Червоний Хрест заявляє, що йому відмовляють у в’їзді до в’язниці в Оленівці

18.10.2022 Публікації
Автор ГО ЖАР

Вихід українських захисників з Азовсталі здійснювався під зобов’язання міжнародних організацій: ООН та МКЧХ. Саме вони гарантували збереження життя та здоров’я українських військовополонених. 29 липня росія здійснила теракт у в’язниці в Оленівці, де утримувала “азовців”. Загинуло 53 людини. Ні до того часу, ні після представники ООН та МКХЧ так і не отримали доступ до українських військовополонених. Українська влада жорстко критикує організацію. Остання ж опублікувала офіційну заяву, що вона розчарована тим, що так і не змогла потрапити в Оленівку. Більше про це написав Daniel Boffey у своєму матеріалі «Red Cross frustrated by lack of access to PoWs in Russian-occupied Donetsk» для The Guardian. Ми для вас переклали і адаптували.

Мітинг у Києві з вимогою визнати росію державою-спонсором тероризму
після вбивства українських військовополонених в результаті вибуху в Оленівці. Photograph: Reuters

Різка критика з боку Володимира Зеленського

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) публічно висловив своє розчарування у зв’язку з відмовою у в’їзді в сумнозвісний російський табір військовополонених після різкої критики з боку Володимира Зеленського.

У своєму щоденному вечірньому зверненні президент України звинуватив МКЧХ у відсутності керівництва, припустивши, що чиновники отримують зарплату, не виконуючи свою роботу.

В’язниця в Оленівці на окупованій території Донеччини перебувала під контролем росії з 2014 року, і була частково зруйнована в липні в результаті вибуху 29 липня 2022 року. Тоді загинули 53 українських військовополонених і ще 75 отримали поранення.

Сторони обмінялись взаємними звинуваченнями. Українська армія заявила, що росіяни влаштували вибух у казармі для приховання тортур і вбивства українських військовополонених.

Зеленський заявив, що у МКЧХ були “моральні докори сумління”, щоб отримати доступ до “концентраційного табору, де утримуються наші ув’язнені” після попередньої зустрічі між офіційними особами уряду України та представниками Червоного Хреста.

Глава офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Київ жадає візиту представників МКЧХ протягом трьох днів, оскільки в уряді наростало невдоволення. 

Заява МКЧХ

МКЧХ опублікував заяву, що вони домагалися доступу до в’язниці, але у них не було можливості проникнути туди силою.

Ми розділяємо розчарування у зв’язку з відсутністю у нас доступу до всіх військовополонених, утримуваних в ході міжнародного збройного конфлікту між росією і Україною, – йдеться в заяві. – Ми працюємо з лютого, щоб отримати доступ до перевірки умов утримання та поводження з військовополоненими та інформувати їхні сім’ї про їхніх близьких. Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі, яких ми не змогли побачити.

Ми хочемо підкреслити, що наші команди готові на місцях – і були готові протягом декількох місяців – відвідати виправний заклад в Оленівці та будь-яке інше місце, де утримуються військовополонені. Однак, крім надання доступу вищими посадовими особами, для цього потрібні практичні заходи на місцях. Ми не можемо силою потрапити в місце утримання під вартою або інтернування, куди нас не впустили“.

У заяві МКЧХ міститься заклик до всіх країн дотримуватися Женевських конвенцій, відповідно до яких МКЧХ має право на доступ до військовополонених, але в ньому конкретно не згадується росія.

МКЧХ заявив: “Наша місія може бути досягнута тільки завдяки скоординованим зусиллям зі сторонами конфлікту. І ми просимо їх, і міжнародне співтовариство підтримати ту роль, яка нам відведена“.

Прискорена евакуація окупантів з Херсонщини

Тим часом, далі на південь, в п’ятницю російська евакуація окупантів з частини окупованої території Херсона була прискорена, а москва запропонувала безкоштовне житло тим, хто поїде в росію.

