Де на Хмельниччині можна буде погрітися у сильний мороз?

Ще до початку великої війни під час сильних холодів в Україні було заведено розгортати пункти обігріву. Їх встановлювали за умови сильного морозу. Не стане винятком і зимовий сезон 2022-23 років. Такі локації бувають стаціонарними та мобільними. За стаціонарні зазвичай відповідають органи місцевого самоврядування. Мобільні виглядають як намети. Їх найчастіше встановлюють представники Державної служби з надзвичайних ситуації – про них ми писали раніше. Цього ж разу дізналися, скільки стаціонарних пунктів планують відкрити на Хмельниччині і де вони розташовані.

Готуй сани влітку

Питання про облаштування стаціонарних пунктів обігріву на Хмельниччині розглянули ще наприкінці літа. Про це йшлося на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 11 серпня 2022 року.

“Станом на 21 жовтня на території Хмельниччини визначено 438 місць розміщення пунктів обігріву. 208 – у Хмельницькому, 103 – у Кам’янець-Подільському та 12 у Шепетівському.”, –  про це повідомила у відповіді на запит Хмельницька військова адміністрація  

Ці пункти обігріву обіцяють розгорнути, якщо температура опуститься до позначки 10 градусів морозу або нижче. Їхні адреси можна знайти на офіційному сайті Хмельницької обласної військової адміністрації .  

Пункт обігріву для людей без даху над головою

А от для соціально незахищених верств населення, зокрема, для бездомних, вже зараз діє цілодобовий стаціонарний пункт обігріву на території Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації. Це кімната з двома ліжкомісцями.

Стаціонарна кімната обігріву у центрі соцпідтримки та адаптації.
Фото Олександра Парація

“Наприклад, нещодавно тут перебували двоє переселенців. Вони в нас мали можливість отримати теплі речі та первинну медичну допомогу. Приміщення постійно опалюється Там є електрочайник, печиво, засоби гігієни. Ніяких додаткових довідок, щоб перебувати в кімнаті, не потрібно”, – пояснює директор Центру Олександр Парацій.

На території закладу за адресою вулиця Житецького, 22 соцпрацівники спільно із надзвичайними встановили і намет, розрахований на одночасне перебування 50 осіб. В ньому є генератори, буржуйки, опалювально-варильна піч, казани, 5 кушеток, столи й лавки.

Намет на території центру соцпідтримки та адаптації. Фото Олександра Парація

“Якщо виникне надзвичайна ситуація, ми запалимо буржуйки, запустимо генератор і будемо надавати послуги людям. На сьогодні в наметі нікого нема”, – каже Олександр Парацій.

Окрім того, майже за 92 тисячі гривень з міського бюджету Центр придбав  ще один намет. Його планують розгорнути на випадок складної ситуації з опаленням та електропостачанням. Він розрахований на перебування 40 людей.

Пункти незламності: де і для чого?

На випадок  критичної ситуації з електро-та теплопостачанням в області, за інформацією військової адміністрації, створили також 186 пунктів незламності. За 139 з них відповідають органи місцевого самоврядування, за 47 – Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуації. Пункти незламності забезпечені автономними джерелами електроенергії, теплом, паливом, питною водою, продуктами та доступом до інтернету. 

В селах пункти розташовуються зазвичай в адміністративних будівлях, забезпечених твердопаливними котлами або пічами. Фінансують локації за кошти тергромад. До прикладу, можуть придбати павербанки, генератори, забезпечити медикаментами, подовжувачами. Електронна  мапа пунктів незламності Хмельниччини тут

Підготувала Світлана Русіна

Читайте також

Як медичні заклади Хмельниччини працюють під час війни
Головні проблеми хмельницьких транспортників
Попередній Рейтинг найпрозоріших комунальних підприємств Хмельниччини та Тернопільщини

Залиште свій коментар