Пентагон подвоїть поставки HIMARS для зміцнення артилерії України

Сполучені Штати і майже дві дюжини країн-партнерів заявили, що прискорять виробництво зброї, очікуючи затяжного конфлікту з росією

Україна потребує більше сучасної зброї. Країни-партнери вже заявили, що пришвидшують темпи виробництва. Пентагон готує нову поставку артилерійських ракетних систем HIMARS в Україну. Про це пише Alex Horton у своєму матеріалі «Pentagon will double powerful HIMARS artillery for Ukraine» для The Washington Post. Ми для вас то традиційно переклали і адаптували.

Український військовий командир оглядає ракети на транспортному засобі HIMARS
в липні (Anastasia Vlasova for The Washington Post)

18 HIMARS

Доставка вартістю 1,1 мільярда доларів буде включати 18 пускових установок високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) – зброї, яка завдала шкоди командним пунктам і логістичним вузлам в тилу російських військ. Сполучені Штати із своїх запасів вже надали 16 таких систем, здатних доставляти високоточні боєприпаси на відстань до 50 миль.

Створення і доставка цього нового траншу займе “кілька років”, повідомив журналістам високопоставлений представник Міністерства оборони США, підкресливши зусилля щодо забезпечення довгострокової оборонної інфраструктури України. В той же час союзники і партнери прискорюють доставку обладнання та боєприпасів для невідкладних потреб. HIMARS являє собою “основний компонент бойових сил України в майбутньому“. Про це сказав чиновник на умовах анонімності.

20 країн також погодилися розширити свою промислову базу

Сполучені Штати мають намір збільшити виробництво “наземних засобів стрільби на великі відстані, систем протиповітряної оборони, боєприпасів класу “повітря-земля” та інших засобів“, необхідних для підтримки Збройних Сил України протягом тривалого часу. У заяві представників Міністерства оборони йдеться, що майже 20 інших країн також погодилися розширити свою промислову базу і прискорити виробництво озброєнь, які можуть замінити російське і радянське обладнання України сучасними системами, що використовує НАТО.

Заяви надходять у зв’язку з тим, що росія відправляє на службу до 300 тисяч призовників, щоб замінити і посилити оточені війська, відкинуті українськими наступальними діями на сході і півдні. Підготовка цих нових військ буде складним завданням для кремля, повідомив журналістам другий американський чиновник. Багато з російських військовослужбовців, які будуть навчати призовників, вже “перебувають в Україні”, сказав чиновник.

Від шести місяців до двох років

Останній пакет озброєнь включає в себе зброю і обладнання, доставка яких займе від шести місяців до двох років і вимагає від оборонних підрядників відновлення або інтенсифікації виробництва, повідомив перший представник Міністерства оборони.

Україна отримає 150 додаткових броньованих Humvee, які дозволять військам перевозити піхотинців і маневрувати на полі бою під час наступальних операцій. Також отримає понад дві сотні транспортних засобів, які допоможуть їм перевозити важку техніку, що є логістичною проблемою.

Пакет також включає системи, призначені для пом’якшення наслідків ефективного застосування зброї росіянами, включаючи радари, які можуть виявляти наближення артилерії та безпілотників.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Росія посилює використання іранських безпілотників-камікадзе в Україні

А також про дивну поведінку путіна можна прочитати у “Невдачі росії в Україні: погрози путіна свідчать, що він перебуває під тиском

Попередній Росія посилює використання іранських безпілотників-камікадзе в Україні

Залиште свій коментар