ЖАР візьме участь у новому проекті ІРРП для розвитку центрів розслідувальної журналістики

15 груп журналістів-розслідувачів з різних міст України візьмуть участь в унікальному проекті Інститут розвитку регіональної преси зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики, зокрема і команда ЖАРу.

Серед 35 заявок від претендентів, що надійшли на адресу ІРРП, окрім ЖАРу, що представлятиме м. Хмельницький у проекті, було обрано такі команди:

– Громадська організація “Львівська група” (м. Львів)

– Миколаївський центр журналістських розслідувань CIR (м. Миколаїв)

– ВОГО ГО “Агенція журналістських розслідувань” (м. Вінниця)

– ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро” (м. Кропивницький)

– Назви організації поки немає, але є неформальне об’єднання журналістів, які хочуть працювати в цьому напрямку (м. Луцьк)

– Громадська організація “Громадське телебачення: Черкаси” (м. Черкаси)

– ГО “Медіа клуб громадського діалогу “Європростір” (м. Каховка)

– Група запорізьких розслідувачів “Z-rada” (м. Запоріжжя)

– Громадська організація “ТОМ 14” (м. Киів)

– Харківський антикорупційний центр (м. Харків)

– Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” (м. Одеса)

– Громадська організація “Об’єднання “Юнітек” (м. Житомир)

– ГО “Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»” (м. Рівне, м. Луцьк)

– ГО “Центр локального самоврядування” (м. Біла Церква).

Дворічний проект зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики в Україні спрямований на підвищення життєздатності, ефективності та досягнення стабільного розвитку організацій-учасників та впроваджується ІРРП за підтримки Програми «Матра» Посольства Королівства Нідерландів.

            

Тренерами і консультантами проекту будуть:

Олег Хоменок – медіа-тренер, старший радник з питань медіа Internews Network, член Ради директорів GIJN – Глобальної мережі журналістів-розслідувачів. Сертифікований тренер і консультант з журналістики та газетного менеджменту: FOJO (Kalmar, Sweden), World Bank Institute, BBC World Service Trust (London), NewsPlex of South Carolina University (USA).

Людмила Панкратова – медіаюрист. 17-річний досвід адвоката з питань інформаційних спорів та захисту прав людини. Досвід тренерської роботи: понад 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів, юристів та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова. Веде справи у Європейському суді з прав людини та в рамках діяльності Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) надає правову допомогу журналістам.

Ірина Негрєєва – незалежний консультант та тренер з управління проектами, моніторингу та оцінки. Більш ніж 18-річний досвід роботи в проектах технічної допомоги USAID в якості менеджера з комунікації, моніторингу та оцінки, тренера неурядових організацій. Сертифікат за оцінкою програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), двотижнева програма з моніторингу та оцінки (МіО) програм медіа розвитку в Центрально-Європейському університеті (Central European University), тренінги Індустріального телевізійного комітету (ІТК), Міжнародної мережі програмної оцінки (IPEN), Internews Network, Forum Media and Development (FoME, Німеччина). Досвід розробки і впровадження систем МіО в організації, включаючи планування, збір даних, прийняття управлінських рішень на підставі даних МіО, написання звітів у відповідності до вимог різних донорів, включаючи USAID, DRL, WorldBank. Брала участь в плануванні систем моніторингу та оцінки проектів Інтерньюз в Україні, Боснії, Вірменії.

Групи журналістів-розслідувачів безкоштовно отримуватимуть консультативну та експертну підтримку, а найактивніші в першу чергу будуть залучатися й до інших проектів, які розпочинає Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП. А найціннішим є те, що учасники зможуть обмінюватись досвідом між собою і зможуть створювати спільні проекти завдяки участі в мережі журналістів-розслідувачів в Україні.

10 липня 2017 року у м. Києві відбулася перша зустріч у рамках проекту, під час якої було презентовано Програму, а команди-учасниці мали змогу розповісти детальніше про себе та свої здобутки.

Фінальним акордом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між ІРРП та учасниками проекту.

На сьогодні вже відомо, що у середині серпня відбудеться перший візит представника ІРРП у м. Хмельницький для старту роботи із командою ЖАРу.

Попередній Пропозиції та проекти рішення “з голосу”: майстер-клас від хмельницьких депутатів (16 сесія)

Залиште свій коментар