У нас не було весни й не було літа. Але всупереч або ж незважаючи на все, Різдво таки має бути. Про святкову атмосферу ми частково потурбувалися. Цього разу обрали не лише українські стрічки, а й закордонні. І так, не «Самим удома» єдиним, хоча й цей фільм можна вкотре переглянути також. 

Ловіть добірку фільмів і лайфгак, як їх подивитися – завантажити, поки є світло. 

«Ґрінч» (2018)

Скриншот із фільму

Очолює добірку мультфільм «Ґрінч» (2018). Його створили за мотивами книги Доктора Сьюза «Як Ґрінч украв Різдво». Символічно вийшло. Наше Різдво теж намагаються вкрасти.

Ґрінч — набурмосений самітник із гір. Живе самотою й ненавидить Різдво. Його страшенно дратують подарунки, святкові приготування, сімейні вечори, дзвінкі колядки та дитячий сміх. І ось він вирішив покласти цьому край — викрасти Різдво. Вийде в нього чи ні, дізнайтеся з фільму. Якщо, звісно, ще не дивилися.

До речі, є цікавий нюанс. Книгу про Ґрінча переклали 9 мовами, і лише в російському перекладі Різдво замінили на Новий рік. Чого б то, а? Так, тут знову треба звертатися до історії.

«Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке» (2019)

Колаж із фейсбук-сторінки Козацька хоругва, або Пекельне Різдво

 Український кінематограф має прекрасну стрічку «Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке» (2019). Гарний фільм-казка для всієї родини. От якраз зараз, коли електрики більше немає, ніж вона є, гарна нагода провести час разом. Фільм нашпигований народними віруваннями, легендами, традиціями. 

Знаєте, чому козаки носять оселедець? Зачіска така? Бо їх за чуба тягнуть до раю. До речі, козаки, тобто ті, хто боронить рідну землю від ворогів, потрапляють до раю, їм прощаються всі гріхи. Власне, на цьому й зав’язується весь сюжет. 

Головний герой козак Семен не боїться нічого, навіть чорта лисого. Епічно, що саме з ними він потім і мав справу. Як же все-таки Семен потрапив до пекла і як звідти вибирався — дивіться у фільмі. Рекомендуємо переглядати всією родиною. 

«Три горішки для Попелюшки» (1973)

Скриншот із фільму

Подорож у часі замовляли? Фільм «Три горішки для Попелюшки» (1973) автоматично переносить у дитинство. Надворі тріщить мороз, кухня манить запахом свіжої випічки, а пальці липкі від шкірки мандаринів. Піти помити не виходить, щоб нічого не пропустити, бо ж на паузу тоді не ставилось.

Історія про Попелюшку, подарунок їй від батька, знайомство з принцом у лісі, кохання і, звісно ж, гепіенд. Для натхнення саме те.

До речі, минулого року в Норвегії зняли римейк на цей фільм із такою ж назвою — «Три горішки для Попелюшки» (2021). Оригінал же знімали Чехословаччина (до 1992 року) та НДР (до 1990). Бачили обидва фільми? Ні? Тоді вносьте до запланованого.

«Пригоди S Миколая» (2018)

Скриншот із фільму

«Пригоди S Миколая» (2018) — ще один фільм українського виробництва про сім’ю та для сім’ї. Історія: другокласник Артем із батьками та старшою сестрою Поліною приїхали в Карпати в дім татуся, де він колись жив із бабусею. Артем, як і всі діти, вірить у Святого Миколая і дуже хоче з ним зустрітися. І зустрічається ж! Тільки малий ще не здогадуться, що то ніякий не Миколай і тим паче не святий. Йому трапився звичайнісінький злодій, хоча й вигадливий. А де поділися батьки? Чому хлопець самотужки захищає сестру? Та й врешті існує той Миколай чи ні? Усі відповіді й купа цікавих моментів у фільмі. Приємного перегляду!

«Листи до М» (2017)

Скриншот із фільму

Ще до цієї добірки хочемо додати польський фільм «Листи до М» (польською Listy do M) (2017). 

Малюк, який зустрічає Різдво сам, бо його татусь змушений цього дня працювати. Мале дівча з притулку, яке більше за все на світі хоче мати сім’ю. Юнка, яка “чекає”, коли ж закінчаться сімейні розбірки. Миколай-ловелас, який полює на чужих дружин. І чоловік, якого, здається, нічого не тримає на цьому світі. Оце компанія зібралася!

Добрий щемкий фільм про любов і про сім’ю, про розуміння й кризи в стосунках, про життя й дива у ньому. Адже, якщо вірити, дива трапляються, еге ж? 

Радимо спробувати подивитися саме в оригіналі. Навіть без знання польської мови буде цікаво й зрозуміло.

А ви які б фільми про Різдво порекомендували? Пишіть, із задоволенням переглянемо й доповнимо наш перелік.

Підготувала Ірина Самара

Читайте також

На кого підписатися в інстаграмі, щоб почитати про українське
Яку абетку обрати малюкові, щоб прищепити любов до читання?
Попередній Про знахідки з архівів КГБ та передумови російсько-української війни – читаємо важливе

Залиште свій коментар