Президент Франції Еммануель Макрон відвідав Вашингтон. Про результати цієї поїздки пишуть Felicia Schwartz and Leila Abboud. У своєму матеріалі «Joe Biden says he is prepared to speak to Putin about ending Ukraine war» для The Financial Times вони також пишуть і про заяви обох президентів під час пресконференції, в тому числі про заяви Джо Байдена стосовно війни в Україні. Ми для вас переклали текст і адаптували.

За яких умов Байден готовий говорити з путіним?
Президент США Джо Байден заявив, що він “готовий поговорити” з володимиром путіним про війну в Україні, якщо російський лідер виявить зацікавленість у закінченні дев’ятимісячного конфлікту.
“Я готовий поговорити з путіним, якщо насправді є зацікавленість в тому, щоб він вирішив, що шукає спосіб покласти край війні“, – сказав Байден, додавши, що він зробить це тільки після консультацій з союзниками по НАТО.
Президент США заявив, що у нього “немає найближчих планів” зв’язатися з російським лідером, додавши, що він не бачив ніяких знаків від путіна на те, що він готовий покласти край війні.
“Він ще цього не зробив. В такому разі, в консультації з моїми французькими друзями і друзями по НАТО я буду радий зустрітися з путіним, щоб дізнатися, що у нього на думці“, – сказав Байден.
Триденний державний візит Макрона до США
Коментарі прозвучали, коли США приймали Макрона з триденним державним візитом. Хоча два лідери намагалися представити свої країни як вірних та історичних союзників, напруженість між США та Європою за останні тижні зросла, через війну в Україні.
Конфлікт завдав більш серйозної економічної шкоди Європі, ніж США. Ціни на енергоносії різко зросли після того, як росія різко скоротила експорт природного газу, необхідного домогосподарствам і компаніям по всьому ЄС.
Тим часом європейські країни були вражені флагманським кліматичним законодавством Байдена, відомим як закон про зниження інфляції та його 400-мільярдними стимулами для фінансування переходу на зелену енергетику (IRA). Франція була однією з його найбільших критиків, стверджуючи, що це несправедливо спотворює конкуренцію, залишаючи податкові пільги та субсидії для американських компаній, що ризикує призвести до втрати робочих місць в ЄС.
Макрон у середу назвав законодавство “надагресивним” щодо європейських компаній і попередив, що воно може призвести до “фрагментації Заходу“, коли для подолання наслідків війни необхідна єдність.
На прес-конференції Байден заявив, що “не вибачається” за масштабну IRA, яка включає субсидії на електромобілі, вироблені в США й податкові пільги для просування таких галузей, як відновлювані джерела енергії та акумулятори.
Проте, він дав зрозуміти про свою готовність піти на поступки щодо закону, щоб заспокоїти побоювання ЄС.
“Є зміни, які ми можемо внести, що можуть істотно полегшити європейським країнам участь або самостійність, але це все ще потребує доопрацювання, – сказав Байден. – Ми ніколи не збиралися виключати думки людей, які готові співпрацювати з нами“.
Назвавши переговори з Байденом “відвертими і щирими”, Макрон сказав, що він “впевнений” в тому, що по IRA може бути досягнутий прогрес, хоча і відмовився повідомити подробиці.
Технічні обговорення США та ЄС
Два лідери заявили, що доручили спільній робочій групі США та Європейського Союзу провести “технічні обговорення” щодо того, які засоби правового захисту будуть можливі.
“У найближчі тижні і місяці ми прояснимо все це, але прогрес повинен бути можливий, – сказав Макрон. – Ми хочемо досягти успіху разом, а не всупереч один одному“.
Макрон та інші європейські лідери висунули ідею про те, щоб США зробили винятки європейським компаніям, аналогічні тим, які надаються країнам з торговими угодами з США, таким як Канада і Мексика. Але поки що було важко стимулювати США до зміни підходу, оскільки Конгрес вже прийняв закон.
“Ми багато чого можемо зробити“, – сказав Байден.
Підготували Альона Береза, Валентина Повзун
Читайте також
У війні в Україні – Перемога – єдиний варіант
Троє визнані винними у вбивстві через їхню участь у катастрофі рейсу MH17