Росія посилює використання іранських безпілотників-камікадзе в Україні

Вже другий тиждень Одещина, Миколаївщина, Дніпропетровщина потерпають від ворожих атак дронами-камікадзе. Така зброя з’явилась на озброєнні у російської армії від іранців. Україна вже відреагувала на такі дії Ірану. Водночас українським військам протиповітряної оборони вдається виявляти та знищувати безпілотники. Хоч показник поки не 100%, однак дуже високий. Peter Beaumont у своєму матеріалі «Russia escalating use of Iranian ‘kamikaze’ drones in Ukraine», що вийшов на сторінках The Guardian, розповідає про те, що росія посилила використання іранських безпілотників-камікадзе в Україні. Ми для вас переклали і переказали.

Частина безпілотного літального апарату, який українська влада вважає
Шахед-136 іранського виробництва, як повідомляється, збитим в Одесі.
Photograph: Ukrainian Armed Forces/Reuters

Безпілотні літальні апарати “камікадзе”

росія нарощує використання безпілотних літальних апаратів “камікадзе”, що поставляються Іраном, на півдні України, у тому числі проти південного порту Одеса і довколишнього міста Миколаїв. 

Дрони-безпілотники, також відомі як “бродячі боєприпаси”, використовувалися проти позицій української артилерії на сході країни, в тому числі в Харківській області. Міністерство оборони Великобританії вперше визначило використання росією зброї, що поставляється Іраном, в середині вересня.

Вони здатні залишатися в повітрі протягом декількох годин і кружляти над потенційними цілями. Безпілотники призначені для попадання у ворожі війська, бронетехніку або будівлі, вибухають при ударі, що пояснює їх опис як дронів-камікадзе.

Ще 3 іранських безпілотники-камікадзе збили українські сили ППО

У вівторок збройні сили України заявили, що успішно збили ще три іранських безпілотника-камікадзе, які атакували Миколаївську область.

Днем раніше представник ВПС України Юрій Гнат припустив, що Іран, можливо, доставив “кілька сотень” одиниць зброї в росію.

У той час як війна з безпілотниками стала однією з визначальних рис конфлікту в Україні, в останні місяці обидві сторони активізували зусилля із закупівлі та розміщення безпілотних літальних апаратів-камікадзе.

У той час як велика увага була зосереджена на вельми успішному використанні Україною бойових безпілотників – не в останню чергу з використанням турецьких літаків Bayraktar TB2 – росія почала більше покладатися на безпілотники-камікадзе, а не на ракети.

Нанесення ударів по Одеській і Дніпровській областях

В останні тижні російські війська використовували безпілотні літальні апарати іранського виробництва Shahed-136 для нанесення ударів по Одеській і Дніпровській областях, а президент України Володимир Зеленський назвав поставку безпілотників в росію “співпрацею зі злом“, що стоїть за недавнім погіршенням відносин України з Іраном.

У звітах припускають, що безпілотники-камікадзе, які використовувалися в останні тижні, були запущені з територій, підконтрольних росією, включаючи Крим і окупований Херсон.

Згідно з українськими військовими джерелами, деякі безпілотники були перефарбовані в російські кольори. В одному зі своїх нічних виступів на вихідних Зеленський звинуватив Іран в поставках безпілотних літальних апаратів, що спростував Тегеран, який заявив, що він є нейтральним у конфлікті.

Сьогодні російська армія використовувала іранські безпілотники для своїх ударів. Світ буде знати про кожен випадок співпраці зі злом, і це буде мати відповідні наслідки“, – сказав Зеленський через кілька годин після того, як прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко написав у Твіттері, що безпілотники, які поставляються Іраном, призвели до анулювання акредитації посла Ірану.

Shahed 136, також відомий як Heran 2

В Україні був ідентифікований принаймні ще один вид безпілотника, що поставляється Іраном, Shahed 136, також відомий як Heran 2, використовувався найбільш часто, вже знайомий по звуку, схожому на віддалений двигун мотоцикла під час його наближення.

У недавньому інтерв’ю Олег Катков з українського Defense Express припустив, що безпілотники, ймовірно були відносно низькотехнологічними, зібраними з деталей, які можна було легко купити в Інтернеті, і управлялися цивільною системою GPS, а їх ефективність була обумовлена використанням в скупченнях.

Оскільки це обладнання зібрано з неякісних деталей, надійність буде низькою. Ось чому тактика використання цих БПЛА [безпілотних літальних апаратів] передбачає їх використання в так званих скупченях – роях. Іншими словами, п’ять-шість або навіть більше дронів-камікадзе запускаються по одній цілі, припускаючи, що кілька з них виконають своє завдання“.

Досконаліший Іранський безпілотник – Mohajer-6

Україна також заявила, що російські війська використовують інший більший і досконаліший Іранський безпілотник – Mohajer-6, який може бути використаний для розвідувальних польотів або озброєний боєприпасами.

Незважаючи на спростування Тегерана, з’являється все більше свідчень його ролі в поставках зброї.

Вперше ця проблема була відзначена в серпні, коли Джейк Салліван, радник з національної безпеки США, повідомив, що представники міністерства оборони росії перебували в Ірані в пошуках придбання безпілотних літальних апаратів. США ввели санкції проти іранської авіакомпанії, яка, як вважають, причетна до постачання безпілотних літальних апаратів в росію.

Контракт на систему Switchblade 600

Стурбованість з приводу нової тактики російських безпілотників-камікадзе –  і способів протидії їм – виникає на тлі повідомлень про те, що Україна також підписала контракт на аналогічну систему Switchblade 600 американського виробництва.

Володіючи потужною боєголовкою, яку порівнюють з потужністю протитанкової ракети Javelin, боєприпас здатний знищувати танки та інші броньовані транспортні засоби.

Україна також запитувала розвіддані і контрзаходи у Ізраїлю для використання проти іранських безпілотних літальних апаратів. Раніше в цьому місяці заступник директора Ізраїлю з Євро-Азії Симона Гальперін відвідала Київ, де, як стало відомо, було піднято одне з питань, що стосуються розвідданих Ізраїлю про іранську технологію безпілотних літальних апаратів.

Підготували: Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також “Президент України має 90-денний план дій, який зажене путіна в кут, але йому потрібна допомога

Відступити перед погрозами чи довести справу до повної перемоги України про це читайте у “Війна путіна зазнає невдачі. Захід повинен сприяти його швидшій поразці

Попередній “Якщо сильно стріляли, то ми молилися», – переселенки з Бучі

Залиште свій коментар