Українські війська досягли успіхів в останні місяці з тих пір, як почали контрнаступ з метою повернути місто Херсон. Це життєво важлива стратегічна і символічна мета для Києва.

Однак Сергій Хлан, депутат Херсонської обласної ради, описав евакуацію за сприяння росії як прикриття, заявивши, що чоловіків призовного віку в окупованому Херсоні змушували вступати до лав російських військ після обшуків по домівках. Далі він сказав, що російська влада домагається реєстрації дітей в окупованих районах Херсона, щоб примусово депортувати їх і їхні сім’ї.

Він сказав: “Я закликаю всіх, хто в змозі покинути окуповані території, відправитися на вільні українські території. Будь ласка, зробіть це. В іншому випадку постарайтеся сховатися в безпечному місці … Зараз проводяться обшуки від дверей до дверей. І вони намагаються ідентифікувати чоловіків в першу чергу“.

Колабораціоністи заявляють, що примусової мобілізації не буде, але зараз вони оголошують про створення так званих добровольчих підрозділів.

Люди зараз ховаються, людям радять не виходити зі своїх будинків, не відповідати на заклики окупантів. Краще залишатися всередині, щоб обмежити коло людей, з якими ви спілкуєтеся, тому що існує добре розвинена система спостереження та інформаторів“.

Західні офіційні особи заявили, що позиція росії в Херсоні виглядає “крихкою” і що “можливо”, що українські сили зможуть повернути регіон впродовж тижня, хоча ніякої впевненості бути не може, оскільки важкі бої ще попереду.

Залишки ракет в росії

Українські офіційні особи заявили в п’ятницю, що з 24 лютого росія випустила 1 844 високоточних ракети, але у них залишилося ще 609. Це співвідношення було визнано західними офіційними особами.

володимир путін заявив у п’ятницю, що, на його думку, “часткова мобілізація” армійських резервістів, оголошена минулого місяця, буде завершена через два тижні, що збільшить бойову міць росії.

Він повідомив журналістам після участі в саміті в Казахстані в п’ятницю, ще будуть мобілізовані 222 тисяч резервістів, що менше початкової озвученої цифри в 300 тисяч. В цілому 33 000 з них, як повідомлялося, вже знаходяться у військових частинах, а 16 тисяч беруть участь у військовій операції в Україні.

На питання, чи допустив він які-небудь помилки в Україні, путін відповів: “Ні. Я хочу внести ясність: те, що відбувається сьогодні, м’яко кажучи, неприємно, але ми отримали б те ж саме трохи пізніше, тільки в гірших для нас умовах, ось і все. Так що ми діємо правильно і своєчасно“.

Західні офіційні особи підтвердили, що мобілізовані солдати вийшли на поле бою, але вони заявили, що війська були погано навчені і отримали “дуже, дуже погане спорядження”.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Україна “активізує спеціальні диверсійні операції”

Про неочікуваний наслідок фіктивних референдумів читайте у “Несподівано ніхто не знає, де, на думку путіна, знаходяться кордони росії

Читайте також

Шпигунська війна: як ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з путіним (продовження)

Адам Ентус і Майкл Швіртц провели понад 200 інтерв’ю в Україні, кількох інших європейських країнах і США, щоб розповісти цю історію.
Читати далі

ЖАР.INFO подали позов до окружного суду на Апарат Верховної Ради України

20 березня редакція ЖАР.INFO подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України через відмову надати публічну інформацію на запит щодо закордонних відряджень народних депутатів.
Читати далі

Узяти до відома та ліквідація комунальної аптеки: шепетівські районні обранці зустрілися вперше за 10 місяців

За словами голови Шепетівської райради Олега Кулінського, «занадто важливих проблем в житті нашої громади не було, тому і збиратися депутатам не було необхідним».
Читати далі

Залиште Свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Якщо Вам відомі факти корупції, повідомте нас

Повідомити про корупцію