Дмитро Прокопов: “Я бачу, як ми сьогодні на 100% стаємо українцями!”

Його пісні співають мільйони людей не лише в Україні. Під них знімають відео в ТікТок.  Його хіт “Самая моя” зібрав понад 1,6 мільйона переглядів на YouTube.  Він звичайний хлопець з Кам’янця-Подільського. Дмитро Прокопов – музикант і автор пісень. Вже 24 лютого його життя та творчість кардинально змінились. Свої пісні він почав писати тепер виключно українською. І хоч втратив мільйонну російськомовну аудиторію, контракт з лейблом, проте вважає, що отримав натомість значно більше.

Ми поспілкувались з Дмитром і дізнались, як хлопець з Хмельниччини підкорював тренди соцмереж, чому потрібно українізовувати контент і чому у цій кривавій війні українці здобувають найважливіше – самоусвідомлення своєї ідентичності. 

Про дитинство і вплив на творчість

Дмитро виріс у родині музиканта. Його батько 20 років грав на весіллях і часто брав з собою сина. Хлопець пригадує, як завчав на пам’ять пісні з репертуару батька.

“Вони тоді і ноти, і слова переписували на листочок. Я тоді брав ці листки і вивчав пісні. І який то був репертуар? – співак сумно усміхається. – У ті часи це російська попса і шансон. Нам популяризували цю музику і я виріс на цьому”. 

Музикант зізнається, що хоч вдома він говорить з батьками виключно українською, проте фанатів від російської попси та кальян-репу. 

“Мені це все десь засіло в глибині душі, і важко було писати українською. Я пробував писати українською, але мені не вдавалось. Думаю, насправді мені це лише здавалось. І перші мої треки були російською. Зараз, звісно, я не планую ні одного треку писати російською мовою”, – каже Дмитро Прокопов

Про початок творчості

У 2017 році Дмитро переміг у телепрограмі “Караоке на майдані” та став найкращим народним співаком року. Відтоді почав активно займатись творчістю.

Дмитро переміг у телевізійному шоу “Караоке на майдані” 2017 рік.
Скріншот із відео передачі

“Спочатку я вкладав свої гроші у творчість. У мене є робота. Я весь час відкладав, економив. Навіть продав виграну в “Караоке” машину, щоб оплатити всі витрати на музику”, – пригадує співак. 

Далі була україномовна пісня написана у співавторстві та кліп “Затримайся на хвилину”. Хоч відео і отримало понад пів мільйона переглядів на YouTube, та не принесло музиканту бажаної популярності. 

Про співпрацю з російським музичним лейблом

А потім його трек “Самая моя” підкорив ТікТок і YouTube. 

“Самая моя” потрапила в чарти СНД та білорусії. І я зрозумів, що мені потрібно працювати в цьому напрямку. Писати російською і охоплювати все більше і більше аудиторії. Десь в цей час я і отримав пропозицію про співпрацю з російським музичним лейблом. Я тоді на це погодився. Там давали кошти на розвиток музики і допомагали фінансово на аранжування треків і на піар. Це не маленькі гроші. В Україні, на жаль, я не міг знайти інвестора в свій проєкт”, – розповідає Дмитро. 

Співпраця завершилась о 5 ранку 24 лютого з першими російськими ракетами, які впали на територію України. 

“Десь 26 лютого мені передзвонила директор лейбла, вона, до речі, з України, поспівчувала, сказала, що це жахіття. Але це все, що вони зараз там в росії можуть зробити – поспівчувати. Я думаю, вона сама все зрозуміла. Навіть не потрібно було мене питати. Я сказав, що все… наша робота закінчена. Вона сказала, що вони лейблом зібрали кошти на допомогу і хотіли передати мені. Я відмовився і попрощався. На цьому все завершилось. Моя робота з російським лейблом закінчилась назавжди  і почалась нова робота над україномовною музикою”, – пригадує Дмитро Прокопов. 

Співак повідомив своїм прихильникам, що відтепер буде співати виключно українською. Скріншот з ТікТока Дмитра Прокопова

Новий етап у творчості

Нині Дмитро випустив свій перший україномовний трек “Колискова”. Невелику частину майбутнього хіта співак ще навесні оприлюднив у своєму ТікТок-каналі і отримав схвальні відгуки. 

“Після 24 лютого я знайшов багато нових знайомств, нових друзів саме з українського  шоубізу. У Кам’янець приїхали і Позитив, і гурти “Mozgi”, “NewZCool”. Ми почали разом працювати над ініціативою “Діти – дітям”. І це дуже велика підтримка. Я можу з ними порадитись. Думаю, що підтримка у мене зараз ще більша, ніж була до війни”, – розповів Дмитро.

Нові знайомства закріпила благодійність. 

Познайомились тут в Кам’янці-Подільському з Васьою Напільніком, Андрієм Безкровним, Льошою Позитивом. Нас об’єднала благодійність. Ми вирішили зробити івент для дітей-переселенців. Перший захід був невеликий, у маленькому клубі. А потім це переросло в акцію і ми їздимо Україною, де є діти-переселенці”, –  пояснює артист.

Акція “Діти-дітям”. Скріншот з Instagram  Дмитра Прокопова

Про українську мову та свої відчуття

Дмитро сьогодні по-новому вивчає українську. Зізнається, почав її відчувати зовсім інакше. 

“Мої батьки справжні патріоти і дуже часто мені говорили: “Діма, співай українською, ти українець, потрібно співати українською”. Я їх не слухав і це моя помилка, я зараз це розумію. Потрібно було вчитись, якщо я погано розмовляв чи писав українською, все це можна надолужити. Потрібно мати бажання. І виявилось не так важко писати українською”, – усміхається музикант.

Окрім майбутнього треку “Колискова”, Дмитро написав і опублікував свій вірш “Українським жінкам”. 

“Я почав з вірша. Його переглянуло півмільйона. Це присвята українським жінкам. Я доволі швидко його написав і тоді зрозумів, що головне дійсно бажання”, – розповідає Дмитро.

Чому потрібно підтримувати українізацію? 

Сьогодні Дмитро виступає за українізацію контенту у ТікТок, Youtube, Instagram, підтримує перехід російськомовних співаків на українську. 

“Не можна сьогодні закидати камінням артистів, які переходять на українську. Не можна їх таврувати, що прийшов “рускій мір і перевзувся”. Навпаки, потрібно підтримати. Бо таке переформатування насправді дуже круте. Вони почнуть створювати україномовний контент, якого так не вистачає сьогодні”, – пояснює свою позицію музикант Дмитро Прокопов.

Важливість лагідної українізації він бачить на прикладі своєї маленької племінниці.

“Мої однолітки і діти часто залежні від російськомовного контенту. Вони фанатіють від російських блогерів, артистів, яких їм нав’язували. Тому потрібно тотально від цього відходити. Потрібно, щоб всі артисти перейшли на українську, всі блогери, щоб заповнити цю нішу. Нам потрібно нашим дітям зараз нав’язати українську музику, українську культуру і українських блогерів. Мені дуже прикро, що це відбувається через війну. Але сьогодні я бачу, як ми стаємо українцями на 100%. Ми платимо неймовірно високу ціну за це. Тому мусимо не прогавити свій шанс”, – говорить Дмитро

Спілкувалась Марія Турчина

Про блогерів та ресурси, які популяризують українську та допомагають поглибити свої знання з рідної мови ми писали в матеріалі “Як удосконалити українську без підручника”

Попередній Міжнародні експерти-ядерники на Запорізькій атомній станції – це перемога ООН?

Залиште свій коментар