Ковід не зник: ситуація на Хмельниччині з початку року

Уряд продовжив дію карантину на всій території України до кінця червня, а також продовжив режим надзвичайної ситуації. Можливо, комусь і здавалось, що коронавірусу вже немає. Втім люди продовжують хворіти та навіть помирати. Виключенням не є і Хмельниччина, де з початку року зафіксовано 12 764 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію (інформація станом на 20.04.2023 року). Наразі Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб тиждень за тижнем фіксує  зменшення кількості виявлених випадків та антирекорди по смертності. Поряд з тим не дуже райдужна картина по вакцинації. Розповімо все по черзі.

Пандемія не зникла

«Повномасштабна війна відвернула нашу увагу від пандемії, водночас COVID-19 нікуди не зник. Люди продовжують хворіти, а дехто – помирати. Через коронавірус ми щотижня втрачаємо близько ста людей. І хоча загалом у світі є загальна тенденція до зниження захворюваності на COVID-19, однак в Європейському регіоні спостерігається зростання цього показника. Очікувати на збільшення кількості нових випадків COVID-19 на території України можна буде цієї весни. Проте динаміка зростання захворюваності залежатиме від варіанту SARS-CoV-2, який циркулюватиме, та рівня охоплення вакцинацією населення», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в підтримку прийняття рішення про продовження режиму надзвичайної ситуації та дії карантину на всій території України.

25 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв відповідну Постанову, яка передбачає зміни до розпорядження КМУ та постанови КМУ, що приймались ще у 2020 році. Відповідно до цих змін через COVID-19 продовжено режим надзвичайної ситуації в єдиній державній системі цивільного захисту, а також карантин на всій території України до 30 червня 2023 року.

А задовго до цього, 30 січня цього року, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вирішила продовжити офіційно статус пандемії коронавірусу (COVID-19) як глобальної надзвичайної ситуації. 

«Поза сумнівом, зараз ми перебуваємо в набагато кращій ситуації, ніж рік тому – коли високотрансмісивний варіант Омікрон був на своєму піку. Однак, він попередив, що за останні вісім тижнів щонайменше 170 000 людей померли у всьому світі через коронавірус», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус, виступаючи на відкритті щорічного засідання Виконавчої ради ВООЗ.

Тоді директор ВООЗ розповів, що за грудень 2022 року та січень 2023 року в усьому світі щонайменше 170 тисяч осіб померли через коронавірус.

Статистика поширення COVID-19

За інформацією, яку нам надала Хмельницька обласна військові адміністрація, з початку року і по 20 квітня 2023 року на території області зафіксовано понад 12 тисяч випадків хвороби на COVID-19. 

З початку року по 19 квітня 2023 року серед жителів Хмельницької територіальної громади 4 349 осіб захворіли на гостру респіраторну хворобу, спричинену вірусом SARS-CoV-2.

Таблиця – Поширення коронавірусу на Хмельниччині з кінця 2022 року і по 20 квітня (осіб)

Пік поширення захворюваності COVID-19 припадає на початок весни – з 10 березня по 16 березня було зафіксовано 1 583 осіб та з 17 березня по 23 березня 1 787 осіб, які захворіли на COVID-19. Антирекорд за кількістю смертельних випадків було зафіксовано в перший тиждень квітня – померло 24 особи від коронавірусної інфекції. З 17 по 23 березня – 17 летальних випадків. Найбільше госпіталізацій фіксувалось в останній наприкінці березня. За період з 23 грудня по 20 квітня в області ковід забрав життя 125 осіб.

Госпіталізація та наповненість ліжко-місць

Наразі в Хмельницькій області в закладах охорони здоров’я можлива кількість ліжок для хворих на COVID-19 становить 2 947 ліжок, з них 338 дитячих. Водночас фактична кількість є значно меншою та становить 528 ліжок, з них 92 дитячих (дані на 20 квітня 2023 року). Зайнято наразі 23%. Дитячих ще менше – майже 9%. На початку ж квітня фактична кількість місць становила 563 ліжка та майже 47% було зайнято. В березні ж цей показник часто становив понад 50%.

За період з 23 грудня по 20 квітня в області було госпіталізовано 2 219 осіб. 

