Зміни до Статуту територіальної громади: чому це важливо для старостинських округів

«Статутні відвідини» продовжуються. Цього разу про необхідність внесення змін до Статуту територіальної громади з огляду на нові реалії представники Коаліції громадських організацій «Рада Реформ Хмельниччини» говорили з мешканцями старостинського округу з центром у селі Шаровечка. Відвідали безпосередньо центр округу та село Малашівці. Нагадаємо, що до складу округу входять села Шаровечка, Мацьківці, Малашівці, Волиця, Водички та Климківці (раніше кожне з них мало власну сільську раду), очолює старостинський округ Болеслав Бондар.

Про що говорили в Малашівцях?

У Малашівцях мешканцям розповіли, чому важливо створити робочу групу для роботи над новою редакцією Статуту громади. Жителі села схвально поставилися до ініціативи Коаліції і підписали лист-звернення до Хмельницького міського голови, у якому йдеться про створення робочої групи для напрацювання Стату Хмельницької міської територіальної громади (наразі маємо Статут територіальної громади м. Хмельницького).

У розмові зі старостою округу регіональна експертка проєкту «Впровадження та інституалізація дієвих механізмів взаємодії влади та громадськості Хмельницької територіальної громади» Людмила Казімірова зазначила: «Є дуже багато інструментів громадського впливу на владу, і це важливо. Наприклад, громадська ініціатива, експертиза, громадські консультації, петиції… Хочеться, щоб все це було прописано в оновленому Статуті територіальної громади. Статут в місті Хмельницькому працює, тому треба, щоб у новому документі було враховано й інтереси вашого старостинського округу».

Як пояснив експерт проєкту Володимир Швець, Статуту територіальної громади зобов’язана дотримуватися кожна рада, тому норми, записані в Статуті, прямо впливають і на діяльність ради, виконавчого комітету, і, відповідно, на життя громади.

Статут має враховувати потреби всіх мешканців громади – висновок зустрічі в Шаровечці

Тепло зустріли команду «Ради Реформ Хмельниччини» в селі Шаровечка. Староста Болеслав Бондар розповів про проблеми, з якими щодня стикаються мешканці округу, а також поцікавився в активістів, чи можна в Статуті громади передбачити умови розподілу земельних ділянок та бюджету для функціонування старостинських округів.

«Такий механізм можна прописати в Статуті, це навіть необхідно зробити. Що стосується бюджету, то робоча група могла б напрацювати норму, яка б передбачала, що кошти, які збираються на цій території, податки, якимось чином мають сюди повернутися. На яку галузь – то вже інше питання», – зауважив Володимир Швець.

Керівниця проєкту Альона Береза наголосила, що важливо долучати до обговорення змін до Статуту якомога більше активних та небайдужих громадян, мешканців старостинського округу. Це дасть змогу взяти до уваги усі пропозиції та врахувати інтереси всіх мешканців громади, а не лише хмельничан.

«Є багато напрямків, у яких треба розпочинати роботу. Про села забувати не можна. Слід працювати над якісним Статутом і по максимуму залучати до роботи над ним ініціативних і фахових людей. Новий Статут потрібен обов’язково», – акцентував Болеслав Бондар.

Наприкінці зустрічі і староста, і присутні мешканці Шаровечки підписали лист-звернення до Хмельницького міського голови з проханням створити робочу групу для напрацювання Статуту Хмельницької територіальної громади.

Матеріал створено Радою Реформ Хмельниччини за підтримки Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

 

Попередній «Статутні відвідини» РРХ села Олешин

Залиште свій коментар