13 сесія Хмельницької міської ради у деталях від ЖАРу

Чергове засідання 13 сесії Хмельницької міської ради відбудеться 22.03.2017 р. Цього разу ми активно попрацювали на деяких важливих комісіях, побували на колегії та передали свої зауваження та пропозиції щодо певного переліку питань порядку денного.

Однак перед завтрашнім засіданням ЖАР вважає за необхідним висвітлити деякі проекти рішень, які заслуговують Вашої уваги.

Найперше варто зазначити, що засідання сесії обіцяє бути багатогодинним, адже у отриманому порядку денному зазначено 75 питань, ще декілька проектів рішень “народилися” у комісійний період та під час засідання колегії. Варто зазначити, що такі фішки ми, як антикорупційна організація, не схвалюємо та обов’язково перевіримо їх оприлюднення на офіційному сайті Хмельницької міської ради. Також мінусом є те, що ми ще не змогли отримати ці чарівні рішення для опрацювання, тому перед сесією будемо змушені опрацьовувати їх детально у швидкому режимі та у випадку наявності чогось підозрілого у текстах цих проектів рішень – звертатимемось до свідомості депутатів Хмельницької міської ради щоб за них не голосували або ж до правоохоронних органів після сесії, якщо прийнятті рішення будуть порушувати діюче законодавтсво України.

Оскільки засідання 13 сесії обіцяє бути багатогодинним, наша порада журналістам – готуватися на останні два-три десятки рішень, адже за звичаєм там розглядатимуться земельні питання. Розраховуйте свої сили, колеги, є декілька проектів рішень із грифом «гарячі».

А тепер декілька слів про ці проекти рішень:

Проект рішення № 8 передбачає створення нової комунальної установи Хмельницької міської ради «Агенція розвитку міста» та її фінансової підтримки. І все б добре. Але ми дуже вчитувались у текст цього проекту рішення та чомусь ніде не знайшли згадки про відкритий конкурс призначення директора Агенції. Вважаємо, що директором цієї установи має бути дійсно високопрофесійна людина, тому в черговий раз нагадуємо депутатському корпусу та меру про важливість передбачення відкритого конкурсу на заміщення цієї посади.

Проект рішення № 17 передбачає затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств, засновником яких є Хмельницька міська рада. У тексті Порядку не помітили:

–  згадку про зобов’язання КП оприлюднювати інформацію про публічні закупівлі, в тому числі і допорогові (річний план, додаток до річного плану та зміни до них тощо);

– згадку про необхідність розміщення інвестиційних програм КП.

Прохання щодо передбачення цієї інформації на сайті передали офіційним листом, а також завтра висловимо під час розгляду цього питання порядку денного.

Проект рішення № 64 п. 1.3 пропонується внести зміни в рішення 51 сесії міськради від 15.07.2015 р. № 50, а саме замінити вираз «для обслуговування приміщення теплиці» на вираз «для обслуговування приміщення теплиці та під будівництво багатоповерхових житлових будинків». Висловлюємо своє заперечення та вимагаємо зняти цей пункт проекту рішення, адже ТОВ «Медіаторс» у 2015 році знало під що отримувало земельну ділянку, то нехай і використовує її за призначення – для розміщення теплиці. Такі пропозиціє викликають подив, адже склад депутатів новий, а вони все так само закривають очі на подібні спроби забудовників узаконити будівництво житла там, де воно не мало б відбуватись. І так, ця фірма має зв’язки із одним діючим депутатом-забудовником.

Проект рішення № 66 у даному проекті рішення планується депутатам змінити цільове призначення земельної ділянки із земель промисловості на «для будівництва та обслуговування житлових будинків» ТОВ «Мега-Транс». А саме цікаво, що у проекті попереднього рішення № 63 депутатам пропонуватиметься передати цю ж саму земельну ділянку в оренду «для обслуговування приміщення майнового комплексу». Виходить диво дивне, адже спочатку юрособа купує майно, просить для його розміщення в оренду земельну ділянку, а вже через два рішення різко планує будувати там житлові будинки. Дешево і сердито та з порушенням містобудівної документації, оскільки житлове будівництво не передбачене у зоні комунальних підприємств, складів і баз. Варто зазначити, що одним із засновників цією юрособи є діючий депутат Хмельницької міської ради.

Проект рішення № 69 пропонується відтермінувати сплату пайової участі ПП «Терема» аж до 31.12.2017 р. Це славнозвісний  ЖК Paradise, що височіє зараз перед парком ім. Чекмана. До речі термін сплати пайових у розмірі більше 1,5 млн. грн завершився ще 30.09.2016 р. та до усього є рішення суду про стягнення цієї суми з юрособи на користь Хмельницької міськради. А тут знову відтермінування, що звичайно випливає у недоотримання коштів бюджету м. Хмельницького. Вимагаємо зменшити період відтермінування сплати максимум до 3 місяців.

Проект рішення № 70 знову ж таки пропонується відтермінування сплати пайової участі за двома договорами ПП «Терема»: перший договір до 30.09.2017 р., другий договір – 01.12.2017 р. Суми у цих договорах 259 542 тис. грн та 981 634 грн. Термін сплати у цих договорах завершився 30.09.2016 р. та 21.12.2016 відповідно. Щодо першого договору, то справа знаходиться на розгляді в господарському суді Хмельницької області про стягнення коштів пайової участі. Вимагаємо зменшити період відтермінування сплати максимум до 3 місяців.

Щодо обох рішень, то варто зазначити, що один із діючих депутатів-забудовників має безпосереднє відношення до цієї юрособи та прямий конфлікт інтересів при розгляді обох питань.

Проект рішення № 71 пропонується звільнення від сплати пайової участі ЖБК «Проскурів-Житлобуд» на 2 млн. 260 тис. 862 грн. Варто зазначити, що дане рішення взагалі не відповідає вимогам ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», адже звільнення від сплати пайової передбачене у виключних випадках. В цьому рішенні йдеться мова про славнозвісний Пасаж у центрі міста. Розуміючи проблемність ситуації у власників квартир цього будинку, яких обманув недобросовісний забудовник, висловлюємо заперечення лише щодо списання пайової участі від будівництва комерції (офісні приміщення) поряд із квартирами мешканців, адже вона там досить успішно здаються в оренду.

Ось така вона 13 сесія Хмельницької міської ради у деталях.

Буде цікаво, адже в черговий раз депутати-забудовники не можуть забути про лобіювання своїх комерційних інтересів та забувають за чинне законодавство України. А що скажуть їх колеги по депутатському корпусу – побачимо вже дуже скоро.

Картки юридичних особ, що згадуються у матеріалі та проектах рішень, надаються з використанням аналітичної платформи Youcontrol.

Залиште свій коментар