Окрім стаціонарних пунктів незламності, в Україні передбачена і можливість встановлення мобільних пунктів обігріву. Опікуватися ними буде Державна служба з надзвичайних ситуацій. Ми дізналися, за яких умов їх розгортатимуть.
Як виглядають мобільні пункти?
Виглядають мобільні пункти як великі намети, а розгортають їх, як правило, лише за умови зниження температури задля запобігання переохолодженню. Принаймні, так було раніше. Нормативна база цьогоріч не змінилася – про це повідомили у відповіді на запит в Головному управлінні ДСНС Хмельницької області. Мобільні пункти обіцяють облаштувати у разі погіршення погодних умов за зверненням органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
“Там можна отримати долікарську допомогу під час обмороження, зарядити мобільний телефон, зігрітися та випити гарячі напої. Можливість ночівлі в таких наметах не передбачена”, – повідомив заступник начальника з реагування на надзвичайні ситуації Головного управління ДСНС у Хмельницькій області Олександр Горін.
Очікується, що у разі встановлення мобільні пункти обігріву працюватимуть у цілодобовому режимі.
Перший мобільний пункт у Хмельницькому
У Хмельницькому такий пункт вже діє в середмісті – на вулиці Проскурівській, поблизу із кінотеатром ім. Т. Шевченка. Це сучасний намет розміром приблизно 10 на 5 метрів.

У наметі за допомогою теплової гармати підтримують температуру близько 20 градусів тепла.

У мобільному пункті встановили три розкладачки й декілька лавок. Всього тут може одночасно перебувати до пів сотні людей.

Також тут можна підзарядити гаджети й випити чаю.

“Вдома світла не було добу. Вчора увімкунули на декілька годин, а о пів на восьму ранку сьогодні знову вимкнули. Прийшла сюди підзарядити павер-банки та телефони і чайок попити”, – розповідає переселенка з Донеччини Єльміра.
Є тут і зона для дітей.

У наметі цілодобово чергують декілька надзвичайників. Вони мають валізу для надання домедичної допомоги з дефібрилятором, кисневим балоном, мобільною шиною, шийним комірцем, термоковдрою, антисептичними бинтами та пластирями.

Від ранку до 14:30 намет, за словами надзвичайників, відвідало близько 70 людей.
Скільки мобільних пунктів розгорнуть на Хмельниччині?
Станом на 24 листопада 2022 року підрозділи Головного управління ДСНС на території області можуть встановити 20 таких наметів: 12 на 220 осіб у Хмельницькому, 6 на 120 осіб – у Шепетівському та 2 на 50 осіб у Кам’янець-Подільському районі.
Інформувати жителів громад про місце розташування пунктів обігріву будуть спільно із органами місцевого самоврядування через медіа, соціальні служби, а також за допомогою інформаційних листівок та друкованих матеріалів.

Нагадаємо, цього тижня в Офісі Президента України оголосили про створення так званих “Пунктів Незламності” – місць із доступом до тепла, електроенергії води, мобільного зв’язку, та інтернету. Там же мали облаштувати місця для відпочинку, аптечки та все необхідне для мам з малими дітьми. Про місце розташування можна дізнатися на онлайн-мапі. Адреси рекомендують записати на випадок зникнення інтернету.
Підготувала Світлана Русіна
Читайте також
Мешканцям Хмельниччини розповідали про особливості комунікації в соцмережах
Україна проводить ‘стабілізацію’ Херсона