Топ-5 будівельних компаній на ринку Хмельницького (за виручкою в 2020 році)

Будівельна галузь на ринку України в останній роки займає левову частку. Вже важко уявити обласний центр, в якому не будуть квадратні метри житла. Так само важко уявити цю сферу без будівельних скандалів: то мешканці сусідніх будинків проти, то містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки видані з порушеннями, то і взагалі дозвільних документів немає. Але цього разу поговоримо про будівельний ринок з точки зору отриманої виручки будівельними юрособами в минулому році. Також поглянемо на співвідношення цієї виручки та кількості найнятого персоналу та їх статутний капітал.

Для проведення аналізу використовуємо оновлений інструмент YouControl “Аналіз ринків”. Для цього обираємо усі юрособи, які не перебувають в стані припинення. Також відфільтровуємо юридичні особи за двома основними КВЕДами: 41.10 організація будівництва будівель та 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель.

Отже, топ-5 юридичних осіб, що зареєстровані в Хмельницькому, виглядає так:

  1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Белін Сіті»;
  2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельний альянс груп»;
  3. Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Галеон»;
  4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Платинбуд»;
  5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Дністер ХХ1».

Тепер розглянемо трішки детальніше ці юрособи та проаналізуємо інформацію про їх діяльність щоб наочно зрозуміти – звідки ж така виручка?

Фірма із хмельницьким корінням, що будує в Чернігові

ТОВ «Белін Сіті» зареєстроване в 2017 році. Наразі статутний капітал цієї юрособи становить 50 тисяч гривень та єдиним її засновником є уродженець села Користова, що розташоване у минулому Волочиському районі. При 34 співробітниках в минулому році це підприємство отримало виручку у розмірі більше 202,4 мільйонів гривень.

Ця юрособа має діючі дві ліцензії: господарська діяльність пов’язана зі створенням об’єктів архітектури та зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин, електропрогрівання бетону та електророзморожування ґрунтів.

Відвідавши офіційний сайт будівельної компанії стає зрозумілим, що вона будує в місті Чернігові. На сайті відображена інформація про 5 об’єктів, які будує ця компанія.

Скріншот сайту фірми

Компанія, що має 4 десятки бюджетних договорів на більше як 730 мільйонів

ТОВ «Будівельний альянс груп» на ринку будівництва Хмельницького з 2002 року, хоч саме ця юрособа зареєстрована в 2009 році. Працює вона на ринку проектування, капітального будівництва та реконструкції. Компанія будує як житлові будинки, так і потужні об’єкти соціальної інфраструктури в Хмельницькій області. До прикладу, Палац спорту, будівництво нової школи в мікрорайоні Озерна (Хмельницький) та будівництво Чернелівського водогону та будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні.

Діаграма із Youcontrol

Підприємство наразі має 354 працівника. В минулому році отримала виручку у розмірі 142,2 мільйони гривень. Статутний капітал підприємства більше 24 мільйонів гривень. З кінця 2010 року одноосібним засновником є хмельничанин Іван Крутилко. Юрособу також пов’язують із екс-депутатом Хмельницької міськради Андрієм Кветком.

Про будівництво школи цією юрособою можна прочитати у матеріалі «Школа за 200 мільйонів: чому затягували будівництво?», а про будівництво Палацу спорту у цьому матеріалі – «Пріоритетний проєкт: як депутати Хмельницької міськради підвищили зарплату працівникам свого колеги».

Наразі підприємство будує та планує будувати 9 об’єктів в місті Хмельницькому.

Із тисячою гривень на мільйоні державні тендери

ТОВ «Компанія «Галеон» зареєстроване у 2014 році хмельничанином Леонідом Кирилюком. Наразі має статутний капітал у розмірі 1 тисяча гривень та лише 17 працівників. Працює фірма досить активно із бюджетними коштами. На її рахунку наразі 53 договори на загальну суму 128,7 мільйонів гривень. Ще 4 договори очікують на своє підписання (на суму 42,5 мільйона гривень). Із закупівлями фірма почала працювати у 2016 році, найактивнішими були 2019-2020 роки, а от 2021 характеризується збільшенням активності у двічі порівняно з минулим роком (тендерів на 85 мільйонів гривень).

До прикладу, в цьому році підприємство робило капітальний ремонт приміщення другого поверху та центрального входу відділення амбулаторного гемодіалізу корпусу №4 комунального підприємства «Хмельницька міська лікарня» та реконструкцію відділення невідкладної допомоги та реанімації цієї ж лікарні.

