Універсальний успіх для громад – місцеві дорожні карти реформ

23 липня у Києві відбулася зустріч понад 20 представників регіональних коаліцій громадських організацій. Кожен з них поділився власним досвідом адвокаційних кампаній. 

Хмельницький представляла голова “Жіночого Антикорупційного Руху” , Альона Береза та співголова коаліції “Рада Реформ Хмельниччини” . Вона розповіла про напрацьовані експертами коаліції рекомендації до нової редакції Статуту за результатами зустрічей та отриманих напрацювань впродовж реалізації проєкту «Впровадження та інституалізація дієвих механізмів взаємодії влади та громадськості Хмельницької територіальної громади».

Вона назвала деякі рекомендації до нової редакції статуту за результатами зустрічей з мешканцями громади:

  • Передбачити нову главу про створення комітетів самоорганізації населення в усіх сільських населених пунктах із відповідними повноваженнями.
  • Додати главу про повноваження старост, передбачивши максимальну кількість послуг, які вони можуть та мають надавати в старостинських округах.

Також експерти пропонують розробити:

  • Порядок проведення «бюджетних слухань» щоби певний відсоток бюджету, який формують у тому числі й мешканці старостинських округів, передбачався для їхніх потреб.
  • Порядок використання податків та зборів, що надходять на територіях старостинських округів.
  • Порядок розгляду земельних питань, що знаходяться на територіях сільських населених пунктів/старостинських округів у випадках можливого надання земель для комерційного використання тощо.

«Прагнемо, щоби новий статут запрацював до кінця поточного року», — підсумовує Береза.

Яким досвідом поділилися інші регіони України про це читайте в матеріалі: “Місцеві Дорожні карти реформ: універсальний рецепт успіху для громад”.

Попередній Статут Хмельницької територіальної громади на часі. Змінам бути

Залиште свій коментар