Святкова сесія: хмельницькі обласні депутати приймали привітання та голосували на швидкість

Чергова 13 сесія Хмельницької обласної ради відбулась 7 грудня. Дату обрали не випадково: рівно два роки тому депутати цього скликання приступили до виконання своїх обов’язків. З 64 обранців у сесійній залі зібралось лише 36. Цієї кількості депутатів вистачило для проведення повноважної сесії. Демарш зробили фракції “ВО “Батьківщина”, “Слуга народу”, частково “За конкретні справи” – їхні місця в залі порожні. 

Реєстрація депутатів Хмельницької обласної ради на пленарному засіданні (13 сесія)
7 грудня 2022 року. Фото авторки

Розпочали з приємного – привітань і вручення грамот та подарунків депутатам і працівникам ради з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Вручення грамот. Фото авторки

У порядку денному – 27 питань. Ще два обранці додали з голосу – розподіл орендної плати для обласної фірми ‘Кіновідеопрокат” та депутатський запит стосовно завершення реконструкції харчоблоку Лонковецького психоневрологічного інтернату. 

Заслухали також звіт голови Хмельницької обласної ради. У 2022 році рада провела шість пленарних засідань, на яких розглянула 142 питання і ухвалила 136 рішень. Основний акцент у звіті голова ради Віолета Лабазюк зробила саме на роботі в умовах воєнного стану. З 24 лютого до головних проблем життєдіяльності області додались ще й термінові гуманітарні питання: підтримка та допомога тимчасово переміщених осіб, медичних закладів, військових частин Збройних сил України та постраждалих регіонів.

35 депутатів ухвалили рішення про взяття звіту до відома. А це стандартна процедура під час розгляду таких питань.

Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк звітує за рік роботи.
Фото авторки

Значна частина порядку денного тринадцятої сесії стосувалась депутатських запитів. Одні знімали з контролю за ініціативою авторів, іншим – депутати продовжували термін розгляду запитів.  Підтримали й нові, які стосувалися виділення коштів з обласного бюджету на придбання шкільних автобусів для освітніх закладів територіальних громад та для усунення порушень прав та інтересів дітей Солобковецького навчально-реабілітиційного центру облради, завершення реконструкції харчоблоку Лонковецького психоневрологічного інтернату, а також щодо розробки і затвердження програми відновлення та збереження витоку річки Південний Буг. Загалом на контролі в обласної ради тепер 51 депутатський запит.

Частина питань стосувалась комунального майна. Так, Летичівській селищній раді передали адмінприміщення центральної районної лікарні та гараж. КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» передав Миролюбненській сільській раді автівку марки УАЗ 3962, 2008 року випуску. 

Фото із сайту продажу вживаних автівок. Фото ілюстративне

Погодили обласні обранці також списання комунального майна для комунальних підприємтсв та закладів, передачу земельної ділянки у постійне користування Малієвецькому обласному історико-культурному музею. 

Депутати також погодили пільги для певних категорій батьків, чиї діти навчаються в обласних ліцеях. Зокрема йде мова про звільнення від сплати:

  • батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
  • батьків дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • батьків, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • батьків дітей з інвалідністю;
  • батьків, які є особами з інвалідністю І-ІІ групи.

Під час сесії депутати також розглянули пропозицію вишукати можливість виплачувати стипендії обласної ради обдарованим учням ліцеїв.

До 25 питання депутати працювали фактично без обговорень. А коли справа дійшла до голосування за звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту громадян від енергетичного колапсу, щось раптом пішло не так. Проголосувати за нього не змогли з першого разу. Потім спробували повернутись і за пропозицією депутата від політичної партії “Команда Симчишина” Юрія Смаля проголосувати “за основу”. Втім, ця спроба теж виявилась невдалою. Потім ще раз голосували на прохання Віолети Лабазюк, яка пояснила це технічною необхідністю. Але і це не принесло потрібних 35 “за”. У сесійній залі обранці оживились і почались обговорення між собою. Далі рада перейшла до голосування за наступне питання. І в цей час керуюча справами виконавчого апарату обласної ради Олена Лещищина повідомила, що у роботі системи стався збій під час голосування за 25 питання.

Депутати провели два сигнальних голосування. Втім, на ситуацію це ніяк не вплинуло – назбирати необхідну кількість голосів за це звернення так і не вдалось. Депутати закликали один одного зібратись і проголосувати за дискусійне питання, яке не погодили ні на комісіях, ні на президії обласної ради. Депутатка від політичної партії “Європейська солідарність” Аліна Коваль попросила оголосити перерву.

Голосування за звернення. Фото авторки

Після повернення до зали депутати без жодних збоїв допрацювали та розглянули решту запитань. Зокрема проголосували ще за два запропоновані звернення: 

  • Звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо позбавлення почесного звання Герой України осіб, що підтримують збройну агресію росії;
  • Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України щодо виключення з реєстру пам’яток та зняття з обліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

По завершенню сесійного засідання депутати заслухали інформацію про стан виконання обласного бюджету протягом 2022 року від директора департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич. Про хід виконання Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки поінформувала директор департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Ірина Ковальчук. Втім, ключовим моментом стало питання про неготовність обласних соціальних закладів до проблем з електропостачанням та відсутністю у них альтернативних джерел енергії. 

Підготувала Марія Турчина

Читайте також:

Як медичні заклади Хмельниччини працюють під час війни
Де на Хмельниччині можна буде погрітися у сильний мороз?
Попередній Де на Хмельниччині можна буде погрітися у сильний мороз?

Залиште свій коментар