Діаграма із Youcontrol

Від тендерних до будівельних мільйонів завдяки підтримці хмельницької влади

ТОВ «Платинбуд» зареєстроване у 2016 році. В липні 2016 року хмельничанин Олександр Варфаломєєв створює будівельне підприємство із статутним капіталом у 2 000 гривень. Фактично одразу після створення фірма отримує державні підряди. Так вже 9 вересня 2016 року ТОВ «Платинумбуд» укладає договір на ремонт фасаду приміщення ДНЗ №32 за більше як 1,2 мільйона гривень.

У новостворене підприємство так вірить міська влада, що буквально закидає фірму підрядами. Так за 2016-2017 роки усього «Платинумбуд» отримав 12 угод, з них 10 укладені із структурними підрозділами Хмельницької міської ради. За перші роки існування підприємство отримало майже 6,8 мільйонів гривень від закупівель. А от після цього дворічного тендерного всплеску як бачимо – тендерна тиша.

Діаграма із Youcontrol

У лютому 2017 року до складу засновників цієї юрособи входить АТ“Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Домініон фінанс”. І новий кінцевий беніфіціарний власник – Віталій Мазур. А вже наступного року вкотре змінюється склад засновників. Ними стають свободівець, екс-очільник Держгеокадастру у Хмельницькій області, Руслан Лещишин та громадянин Сергій Сажієнко. Перший виявився не лише однопартійцем мера Хмельницького і його тодішніх заступників, а й у 2016 році був призначений його радником. Наразі Лещишин є депутатом Хмельницької обласної ради від партії «Команда Симчищина». Під час місцевих виборів на той момент кандидат у депутати Лещишин перерахував партій 279 тисяч гривень.

В минулому році підприємство отримало виручку у розмірі майже 78,8 мільйонів гривень. І це при статутному капіталі наразі у 3 мільйона гривень та кількості працівників – 33 особи.

Наразі будівельна фірма будує в Хмельницькому, Одесі та Одеській області (Крижанівка) та Херсоні. У ТОВ «Платинумбуд» відсутній офіційний сайт, тому інформацію про проєкти цієї юрособи можна знайти на сайті продажу нерухомості. Правда цомусь на цьому сайті ця будівельна фірма розповідає, що будує в Хмельницькому з 2003 року, хоч сама зареєстрована лише в 2016 році.

Скріншот із сайту продажу нерухомості

З орбіти «Будальянсу»: фірма із 75-мільйонною виручкою без працівників

І замикає нашу 5-ку ще одна юрособа – ТОВ «Будівельна компанія «Дністер ХХ1». Підприємство зареєстроване ще в 2004 році. Наразі одноосібною засновницею є Ірина Регула. Вона також є засновницею ще двох юросіб – ТОВ «Будівельний альянс інвест» та ПП «Катрин». Всі три юрособи пов’язані із юрособою – ТОВ «Будівельний альянс груп». До прикладу, останнє будувало об’єкт «15-16 поверховий житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Свободи, 16/1, м. Хмельницький» на земельній ділянці, яка оформлена в оренду на ПП «Катрин».

Про зв’язок цих юросіб мова також йде у матеріалі, в якому проведено аналіз проєктів рішень перед сесією Хмельницької міськради, та у сюжеті «Депутатські забудові».

Зв’язки юрособи із Youcontrol

І з цікавого про цю юрособу. Вона немає працівників. І це із статутним капіталом у розмірі 4,88 мільйона гривень та із виручкою в минулому році у розмірі майже 75,3 мільйона гривень.

Замість висновків

Загалом в місті Хмельницькому на момент проведення аналізу не перебуває в стані припинення 587 юридичних осіб, що мають основними видами діяльності – будівництво будівель. Це юрособи різної організаційно-правової форми. Тут є і товариства, і приватні підприємства, і, звичайно ж, житлово-будівельні кооперативи. Будівельні фірми із хмельницьким корінням активно працюють як в самому обласному центрі, так і по всій Україні. Це нам підтвердив і проведений нами аналіз. З початку минулого року в Хмельницькому зареєструвалось 77 нових юросіб із будівельними КВЕДами, в тому числі 35 обслуговуючих кооперативів. За жовтень 2021 року – зареєстровано 3 обслуговуючих кооперативи та один житлово-будівельний кооператив. А це в чергове підтверджує, що в обласному центрі будівельна сфера не збавляє обертів, а тільки стрімко розширюється. Правда в місті є і досить негативна тенденція та вже усталена практика – юрособи досить часто реєструються під визначені об’єкти будівництва (стосується будівництва багатоповерхових житлових будинків).

Матеріал створено за допомогою інструменту «Аналіз ринків» від аналітичної системи YouControl.

Попередній Що нажили хмельницькі депутати, які переобрались минулого року?

Залиште свій коментар