У Хмельницькому провели акцію на підтримку українських військовополонених

Рідні українських військовополонених збиратимуться на майдані у Хмельницькому щоп’ятниці о 12 годині. Вони приходитимуть на мовчазні акції щотижня, щоб про їхніх близьких не забули і нарешті повернули додому. Сьогодні вони зібрались вперше. 

У Хмельницькому провели акцію на підтримку українських військовополонених
Учасники безстрокової акції на підтримку українських військовополонених “Поверніть героїв додому” хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні. Хмельницький 19 серпня 2022 року. Фото авторки

Востаннє Тетяна спілкувалася зі своїм чоловіком 15 травня. А вже наступного дня побачила його серед тих, хто виходив з “Азовсталі”. З того моменту жінка не отримувала про нього ніякої інформації.  

“Він просто сказав, що з ним все добре, но не казав, що буде виходити. По відео дізналася, побачила відео виходу… І його там побачила”, – розповідає Тетяна. 

На акцію жінка прийшла з дворічним сином. Хлопчик не може довго сидіти непорушно. Тетяна намагається його відволікти іграшковим автомобілем. 

“Нічого не повідомляють взагалі, ніхто нічого не знає… Тільки відео … Мені повідомили, що він в полоні значно пізніше. А так ніяких фотографій, нічого по ніяких канала я не знайшла”, – каже дружина захисника.

Жодної інформації від захисників

А ось Наталі вдалось на ворожих телеграм-каналах віднайти звістку про сина. Він теж був серед захисників “Азовсталі”.

“Там як такої згадки по імені і прізвищу не було, а було саме відео в госпіталі. Їх вели. І зі спини показували. Він так повернувся, то я побачила, що він там. Але це було ще тоді у травні. Більше нічого не було”, – розповідає мати військовополоненого Наталя.

Про те, що син поранений, жінка теж дізналась з відео, коли виводили захисників Маріуполя 16 травня. Голос його чула та говорила з ним ще на початку квітня. 

Взагалі я з ним говорила ще 5 квітня… Бачила тільки по відео, коли їх виводили з Азовсталі. І якби це відео, воно в нагоді стало, бо кругом треба показувати, кругом треба доказувати і самим добиватись… І те, що він поранений, теж з відео дізналась…”

У Хмельницькому провели акцію на підтримку українських військовополонених
Безстрокова акція на підтримку українських військовополонених “Поверніть героїв додому” м.Хмельницький 19 серпня 2022 року. Фото авторки

До родичів військовополонених приєднались волонтери

До родичів українських військовополонених долучились і прості хмельничани, активісти та волонтери. Кажуть, день для акції обрали невипадково.

“П’ятниця – це такий символічний день… У п’ятницю виводили українських захисників з “Азовсталі”, у п’ятницю ворог вчинив теракт в Оленівці, де загинули більше півсотні українських військовополонених і ще сотня зазнала поранень. Тому цей день ми обрали не випадково”, – розповідає координаторка ГО “Захист – об’єднання волонтерів”, голова ГО “Тепло рідних сердець” Леся Стебло.

Учасники кажуть, що акція “Поверніть Героїв додому” не є протестом. У такий спосіб вони хочуть привернути увагу міжнародних організацій – ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста, до виконання їхніх же обіцянок – зберегти життя українських військовополонених. Наталя вірить, що  ці організації таки спробують потрапити туди, де наразі утримують наших захисників, і щонайменше зможуть повідомити родинам, що з ними і в яких умовах їх утримують.

“Я звертаюсь до всіх організацій, які є гарантами Женевської конвенції щоби вони дотримулись, щоб дотримувались в полоні Женевських конвенцій, тому що там дуже нехароші умови”, – просить ще одна мати українського військовополоненого.

Міжнародні організації не мають забувати про українських військовополонених

Родини та волонтери сподіваються, що їх почують і процес обміну та визволення українських Героїв, які знаходяться в полоні ворога, активізуються.

У Хмельницькому провели акцію на підтримку українських військовополонених
Родичі українських військовополонених прийшли на акцію “Поверніть Героїв додому” з плакатами. Хмельницький. 19 серпня 2022 року. Фото авторки.

“Ми повинні висвітлювати  для того, щоб швидко повернути наших героїв. Тому що саме завдяки їм ми можемо знаходитись у своїх містах, біля своїх родин, ціною їхньої свободи, їхнього життя, здоров’я. Найменше, що ми можемо зробити для того, щоб повернути наших героїв – це виходити на акції. Ми просто не маємо права забути про них”, – зазначає голова ГО “Захист – об’єднання волонтерів” Катерина Луцик. 

Приєднатись до акції активісти та волонтери запросили своїх колег і партнерів у різних містах та країнах. Сподіваються, що саме завдяки потужній підтримці з кожного куточка світу їм вдасться не дати забути про війну в Україні та про українських військовополонених.

“Ми кумунікували з нашими міжнародними партнерами у Польщі, Америці, і люди також з радістю підтримали цю акцію. Звісно, вони будуть виходити по їхньому місцевому часу щоп’ятниці. Сьогодні разом з нами теж вийшли на майдани у Тернополі, Києві. Вийшли і в громадах Хмельниччини. Ми будемо збиратись до тих пір, поки не повернемо додому останнього нашого Героя”, – пояснює Катерина Луцик. 

Нагадаємо, у полоні наразі перебуває понад дві з половиною тисячі українських військових. 29 липня ворог організував теракт у виправній колонії в смт. Оленівка, де утримувались українські військовополонені. рф і досі не допустила на місце ані представників ООН, ані представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Водночас представники американської розвідки заявили, що росія готується сфабрикувати докази вбивства українських військовополонених.

“Поверніть Героїв додому” – щоп’ятниці о 12:00 на майдані у твоєму місті. 

Авторка: Марія Турчина

Читайте також “Україна у західних медіа: чому мирних перемовин не варто чекати і чи домовиться світ про ядерну зброю

Подивитись сюжет про відкриття центру допомоги переселенцям “Я – Маріуполь”.  

Попередній Україна тисне на ООН через “ядерний шантаж” на окупованій рф ЗАЕС

Залиште свій коментар