ближнього бою через їх високий силует і видимість, але вони краще, ніж альтернатива неброньованим вантажівкам.

Інші види зброї, за словами Лі, передбачають ймовірно бажання Пентагону постачати зброю, але використовувати запаси, які вже списав, замість того, щоб поглиблювати критичні резерви і підривати боєготовність, поставляючи дорогу або сучасну зброю. Сполучені Штати вже придивляються до транспортних засобів, у яких закінчується термін експлуатації, таких як Humvees і MRAP, а також до зброї, такої як TOW.

Я б не здивувався, якби в цьому був економічний елемент“, – сказав Лі.

Деякі нові види зброї також можуть бути корисні в артилерійських боях на сході або в наступі на півдні. Наприклад, при використанні безпілотника ScanEagle і ракет з радарним виявленням в тандемі для виявлення й знищення російських систем ППО. Видалення їх з поля бою дозволило б військам використовувати свої власні безпілотники для контратаки і більш вільно переміщатися на полі бою.

Чи буде класичний контрнаступ?

Класичний контрнаступ з великою кількістю військ і техніки в будь-якому випадку може виявитися не найкращою стратегією, сказав Лі. Україна домоглася успіху, обстрілюючи росіян ракетами дальнього радіусу дії і влаштовуючи диверсії на позиціях в окупованому Криму, підриваючи впевненість у тому, що росіяни далеко від поля бою знаходяться в безпеці.

Я не знаю, чи є у них сили для цього“, сказав Лі про наступ в Херсоні.

Стратегія виснаження, за його словами, “має найбільший сенс для України“.

Авторка: Альона Береза

Переклад: Валентина Повзун

Читайте також “Із посиленням атак в Криму кремль стикається зі зростаючим внутрішнім тиском

Також про вимоги України до світу із врегулювання ситуації на Запорізькій АЕС читайте “Україна тисне на ООН через “ядерний шантаж” на окупованій рф ЗАЕС

Попередній Контрнаступ: як у бібліотеках Хмельницької громади вчиняють з російськомовною літературою?

Залиште свій коментар