Тепер, коли москва отримала бажані “результати” своїх фальшивих референдумів, путін і захід розглядають наступні кроки. Інсценовані референдуми завершились. Тепер увесь світ очікує наступного кроку з боку путіна. Як довго триватиме анексія і які будуть наслідки цього? Поки на росії відчувається спроба затягнути з цим, щоб дати можливість своїм військам зібратись до купи. Яка буде реакція на дії кремля? Про це все пише Andrew Roth у своєму матеріалі «Will Russia annex the occupied Ukrainian territories this week?» для The Guardian. Ми для вас переклали і переказали.

Що відбувається в окупованій частині Україні?
росія завершила проведення фальшивого “референдуму” на окупованих територіях України в чотирьох областях: Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій. Виборці начебто мали висловити бажання приєднатись до російської федерації. Озброєні російські солдати спостерігали за голосуванням на окупованих українських територіях, де багато людей, що підтримують український уряд, втекли з-під російського контролю. Українці описали це як голосування, проведене під прицілом пістолета.
Як і очікувалося, москва отримала бажані “результати”. Маючи на руках проштампований (і всюди невизнаний) запит про приєднання, російський уряд тепер готовий анексувати чотири окуповані території, які включають деякі землі, що в даний час не знаходяться під контролем росії.
Чому путін це робить?
В останні тижні росія втрачає позиції на полі бою. Українська контратака, що почалася минулого місяця, всього за кілька тижнів повернула понад 3 000 квадратних миль. війська путіна були витіснені з більшої частини Харківської області, де вони обіцяли місцевим жителям, що “росія прийшла назавжди”. І почали втрачати території на Донеччині та Луганщині, які вони утримували до 24 лютого. москву принизили.
Аналітики кажуть, що росія здійснює ці анексії зараз, щоб зупинити свій відступ. Оголошуючи ці території частиною росії, москва загрожує приголомшливою відповіддю, включаючи можливий ядерний напад, в рамках оборонної війни, якщо Україна не припинить свої успішні зусилля зі звільнення своїх власних територій. Погрожуючи масштабною ескалацією, росія прагне уповільнити свої втрати до тих пір, поки її сили не зможуть перегрупуватися.
Які терміни російської анексії?
Багато хто очікував, що путін виступить в раді федерації в п’ятницю, 30 вересня, з рішенням про офіційну анексію територій. Згідно із законом ці договори повинні бути спочатку представлені раді федерації, вищому органу російського парламенту, а потім путіну на підпис.
Це можна було б організувати в короткі терміни. Але рада федерації дала зрозуміти, що не буде проводити спеціальне засідання в п’ятницю. Якщо це правда, то наступна запланована сесія відбудеться 4 жовтня, тобто наступної п’ятниці.
Це може вказувати на те, що росія бере паузу, щоб затягнути переговори з Києвом і Заходом. А також щоб уповільнити просування України. Або що вона перевіряє місцеву підтримку анексії. Але при слабкій довірі до російського президента за кордоном угода здається малоймовірною і анексія представляється найбільш ймовірним результатом.
Що може статися після анексії?
Це головне питання. путін та інші високопоставлені чиновники припустили, що вони почнуть ставитися до нападів на анексовані регіони як до нападів на суверенну російську територію. росія вже звинуватила Україну в нанесенні транскордонних ударів під час війни, в тому числі в бєлгородській області і по російській авіабазі в окупованому Криму, який, як стверджує москва, є її суверенною територією. Тим не менш, москва зараз заявляє, що це серйозно, і загрожує ескалацією.
Що стосується військових операцій, росія може почати наносити удари по більшій кількості населених пунктів і урядових будівель рештою своїх ракет. Мова про аналогічні удари, які були нанесені в цьому місяці по українській енергетичній інфраструктурі під Харковом раніше.
москва також, мабуть, могла б почати проводити ядерні навчання або навіть нанести тактичні ядерні удари, щоб налякати Захід. Вона також відправляє мобілізованих людей на фронт, щоб утримати рубежі і не дати втратити ще будь-яку територію в результаті українського контрнаступу.
В себе вдома росія може закрити кордони або ввести воєнний стан на певних територіях. Заходи, передбачені воєнним станом, можуть включати конфіскацію майна, введення комендантської години, арешт критиків уряду, табори для інтернованих іноземних громадян та інші суворі заходи, які ще більше зроблять життя в росії схожим на життя тоталітарної держави.
Яка відповідь Заходу?
Україна заявила, що не прийме ядерного шантажу росії і має намір звільнити всю територію, яка була окупована росією з початку війни. Західні офіційні особи погодилися, заявивши, що вони зробили кремлю дуже суворі попередження не загострювати цей конфлікт шляхом застосування потужної зброї, включаючи ядерну зброю.
Це створює неймовірну невизначеність у найближчі дні. путін, вимовляючи свою погрозу, прямо сказав, що “це не блеф”. Це може бути блефом, але російський президент перебуватиме під сильним тиском, щоб утримати захоплену ним територію.
Яка завершальна фаза?
У довгостроковій перспективі у путіна, схоже, та ж мета: політичний контроль над Україною. Якщо до війни він говорив, що хоче гарантій безпеки щодо відсутності розширення НАТО, то тепер ясно, що він прагне до зміни влади в Києві і домінування в політичному майбутньому країни.
Анексія територій на сході України, мабуть, не задовольнить його. Хоча він хоче зупинити український наступ в короткостроковій перспективі і дати своїм військам час для перегрупування. Багато хто очікує, що він захоче повернутися до наступу, як тільки його війська будуть готові.
Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун
Читайте також “Під дулами автоматів росія проводить інсценоване голосування в Україні”
Аналітики прогнозують падіння режиму в росії. Більше про це читайте “Корабель дурнів путіна швидко тоне. Чи забере він усіх із собою?”