Що нажили хмельницькі депутати, які переобрались минулого року?

Минулого року в Україні відбулись місцеві вибори. Їхні результати стали неочікуваними для багатьох учасників процесу. Ті, хто роками “топтали округ”, поступились позиціями партійним списочникам, яких виборці могли ніколи і не бачити в очі. Але попри все були і ті, хто не вперше отримав мандат. Як там кажуть, головне вчасно перефарбуватись?

Серед 42 депутатів Хмельницької міської ради тих, хто зайшов на чергову каденцію, – 13 людей.  Ми переглянули їхні декларації. І тепер розкажемо про те як жити у пентхаусі чи будинку, або їздити на сучасній автівці, розбудовувати бізнес  і не декларувати це все.

Без житла, зате на колесах

Розпочнемо свою розповідь із депутата Хмельницької міської ради Юрія Вавринюка. Цього скликання він представляє мерську політичну партію «Команда Симчишина». У попередній каденції він теж симпатизував градоначальнику, щоправда, львівському. І всі п’ять років входив до фракції ПП «Самопоміч». До депутатства займався торгівлею рушниками та білизною для домашнього господарства. З 2017 року декларує  торговельну марку “Polotenca” та в цьому році також подав заявку на затвердження ще однієї – торговельна марка “Mahra”. Другу каденцію є членом найпопулярнішої серед депутатів постійної депутатської комісії – в простонароді “земельна” комісія. Досить часто вносив пропозиції з голосу під час засідання цієї комісії, в тому числі й ті, ініціатором яких був ліквідований департамент архітектури та містобудування. Ним вносились пропозиції до проєктів рішення міської ради, що пришвидшувало процес розгляду питань, адже ці пропозиції одразу потрапляли на розгляд сесії.

Вже 5 років Юрій Вавринюк з нерухомості декларує лише одну земельну ділянку. Ймовірно, на ній і живуть депутат з дружиною та трьома дітьми. Ну або ще як варіант: сім’я мешкає в Спринтері обранця чи Порше дружини за мільйон гривень. Можете уявити собі подібне? Отож бо… логічно, що дах над головою мав би бути у сім’ї з дітьми… чи в оренді… чи в користуванні… 

Зареєстрований депутат у старенькій панельці на Прибузькій разом з батьками. Але житлову площу з ними скоріш за все не ділить. Насправді ж сім’я Вавринюків проживає у квартирі, яка оформлена на його маму. У 2013 році Галина Вавринюк стала власницею житла в одному з перспективних районів міста. Це багатоповерхівка на Старокостянтинівському шосе. Тут у пішій доступності міська лікарня, залізничний вокзал та центр міста. Нині за трикімнатну квартиру у цьому будинку просять від двох мільйонів гривень.  На сайті оголошень можна знайти декілька варіантів і більшої площі.

     

Скріншот варіантів оголошень на сайті продажу нерухомості

Своєму сину жінка надала в користування помешкання на 250 квадратів з окремим ліфтом. Дворівневий пентхаус розміщений на останньому поверсі. На весь поверх лише дві квартири.

«В мене його немає місця основного… В квартирі… в батьків. Чи що? Задекларовано все… Всьо, що в мене є, та й задекларовано… значить немає місця проживання… Получається, що на вулиці… В мене немає мого житла», –  прокоментував своє недекларування місця проживання Юрій Вавринюк.

Про місце проживання депутата з родиною згадується в рішенні Хмельницького міськрайонного суду. Так у квітні минулого року з мансардного 16-го поверху впала дитяча колиска на автівку. Власники дитячого девайсу Юрій Вавринюк та дружина у суді не заперечували, що проживають у квартирі на 16 поверсі. 

Скріншот із реєстр судових рішень

Конфлікт інтересів депутата

Окрім квартири Галина Вавринюк стала власницею трьох гаражів. Детальніше про порушення під час цього будівництва можна прочитати  у матеріалі «Гаражі на продаж від «само» депутата»

Так от на липневій сесії Хмельницької міської ради розглядалось питання, в якому йшла мова про оформлення земельних ділянок під трьома гаражами.  Під час розгляду цього питання Юрій Вавринюк не лише не оголосив про конфлікт інтересів, а й особисто проголосував.

Скріншот рішення 7 сесії ХМР від 14.07.2021 року № 75

 І це все на фоні того, що з 18 березня 2021 року голосувати в таких ситуаціях депутатам було вже заборонено

Скріншот протоколу 7 сесії

Мільйони готівкою та бита американська автівка

Юрій Вавринюк досить ощадливий. За минулий рік депутат відклав майже два мільйони гривень готівкою. Отримав ж він у той рік – 2,7 мільйона

Пам’ятаєте, ми вже згадували про Порш та Спрінтер? Так ось, на цих автівках його навряд чи можна побачити біля стін міської ради. Натомість і на останні сесії, і на останні комісії обранець приїжджав на тюнінгованому BMW X7 Xdrive40I 2019 року випуску.  

