Деблокада українських портів відкриває нові можливості. Якщо раніше Україна могла отримувати західну зброю виключно авіашляхом, то сьогодні у США вже говорять про постачання морем. Чому це так важливо і чи вплине це на хід війни, вже проаналізував Dan Lamothe у матеріалі “Pentagon expands use of seas to send weapons to Ukraine” для The Washington Post. Ми все переклали і переказали для вас.

Українська артилерія відкрила вогонь по російських військах в Харківській області 27 липня (Evgeniy Maloletka/AP)

Важке озброєння від США морським шляхом

У Міністерстві оборони США заявили, що Пентагон розширив використання перевезень морем, щоб доставляти зброю в Україну. На початку російського вторгнення вони значною мірою покладалися на авіацію, щоб доставляти зброю до Києва якомога швидше.

Міністерство оборони почало відправляти деякі одиниці морем через кілька тижнів після вторгнення. Та значно розширило цю спроможність цієї весни, коли Сполучені Штати почали поставляти Україні гаубичну артилерію та інше важке озброєння, що вимагає постійного надходження великокаліберних боєприпасів. Про це повідомили представники Міністерства оборони США в штаб-квартирі Транспортного командування США, яку нещодавно відвідала заступниця Міністра оборони Кетлін Хікс.

Як тільки ми почали поставляти їм гаубиці, то зрозуміли, що нам знадобиться більше боєприпасів, – сказав армійський полковник. Стівен Путтхофф, заступник директора з операцій Транспортного командування США. – Таким чином, ми могли б трохи більше планувати заздалегідь, а потім могли б почати використовувати більше постачання морем для забезпечення цієї підтримки, а іноді отримувати її навіть раніше запиту“.

Розширення – новий етап кампанії

Розширення підкреслює новий етап кампанії. Після того як російський напад на Київ було відбито і Україна та її партнери приготувалися до того, що, як очікується, буде виснажлива війна, яка може тривати ще кілька місяців, а можливо, і років. Адміністрація Байдена схвалила військову допомогу Україні на суму 12,9 мільярда доларів. Про додаткові 2,98 мільярда доларів підтримки оголосили ще в День Незалежності України.

Президент України Володимир Зеленський 8 серпня в Києві розповів газеті Washington Post про отримання високотехнологічної, сучасної зброї з Європи та США (Video: Whitney Leaming/The Washington Post)

Американські військові посадовці відмовилися повідомити подробиці про конкретні маршрути, що використовуються для доставки зброї в Україну, але заявили, що частина зброї, яка надходить з континентальної частини США, потрапляє безпосередньо на поле бою. Водночас як інші маршрути використовуються для поповнення американських запасів в інших країнах Європи, з яких американські військові забрали постачання для озброєння України.

Якщо літаки можуть досягти Європи зі Сполучених Штатів набагато швидше, кораблі можуть перевозити величезну кількість вантажів, що може дозволити Україні створити більший арсенал для майбутніх кампаній у війні.

Болісна евакуація з Афганістану

Ці зусилля здійснюються через рік після того, як Сполучені Штати провели болісну евакуацію понад 124 тисяч людей з Афганістану, використовуючи парк вантажних літаків Пентагону. У розпал операції літак C-17 здійснював посадку в міжнародному аеропорту імені Хаміда Карзая не рідше одного разу на годину. За словами Путтхоффа, цей щільний графік зажадав від Транспортного командування призупинити інші операції до завершення евакуації, а потім направити літаки на технічне обслуговування.

Під час евакуації Путтхофф сказав: “Все інше в світі ніби призупинилося, те, що ми називаємо «розбитим склом». Нам довелося повернутися і прибирати це протягом наступних кількох місяців“.

За його словами, постачання зброї в Україну відрізняються одне від одного. У той час як практично всі рейси, що приземлялися в Кабулі під час евакуації, були військовими літаками, Пентагон в значній мірі покладався на зафрахтовані літаки і кораблі для перевезення обладнання для України, залишаючи американським військовим свободу для виконання безлічі інших транспортних місій.

Можливі потреби і складні маршрути

18 серпня у Транспортному командуванні Хікс зустрівся з військовими чиновниками, включаючи генерала ВПС Джекі Ван Овост, старшого офіцера командування. Ван Овост сказала, що ключовим моментом є передбачення можливих потреб і складання маршрутів якнайшвидше. Обладнання зазвичай переміщується з військового складу на потязі або вантажівкою в аеропорт, або в морський порт, а потім прибуває в друге місце, звідки його часто доводиться переміщати знову.

Ми не ставимо собі за мету доставити його туди, де воно не використовується, – сказала Ван Овост, звертаючись до Хіксу, посадовця Пентагону. – Нас оцінюють від початку до кінця“.

“Вражаючий балет” логістів Пентагону

Ван Овост сказала, що ручні розрахунки, які американські військові посадовці повинні були виконувати в минулому для переміщення обладнання, займали кілька днів.

Тепер у нас є системи, які дозволяють нам вдосконалювати його, – сказала вона.  – Це менше літаків, в потрібних місцях, в потрібний час. І це робиться натисканням кнопки, а через три-чотири секунди у нас є три або чотири варіанти“.

Хікс приписав посадовцям Transcom проведення «вражаючого балету» з переміщення всього необхідного. Вона сказала журналістам, що хоче переконатися, що у військових є можливість підтримувати свої флоти і підтримувати їх належний розмір.

Україна, якою б вимогливою вона не була, насправді не йде ні в яке порівняння з рівнем підйому, мобільності і дозаправки, які необхідно виконати в умовах великого конфлікту“, –  сказав Хікс.

Зброя, яку поставив Пентагон

Серед зброї, яку Пентагон на даний момент поставив Україні, понад 1 400 зенітних ракет Stinger, 8 500 протитанкових ракет Javelin (критично важливих для знищення російських танків), 700 безпілотників Switchblade і 142 одиниці гаубичної артилерії з більш ніж 900 тисячами снарядів.

У середу високопоставлені посадовці Пентагону заявили, що вони очікують ще більшого припливу військової допомоги в Україну після недавнього зобов’язання в розмірі 3 мільярдів доларів.

Можливо, це наш найбільший пакет допомоги в області безпеки на сьогоднішній день, але дозвольте мені внести ясність: він не буде останнім, – заявив Колін Кал, заступник Міністра оборони з питань політики, на брифінгу для преси. – Ми продовжимо тісно консультуватися з Україною щодо її потреб у потенціалі на найближчу, середню та довгострокову перспективу“.

Авторка: Альона Береза

Переклад: Валентина Повзун

Читайте також “Бойові дії біля Запорізької АЕС загрожують ядерною аварією

Більше про зброю від партнерів читайте у “Новий пакет зброї для України передбачає підготовку до ближніх боїв

Попередній Бойові дії біля Запорізької АЕС загрожують ядерною аварією

Залиште свій коментар