За інформацією профільного управління Хмельницької міськради в Хмельницькій інфекційній лікарні все ще розгорнуто 400 ліжок для хворих на COVID-19. З них лише 52 ліжка зайнято. Поряд з тим в Хмельницькій міській лікарні розгорнуто 50 ліжок, з яких лише 12 зайнято.

Темпи вакцинації та наявність вакцини

За інформацією профільного міністерства станом на 16 квітня від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено понад 35,3 мільйона щеплень. Одну дозу щеплення отримали 16 327 904 особи, дві дози – 15 477 258 осіб, отримали першу бустерну дозу – 3 171 471 особа, другу бустерну дозу – 296 892 особи. Поряд з тим в міністерстві вважають, що Рівень вакцинації в Україні залишається недостатнім для формування колективного імунітету до COVID-19.

За інформацією Хмельницької обласної військової адміністрації, з початку кампанії вакцинації на Хмельниччині провакциновано понад мільйон осіб. Поряд з тим першу бустерну дозу в області отримало лише 94 тисячі осіб, а 2 – 9 116 осіб.

Таблиця – Темпи вакцинації на Хмельниччині з початку кампанії вакцинації в Україні

З початку цього року загалом мешканцям області було проведено 12 586 щеплень. Найбільше ж щеплень робили бустерними дозами: 1 бустерною вакцинувалось 5 185 осіб та 2 бустерною – 2 534 особи. 

Таблиця – Темпи вакцинації у 2023 році (включно по 24 квітня 2023 року)

Водночас станом на 24 квітня 2023 року в закладах охорони здоров’я Хмельниччини наявні вакцини: CORONOVAC у кількості 23 084 дози та COMIRNATY™  у кількості 540 доз. Найбільше доз останньої вакцини можна знайти в Нетішинському центрі первинної медико-санітарної допомоги (96 доз), в Грицівській лікарні, Ізяславському центрі ПМСД та ЦПМСД Полонської міської ради по 48 доз, ЦПМСД Наркевицької селищної ради (38 доз), ЦПМСД Волочиської міськради та Летичівський центр ПМСД по 30 доз.

В Хмельницькій міській територіальній громаді з початку року і до 19 квітня 2023 року загалом було зроблено 1 526 щеплень. Вакциною CoronaVac вакцинувалось 737 осіб та Comirnary – 789 осіб. Найбільше в цей проміжок часу було зроблено перших бустерних доз вакциною CORONOVAC – 457 вакцинацій. Першу ж бустерну дозу вакциною COMIRNATY™ зробило 332 особи та 2 бустерну – 296 осіб.

Скриншот відповіді на запит управління охорони здоров’я Хмельницької міськради

З відповіді на запит також видно, що з початку року і до 19 квітня в Хмельницьких ЦПМСД не було жодної дози вакцини COMIRNATY™. Лише з цієї дати в місті з’явилась ця вакцина у кількості 54 дози. Поряд з тим на початку року вакцини CoronaVac було аж 4 200 доз. На 19 квітня її кількість становила 3 993 дози.

Скриншот відповіді на запит управління охорони здоров’я Хмельницької міськради

Загалом ситуація як в області, так і в місті наразі досить стабільна. Однак темпи вакцинації не дуже активні. Тому в профільному міністерстві не перестають закликати українців робити щеплення від ковіду. Це ж саме активно закликає робити Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб. До прикладу, з 21 квітня ця установа проводить челендж серед дорослих “Вакцинуйся сам та запроси друзів!” під хештегом #Хмельницькийчеленджвакцинація, який присвячений всім видам вакцинації.

До речі, в середині березня Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав від Міністерства охорони здоров’я Автобус для проведення вакцинації. Його для потреб мешканців області передало представництво ВООЗ в Україні за підтримки Європейського Союзу. Ним їздитимуть медичні бригади у віддалені населені пункти області, де буде необхідне проведення щеплення, в тому числі і проти COVID-19.

Підготувала Альона Береза

Читайте також

Компенсація за генератори: чи спрацювали ініціативи?

Шахрайські схеми: які історії вигадують зловмисники, щоб отримати ваші гроші
Попередній Шахрайські схеми: які історії вигадують зловмисники, щоб отримати ваші гроші

Залиште свій коментар