Фото автівки під стінами ХМР

Ця автівка куплена в Америці через популярні наразі аукціони. В липні минулого року це авто було зареєстровано в Україні. Остаточна вартість лоту на іноземному сайті вказана на рівні 56,6 тисяч доларів. В Україні вартість такого автомобіля після ДПТ стартує від 84-102 тисяч доларів залежно від комплектації та отриманих ушкоджень.

Скріншот оголошення аукціону

 

Скріншот оголошень продажу авто в Україні

Зовнішній вигляд автівки після придбання правда змінився. Вона була відремонтована та навіть тюнінгована. Юрій Вавринюк запевняє, що просто бере цю автівку покористуватись. Правда під час розмови не захотів розповідати в кого.

До речі, одна із компаній депутата, яку від зареєстрував в 2019 році, вже встигла засвітитись на конкурсі з вибору керуючої компанії індустріального парку “Хмельницький”. Юрособа ж при реєстрації отримала назву ТОВ “Керуюча компанія Міський індустріальний парк Хмельницького”. Депутат тут має частку капіталу рівно у половину.

До всього ж під час місцевих виборів в 2020 році депутат щедро допомагав політпартії, від якої балотувався, фінансово. Він тоді пожертвував Команді Симчишина 74,25 тисячі гривень.

Старожил «земельної» комісії

Наступним хто привернув увагу став депутата Хмельницької міської ради Сергій Болотніков. Стабільно не стабільний у своїх політичних симпатіях депутат. Спершу була ВО «Батьківщина», далі регіональна партія «За конкретні справи», а минулого року – депутат став частиною партії міського голови «Команда Симчишина». А також він в минулому році засвітився своїм гречкосійством. Це зафіксував рух «Чесно». А ще депутат вирізняється тим, що останні два роки втаємничує своє місце роботи, звідки отримує заробітну плату.

Скріншот сторінки платформи «Політхаб»

З 2016 року депутат декларує, що проживає на квартирі громадянина Віталія Венедіктова в Хмельницькому. Венедіктов – підписант у ТОВ “МЕТАЛСЕРВІС”. Одним із засновників підприємства був Сергій Болотніков. У листопаді 2012 року він вийшов із складу засновників. Підприємство зареєстроване на колишню дружину депутата Олену та маму – Неонілу. До минулого року жінка не була досить публічною та не подавала декларації. Однак минулорічні вибори все змінили і тепер Олена Болотнікова є депутаткою Хмельницької районної ради від тієї ж політпартії, що і Сергій Болотніков. І це перше, що між собою пов’язує подружжя в минулому. Друге – автомобіль, яким користується депутат, належить його колишній дружині. Вона його лише в минулому році придбала та одразу передала в користування колишньому чоловіку. На цій автівці депутат вранці виїжджав із подвір’я будинку колишньої дружини та заїзджав на територію підприємства, засновницею якого є також його колишня дружина. На цій автівці він регулярно приїздить на засідання “земельної” комісії, де він головує, та на сесійні засідання.

Задекларована вартість придбання Skoda superb 2018 року випуску становить 672 тисячі гривень. І що цікаво – на таке придбання Олена Болотнікова мала б витратити всі зароблені в 2019 році кошти, а саме 40,7 тисяч гривень заробітної плати від ТОВ “МЕТАЛСЕРВІС”, 80 тисяч гривень від продажу рухомого майна та повернуту 21 тисячу доларів, яка нею була раніше позичена третій особі. 

Поряд з тим доходів у 2020 році Олена Болотнікова не декларує. Тому виникає логічне питання – за що новообрана депутатка змогла прожити цілих два роки, придбавши автівку, яку одразу ж передала в користування колишньому чоловіку? Напевно допомогли позичені 2,2 мільйона гривень в Євгена Галкіна, ймовірно сина екс-депутата Хмельницької міськради Григорія Галкіна.

Третє – депутат регулярно вранці їздить за адресою реєстрації ТОВ “МЕТАЛСЕРВІС” наче на роботу. Хоч про будь-який дохід від цієї юрособи інформації в його декларації не знайти. Обранець свої візити пояснює лаконічно: «Бо хочу, та й їжджу».

Вставка відео приїзду депутата на ТОВ «Металсервіс» на автівці екс-дружини

І четверте – ми зафіксували як неодноразово депутат вранці виїздить із будинку, яким володіє Олена Болотнікова з початку листопада 2012 року. Приблизно з того часу як подружжя офіційно розірвало свій шлюб.

«Це я приїзжав. Допомагаю сім’ї. Правильно? В мене двоє дітей… Можу і на ніч залишитись. Всяке буває» – ось так свої ранкові виїзди з подвір’я будинку коментує Сергій Болотніков.

