Україна “активізує спеціальні диверсійні операції”

Щонайменше 18 осіб, яких росія призначила керувати на тимчасово окупованих територіях, стали жертвами нападів. До них причетні українські партизани. Про підпідлля та його офіційний статус пише Isobel Koshiw у своєму матеріалі «Ukraine: at least 18 people working for occupiers targeted in attacks» для The Guardian. Ми для вас переклали і переказали.

Українські солдати гуляють в Бахмуті, в Донецькій області.
Photograph: Zohra Bensemra/Reuters

Спеціальні диверсійні операції

Щонайменше 18 осіб, які працюють на російську окупаційну владу в Україні, стали жертвами нападів. Ймовірно їх скоїли українські партизани. Вони є ключовим елементом зусиль Києва для повернення території.

Після спроби володимира путіна анексувати чотири області України після фіктивних референдумів радник президента України Михайло Подоляк пообіцяв “продовжити системне звільнення тимчасово окупованих територій військовими засобами“.

Він зазначив, що ці засоби включали як регулярну українську армію, так і “активізацію спеціальних диверсійних операцій“.

Анексія” [цих] територій існує тільки в російській віртуальній телевізійній реальності. Що буде більш болючим для апологетів ‘русского міра’, так це [їх] зустріч з реальністю і українськими Збройними Силами“, – сказав Подоляк.

сальдо запанікував

Після того як українські війська прорвали російські лінії в Херсоні на півдні, призначений росією лідер цього регіону володимир сальдо, здавалося, запанікував.

Це напружено, скажімо так“, – повідомило агентство Рейтер з посиланням на сальдо в інтерв’ю російському телебаченню. Ходили чутки, що сальдо був отруєний в серпні, і російські ЗМІ оголосили про його смерть, перш ніж він з’явився знову.

Минулого тижня Служба Безпеки України опублікувала список з 390 “колабораціоністів” лише в Запорізькій області, які, за її словами, будуть притягнуті до відповідальності за добровільну допомогу російським виборчим комісіям. Вони також опублікували фотографії ще чотирьох українців, які, за їхніми словами, зіграли важливу роль у наданні допомоги москві в організації фальшивих референдумів в Донецькій і Луганській областях.

Згідно з українським законодавством про співпрацю, прийнятим навесні, особи, які активно співпрацюють з росією, будуть переслідуватися в різному ступені в залежності від їх трудового стажу і характеру співпраці.

Покарання ще до зали суду

Але вбивства призначених росією чиновників означають, що деяким загрожує покарання ще до того, як вони потраплять в зал суду, у вигляді позасудових вбивств і довічних каліцтв. російські державні ЗМІ та окупаційні чиновники звинуватили Україну в кількох нападах, які вони охарактеризували як акти “тероризму”.

Для України, однак, напади розглядаються як виправдані у війні, в якій, за оцінками, російські війська вбили десятки тисяч українських цивільних осіб, солдатів і змусили мільйони українців покинути свої домівки.

Хвиля нападів продовжилась

У минулий четвер хвиля нападів, які стали майже щотижневими впродовж літа, продовжилася. Ще один встановлений росією чиновник став мішенню в окупованій Запорізькій області. За словами мера міста у вигнанні Івана Федорова, до машини олени шапурової, голови управління освіти в окупованому росією місті Мелітополь, була прикріплена бомба.

Федоров заявив, що автомобіль шапурової, яку він назвав провідною місцевою співробітницею, був “дещо спалений” під час нападу, але вона вижила. Федоров сказав, що напад було скоєно українськими силами опору.

“[шапурова] очолювала “департамент освіти” і допомагала окупантам насаджувати російські методи” освіти” [в Мелітополі]“, – сказав Федоров.

Охоронна графіка. Джерело: Інститут вивчення війни з проєктом критичних загроз AEI

Україна заявляє, що діяльність партизанів спрямована на те, щоб похитнути впевненість у передбачуваному контролі росії над окупованими районами і відбити у місцевих жителів прагнення до співпраці.

Раніше в цьому місяці Подоляк повідомив The Washington Post, що москві було важко вербувати людей, а російські чиновники відмовлялися їхати в Україну через ризики.

Ризики і наслідки екстремальні – а вони це дуже добре розуміють“, – сказав Подоляк.

Неможливо перевірити, чи були всі напади справою рук українських партизанів, а не, наприклад, міжусобицею серед встановленою росією влади.

З 18 зареєстрованих нападів 12 передбачали закладання бомб або поруч з передбачуваною метою, або під автомобілями, що вказує на те, що вбивці пройшли підготовку з виготовлення бомб. Шість нападів, що залишилися, на призначених росією чиновників включали в себе п’ять перестрілок і одне повідомлення про отруєння.

Застрелений ковальов

Один колишній український депутат від партії Володимира Зеленського олексій ковальов, який у липні обійняв посаду заступника голови окупованої Херсонської області, був застрелений у своєму будинку 28 серпня. Це був другий замах на життя ковальова. У червні в машину ковальова була закладена бомба. Пізніше російські державні ЗМІ опублікували відеозапис ковальова з лікарні, в якій він звинуватив українську Службу безпеки.

Партизанські сили є офіційною частиною Міністерства оборони України

Україна заявила, що її партизанські сили є офіційною частиною Міністерства оборони, сформованої в 2014 році для того, щоб завдати шкоди ворогові, якщо територія потрапить під окупацію. Про це заявив Сергій Кузан, глава Українського Центру безпеки і співробітництва, Українського аналітичного центру, що спеціалізується на військовому аналізі.

Українськими партизанами керують і навчають українські спецпідрозділи, які відповідають за проведення диверсійних актів більш високого рівня, сказав Кузан.

У той час як тисячі людей приєдналися до української територіальної оборони, сотні людей також зголосилися пройти підготовку в якості українських партизанів, сказав Кузан. Їх завданням було залишатися в тилу під час окупації, створювати інформаційні мережі, запускати інформаційні кампанії й передавати інформацію назад українській владі.

Їхня робота також включає в себе вбивство високопоставлених політичних колабораціоністів і окупаційних командирів, додав він.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Пентагон подвоїть поставки HIMARS для зміцнення артилерії України

А також про українських партизан можна прочитати у статті “Підпілля та навчання військових новітній зброї: Україна на шпальтах іноземних медіа

Попередній Пентагон подвоїть поставки HIMARS для зміцнення артилерії України

Залиште свій коментар