Невдачі росії в Україні: погрози путіна свідчать, що він перебуває під тиском

путін шантажує Європу енергоносіями, а зброю, якої не вистачає, шукає у Північній Кореї та Ірані. І це відбувається на тлі успіхів української армії на півдні та північному-сході країни. Усі ці події встигли проаналізувати уThe Wall Street Journal. Саме про це вони написали у своїй редакційній статті «Russia’s Ukraine Setbacks. putin’s threats and scramble for arms show he’s under pressure». Ми для вас переклали і переказали найважливіші тези.

Редакційний звіт журналу: Пол Жиго бере інтерв’ю у генерала Джека Кіна.
Images: AP/Bloomberg News Composite: Mark Kelly

Війна прийняла помірний поворот на користь України

Війна росії проти України, схоже, прийняла помірний поворот на користь України. Однією з ознак цього є нові погрози володимира путіна, і його боротьба за зброю з боку своїх власних держав-клієнтів.

росія очікувала, що її лютневий бліцкриг закінчиться швидкою перемогою, але конфлікт зайшов у глухий кут. Україна зараз веде наступ на півдні, спрямований на підрив російської логістики й відвоювання території. росії довелося витратити свої запаси боєприпасів. Їй важко поповнювати запаси “розумної зброї”. Зокрема, через введене Заходом ембарго на продаж комп’ютерних чіпів та інших компонентів, які входять до складу сучасної зброї.

Операція “бляшана чашка” щодо Ірану і Північної Кореї

Так почалася кремлівська операція “бляшана чашка” щодо Ірану і Північної Кореї. Двох найгірших негідників у світі. У понеділок представники американської розвідки пошепки повідомили пресі про допомогу Пхеньяну москві в усуненні “гострої нестачі поставок”. Це послідує за повідомленнями, що з’явилися минулого місяця, про те, що іранські мулли постачають кремлю безпілотники. Країни, які претендують на статус великої держави, зазвичай надають державам-клієнтам зброю, а не навпаки.

Погрози путіна щодо енергоносіїв та експорту зерна

Ви також можете виміряти рівень занепокоєння путіна з його погроз в середу ще більше скоротити експорт російських енергоносіїв і відмовитися від своєї угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно через Чорне море. росія нещодавно перекрила поставки природного газу в Європу по трубопроводу “Північний потік-1”. путін пригрозив продовжити це обмеження і додати в нього нафту і продукти її переробки. Він хоче посилити політичний тиск на європейських лідерів напередодні холодних зимових місяців. Але будь-яке таке скорочення також завдало б шкоди доходам кремля, спрямованим на фінансування війни.

Що стосується зерна, путін уклав угоду, що дозволяє експорт з України цього літа, щоб росію не звинуватили в голоді в усьому світі. У середу він звинуватив Захід в “кричущому обмані”. Ніби захід якимось чином скористався угодою за рахунок забезпечення продовольством світу, що розвивається.

Але путін знає, що продовольчий ринок глобальний, а однією з цілей експортної угоди було зниження цін на продовольство за рахунок збільшення пропозиції. Це також допомагає споживачам у бідних країнах. Якщо путін дійсно заблокує експорт зерна з України, він буде нести відповідальність за страждання.

Невдачі росії в Україні
Президент росії володимир путін. PHOTO: SERGEI BOBYLEV/TASS HOST PHOTO A/SHUTTERSTOCK

Можливість військово-морського супроводу українських суден із зерном

США могли б також попередити путіна, що, якщо він дійсно заблокує поставки українського зерна, коаліція охочих розгляне можливість військово-морського супроводу українських суден із зерном. Аналогічний план спрацював при транспортуванні нафти з Перської затоки в 1980-х роках проти погроз з боку Ірану. Враховуючи, що його військові мають труднощі з робочою силою та постачанням, путін не може кинути виклик західним кораблям, які беруть участь у мирній місії супроводу.

Війна в Україні далека від завершення. путін може посилити свою жорстокість і вимагання. Але галас і лють москви показують, що опір України і зовнішня підтримка мають значення. Продовження поставок сучасної зброї має вирішальне значення для припинення задумів путіна щодо Києва і прифронтових країн НАТО, якщо його не зупинити. Україна перебуває під тиском, але й росія теж.

Авторка: Альона Береза

Переклад: Валентина Повзун

Читайте також “Із посиленням атак в Криму кремль стикається зі зростаючим внутрішнім тиском

А також “Новий пакет зброї для України передбачає підготовку до ближніх боїв

Попередній У Хмельницькому триває транспортна реформа: важко, але потрібно

Залиште свій коментар