Війна в Україні “закінчена”, якщо ЄС не збільшить військову підтримку, вважає Боррель

Patrick Wintour у своєму матеріалі для the Guardian «Ukraine war ‘over’ unless EU boosts military support, says top diplomat» пише про необхідність прискорення надання Україні озброєння, адже європейським країнам потрібно 10 місяців, щоб виготовити 1 кулю, а от росія випускає боєприпаси в три зміни. Також обговорили пришвидшення членства України в ЄС через попередню модель – надання політичного членства. Ну і не оминув автор увагою країни Латинської Америки, які досить сильно піддаються впливу з боку російської пропаганди.

Україні потрібно «менше оплесків і більше зброї», дипломат ЄС на Мюнхенському саміті – відео

10 місяців, щоб отримати 1 кулю

Війна в Україні закінчиться, якщо ЄС протягом кількох тижнів не знайде спосіб прискорити надання Україні боєприпасів, попередив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель в останній день Мюнхенської конференції з безпеки.

Він сказав, що спеціальна зустріч міністрів оборони ЄС, запланована на 8-9 березня, надасть країнам можливість запропонувати боєприпаси зі своїх наявних запасів. Він додав, що європейським арміям потрібно до 10 місяців, щоб замовити й отримати єдину кулю.

Ми перебуваємо в режимі невідкладної війни, – сказав він. – Ця нестача боєприпасів повинна бути вирішена швидко; це питання тижнів“. Він сказав, що якби це було не так, війна була б закінчена.

Боррель також представить плани на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС щодо використання наявного європейського фонду миру в розмірі 3,6 мільярда євро для спільної закупівлі боєприпасів за моделлю закупівель вакцин під час кризи Covid. Цю ідею вперше запропонував Прем’єр-міністр Естонії Каєю Каллас.

Боррель сказав, що естонська ідея спрацює в середньостроковій перспективі, але він вважає, що гострота дефіциту така, що країнам ЄС необхідно використовувати наявні запаси. “Ми повинні використовувати те, що є у держав-членів“, – зауважив він.

Потрібно зробити набагато більше і набагато швидше. Ще багато чого потрібно зробити. Ми повинні збільшити і прискорити нашу військову підтримку. Нині європейській армії потрібно майже 10 місяців, щоб придбати кулю калібру 155 мм, майже один рік і майже три роки, щоб придбати ракету “повітря-повітря“. Це не відповідає військовій ситуації, в якій ми живемо“, – заявив Жозеп Боррель.

росія виробляє боєприпаси в 3 зміни

Каллас, виступаючи на тому ж заході, сказав, що росія перебуває в режимі воєнного часу, виробляючи боєприпаси в три зміни, додавши, що в Європі повинна бути аналогічна військова ситуація. Вона стверджувала, що керівники оборонної промисловості сказали їй, що у них немає замовлень від ЄС.

Боррель сказав, що відсутність боєприпасів була викликана тим, що “ми забули про класичні війни – ми билися тільки з експедиційними силами й технологічним бліцкригом“.

Він сказав, що деякі європейські країни, такі як Польща, подвоїли свої оборонні бюджети, в той час, як Франція збільшила свої витрати на оборону на 40%, з 39 мільярдів євро до 59 мільярдів євро.

Сумісність систем оборони в Європі

Він сказав, що війна в Україні може послужити пробудженням або стимулом для порушення табу шляхом підвищення сумісності систем оборони по всій Європі, але додав, що досвід показав, що це не зміниться відразу і поскаржився на культуру затримок, яка, за його словами, послабила роль координатора Європейського оборонного агентства.

Ми витратили занадто багато часу на прийняття важливих рішень, таких як надання бойових танків, – сказав він, – коли всі знають, що для того, щоб виграти класичну війну, класичну війну з маневрами важкого озброєння, вам потрібні бойові танки. Ви не виграєте цю війну без такої зброї“.

Він сказав, що не прагне мілітаризувати Європу, але виступає за те, щоб Європа виконала свої обов’язки, щоб вона стала потужним і надійним партнером США.

Політичне членство

Вступ України до ЄС, за словами Борреля, навряд відбудеться найближчим часом. Але польський євродепутат Радослав Сікорський запропонував повернутися до попередньої моделі вступу до ЄС, згідно з якою Україні швидко надається політичне членство в ЄС, а потім вона повинна виконати необхідні критерії в рамках поетапного процесу, який востаннє використовувався, коли Іспанія приєдналася до тодішнього Європейського Союзу в 1986 році.

Боррель також сказав, що ЄС потрібно зробити більше, щоб переконати глобальний Південь, що росія є імперіалістичною державою. За його словами, багато країн Латинської Америки налаштовані антиімперіалістично, вважаючи, що Захід підтримував диктатури в минулому, а у Африці існує аналогічне глибоке обурення. “У людей є спогади і у людей є почуття“, – додав він.

Атака на Макрона

росія зіграла на цих почуттях, атакувавши Президента Франції Еммануеля Макрона за висловлювання про те, що він хотів би бачити росію переможеною, заявивши, що москва все ще пам’ятає долю Наполеона Бонапарта, і звинувативши президента Франції в лукавій дипломатії з кремлем.

Макрон сказав Le Journal du Dimanche, що Франція хотіла, щоб росія зазнала поразки в Україні, але ніколи не хотіла її “розчавити”.

Підготували Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також

Війна в Україні приводить європейських лідерів до битви волі
Голова української розвідки передбачив напад росії. Він каже, що Крим буде повернуто
Попередній Через рік після вторгнення росія вже програла?

Залиште свій коментар