12 та 13 липня 2017 року відбулись чергові сесії Хмельницької міської ради та Хмельницької обласної ради відповідно.
У порядку денному засідань сесій обох рад на розгляд депутатського корпусу було винесено питання про звернення депутатів до Президента України та Верховної Ради України щодо виключення із законодавства України дискримінаційних норм, якими запроваджено е-декларування для громадських організацій. Обидві ради підтримали звернення громадських організацій Хмельниччини, проте не одноголосно. В сесійних залах обох рад знайшлися обранці, які саботували це питання, тому вбачаємо за необхідне публічно висвітлити результати голосувань міської та обласної рад.
Під час 16 сесії Хмельницької міської ради питання щодо звернення розглядалось наприкінці засідання у «Різному». Голоси розподілились так:
«ЗА» – 24, «УТРИМАЛОСЬ» – 2 та «НЕ ГОЛОСУВАЛО» – 8.
Тобто рішення прийнято практично на грані, адже стояло у порядку денному майже у самому кінці, ну і деякі депутати не досиділи до його розгляду, а деякі не побачили у цьому питанні проблеми. Нижче деталі щодо результатів розподілу голосів.
Голосування депутатів Хмельницької міської ради у фракційному розрізі:
ВО «Свобода»:
Підтримали: Барабаш Микола Іванович, Герасимчук Леся Олександрівна, Гунько Олег Віталійович, Діденко Віталій Васильович, Королюк Сергій Петрович, Черніцький Андрій Леонідович, Яницький Олег Казимирович, Ярова Анастасія Вікторівна та Ясенко Володимир Віталійович.
Відсутня під час голосування голова фракції Калюжна Тетяна Олександрівна.
ПП «Об’єднання «Самопоміч»:
Утримались: Вавринюк Юрій Сергійович та Мельничук Ігор Олегович.
Не голосували: Василишин Олександр Петрович, Головко Людмила Леонтіївна, Золотухін Сергій Євгенович, Коліщак Віталій Вікторович, Міхняк Богдан Григорович, Палій Дмитро Володимирович та голова фракції Худецький Віталій Володимирович (на фото у такому ж порядку).
Варто зазначити, що перед винесенням звернення громадських організацій на розгляд депутатів, нами попередньо було направлено листи до центральних офісів політичних партій. На звернення ЖАРу у своїй відповіді центральний офіс ПП «Об’єднання «Самопоміч» висловив цілковиту підтримку щодо скасування дискримінаційних норм. Голосування представників цієї політсили у міськраді в розріз до позиції центрального офісу є ганебним, тому ми вимагатимемо публічного засудження та надання оцінки діям фракції у міськраді, адже жоден з депутатів не підтримав звернення громадськості.
ПП «БПП «Солідарність»:
Підтримали: Галкін Григорій Якимович, Кветко Андрій Романович, Ковальчук Ірина Іванівна, Собко Наталія Анатоліївна та голова фракції Триняк Василь Іванович.
Відсутні під час голосування: Ялоха Ігор Станіславович.
ПП ВО «Батьківщина»:
Підтримали: Воронецький Словян Ількович, секретар міської ради Кривак Михайло Михайлович, Мельник Станіслав Геннадійович, Певнєв Олег Віталійович та голова фракції Скочеляс Олександр Анатолійович.
ПП «За конкретні справи»:
Підтримали: Болотніков Сергій Петрович, Паламарчук Віктор Анатолійович.
Не голосував Собко Анатолій Іванович
Відсутні під час голосування Паламарчук Сергій Вікторович та Франко Іван Петрович.
У своїй відповіді на звернення ЖАРу ця політсила повністю підтримала скасування дискримінаційних норм, тому вимагатимемо публічного засудження та надання оцінки діям депутата від центрального офісу.
ПП «Поруч»:
Підтримали: Заганяч Микола Валерійович та Сидорук Олександр Володимирович.
Відсутні під час голосування: Нагорна Тетяна Володимирівна.
Звернення також підтримав міський голова Симчишин Олександр Сергійович.
Під час засідання 14 сесії Хмельницької обласної ради питання «Про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо виключення із законодавства України дискримінаційних норм, якими запроваджено е-декларування для громадських організацій» розглядалось під № 39 у порядку денному. Текст самого звернення можна знайти за посиланням на сайті облради. Результати голосування депутатів обласної ради такі:
«ЗА» – 49, 1 «Утрималось» – 1, «Не голосувало» – 21.
Голосування депутатів Хмельницької обласної ради у фракційному розрізі:
ПП ВО «Батьківщина»:
Підтримали: заступник голови обласної ради Лесков Валерій Олександрович
Не голосували: Атаманчук Анатолій Іванович, Берегова Оксана Віталіївна, Дралюк Микола Іванович, Лоб Олександр Михайлович, Микульський Сергій Володимирович, Перейма Анатолій Анатолійович, Степанюк Леонід Адамович та Федорчук Володимир Володимирович (фото депутатів у такому ж порядку).
ПП «БПП «Солідарність»:
Підтримали: Гладій Валентина Євгенівна, Гладуняк Іван Васильович, Гнатюк Микола Григорович, голова обласної ради Загородний Михайло Васильович, Процюк Василь Васильович, Саланський Анатолій Миколайович, Скримський Руслан Францович, Цуглевич Яків Миколайович
Утримався: Чубар Віктор Миколайович.
Не голосували: Миклуш Олександр Петрович, керівник фракції Островська Ніла Василівна, Строяновський Василь Станіславович, Фрідман Артур Давидович та Яцков Борис Олександрович (фото депутатів у такому ж порядку).
ПП «Об’єднання «Самопоміч»:
Підтримали: Антонюк В’ячеслав Вікторович, Брухнова Лілія Степанівна, керівник фракції Драган Олександр Васильович, Коваль Наталія Михайлівна, Моцний Микола Іванович та Янчук Микола Андрійович.
На відміну від депутатів міської ради, що обрані від цієї політсили, депутати обласної ради підтримали звернення громадськості Хмельниччини, що цілком відображає позицію і їх центрального офісу.
ВО «Свобода»:
Підтримали: Бурлик Віктор Вікторович, керівник фракції Гончар Іван Ярославович, Лучков Дмитро Олександрович, Мишко Володимир Васильович, Нікулішин Ігор Анатолійович, Новосельська Надія Яківна, Панчук Анатолій Анатолійович, Ромасюков Артем Євгенійович, Смаль Юрій Валентинович та Ткач Борис Васильович.
Аграрна партія України:
Підтримали: Білявець Олег Петрович, Василик Тетяна Павлівна, керівник фракції Іващук Сергій Петрович, Мастій Василь Васильович, Олицький Микола Васильович, Співак Олександр Михайлович
Не голосували: Зозуля Сергій Володимирович, Прокопчук Володимир Олександрович
Радикальна партія О.Ляшка:
Підтримали: Дехтярук Олександр Миколайович, Завальнюк Юрій Анатолійович, Левицький Олексій Олексійович, Присяжний Володимир Броніславович, Скринчук Олег Леонідович, Слободян Олександр Станіславович
Не голосували: Жвалюк Микола Володимирович та керівник фракції Зеленко Тетяна Іванівна.
ПП «За конкретні справи»:
Підтримали: заступник голови обласної ради Андрійчук Неоніла В’ячеславівна, Бандирський Віталій Анатолійович, Боднар Сергій Васильович, Латинський Едуард Владиславович, керівник фракції Лозовий Вадим Миколайович, Олуйко Віталій Миколайович, Побіянський Валентин Іванович, Поворозник Володимир Васильович, Савчук Олександр Петрович, Терлецька Галина Василівна, Ткаченко Уляна Юріївна та Шутяк Андрій Васильович.
Не голосували: Вишневська Наталія Миколаївна, Кирилюк Іван Іванович, Коваль Людмила Миколаївна та Лебединський Віктор Вікторович (фото депутатів у такому ж порядку).
Варто зазначити, що позиція партії повністю відображає підтримку громадськості, тому не голосування обранців від цієї політсили є досить ганебним та буде висвітлене у зверненні до центрального офісу.
Закон, яким вводиться е-декларування для представників громадських організацій, суперечить діючому законодавству України, зокрема Конституції України, Закону України «Про громадські об’єднання», постановам Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» від 05.11.2008 р. № 976 (зі змінами) та «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 03.11.2010 р. № 996 (зі змінами), Указу Президента України від 26.02.2016 р. № 68 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства».
Крім того, засудили і розкритикували прийняття вище вказаних змін до законодавства України посольства США, Великобританії та Канади, а також Представництво ЄС в Україні, Рада Європи, євродепутати, міжнародні інституції та правозахисні організації, так як ці зміни порушують стандарти Ради Європи, що забороняють дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства.
Не стало для депутатів і доводом те, що ці норми навіть гірші за ті, що діють у країні-агресорі, адже там норми щодо е-декларування стосуються громадських організацій як юридичних осіб (так звані «іноземні агенти»), а в нас же декларування вводиться для фізичних осіб.
У зв’язку із великою кількістю депутатів Хмельницької міської ради та Хмельницької обласної ради, навіть цілих фракцій, які не голосували, ми підготували цей матеріал для висвітлення ганебної позиції деяких обранців міста та області.
Якщо ці представники колись будуть розповідати Вам про демократію та права людини – згадайте їм це голосування. Ми ж будемо згадувати цей прояв «демократії» кожного разу як ці обранці будуть згадувати у своїх великих промовах громадські організації.
Матеріал завершуємо позитивом, адже головним є те, що звернення все ж таки підтримані обома радами та вже направлені до Президента України та Верховної Ради України, тому з нетерпінням очікуємо на їх реакцію.
Наприкінці висловлюємо щиру вдячність тим обранцям, що підтримали звернення громадських організацій Хмельниччини щодо відміни дискримінаційних норм. Ваша підтримка для нас надзвичайно важлива.