Будинок в місті Хмельницькому, який належить екс-дружині депутата

До речі, підприємство, яке належить Олені Болотніковій, ТОВ “МЕТАЛСЕРВІС”, допомагало внесками політичній партії «Команда Симчишина». Власне, Сергій та Олена Болотнікові і представляють цю політсилу в міській та районній радах. Підприємство пожертвувало 50 тисяч гривень перед самісінькими місцевими виборами.

Від Самопомочі до Батьківщини

Далі мова піде про депутата Хмельницької міськради Віталія Худецького. В 2015 році від обирався від ПП «Самопоміч». Щоправда, ще під час минулої каденції обранець змінив політичні кольори і перейшов, не добувши минулу каденцію, у фракцію  ВО «Батьківщина». Від останньої і став депутатом минулого року. Сам ж депутат займається оцінкою майна. Його дружина з 2016 року є засновницею та керівницею агентства нерухомості ПП “Золотий ключ”. В розмові депутат навіть назвав себе інвестором і за будь-якої можливості пропонував провести платні семінари, де б він би навчив правильно інвестувати кошти.  

У 2018 році депутат обзавівся житловим будинком в обласному центрі та трьома гаражами поблизу нього. Там він і є власником двох земельних ділянок під цим же майном. З цікавого – на даху гаражів зазначено контактний номер телефону ріелтора агентства нерухомості, яке оформлене на його дружину.

А також в 2018 році через договір міни отримав у власність 6 земельних ділянок на тій же вулиці, що і розташований його житловий будинок. Призначались вони всі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки). Наразі тут красується багатоквартирний житловий будинок. 

Місце розташування земельних ділянок на вулиці Мазура

Бізнес-вумен на пенсії

Та найцікавіше задеклароване на матір депутата. 75-річна жінка за роки депутатства сина почала активно скуповувати нерухомість та землю, а також відкривати бізнеси. 

У 2019 році придбала приміщення в будинку, що є історичною спадщиною, та без жодних дозволів змінила його фасад. Детальніше про цю історію можна прочитати в матеріалі «Як родичка депутата Хмельницької міської ради перебудовує історичну будівлю».

В червні 2018 року жінка оформила 10 соток по вулиці Літній, що у доволі перспективному мікрорайоні, неподалік річки. Нині за 15 соток на сусідній вулиці просять майже мільйон гривень. Придбати у цьому районі ділянку під забудову житлового будинку – справа не з простих і як бачимо – не з дешевих задоволень.

На землі вже виріс двоповерховий будинок, у якому живе депутат із дружиною. У декларації – це незавершене будівництво. Незавершене будівництво матері, а депутат декларує користування.

А на початку 2019 року вона придбала нежитлове приміщення площею більше 42 квадратів в центральній частині міста по вулиці Шевченко. 

Скріншоти нерухомості та розташування земельних ділянок

До прикладу, значно менше приміщення без вигод у цьому районі обійдеться у 661 тисячу гривень. А квартира на першому поверсі такої ж квадратура – трохи більше мільйона гривень. 

Скріншот варіантів продажу приміщень в середмісті Хмельницького

Також Ніна Худецька придбала за минулі роки земельні ділянки в селах поблизу обласного центру – Лісові Гринівці (425 м2), Шаровечка (2 076 м2), Давидківці (1 204 м2) та Грузевиця (дві земельні ділянки площею по 1 000 м2). Більшість з них придбана в роки депутатства сина. А в минулому році в Дунаївцях придбала павільйон площею більше як 53 м2.

Водночас найбільш резонансним її придбанням стала купівля частини площі Свободи за 179 тисяч гривень. Всі деталі описані у матеріалі «Хмельницька міська рада продала шматок площі родичам депутата». Наразі ця історія набула нового розмаху. На цій ділянці  розпочались підготовчі будівельні роботи – мама депутата та його кум будуть добудовувати кафетерій.

Фото будівельного майданчика

Також в 2019 році Ніна Худецька отримала документи на реконструкцію квартири по вулиці Зарічанській, 14 під офіс і магазин з влаштуванням окремого входу та тамбуру з легких конструкцій.

Скріншот карти із геопорталу міста Хмельницького

Коштовна нерухомість записана і на компанію, яка пов’язана із родиною депутата. Зокрема підприємству матері депутата належить шість земельних ділянок площею по 2 гектари кожна у Дунаєвецькому районі. Землі тут вважаються родючими. Так за за 1,2 га просять півмільйона гривень.  

Оголошення про продаж земельної ділянки

Ніна Худецька є одноосібною засновницею та керівницею ТОВ “УБКт”Університет-1” з 2020 року.

Скріншот із аналітичної системи YouControl

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтел-Спорт», половиною статутного капіталу якого володіє Ніна Худецька, володіє земельною ділянкою та складським приміщенням по вулиці Курчатова. Ця юрособа зареєстрована менше як два роки тому.

Скріншот місця розташування складського приміщення

“Є сімейні обставини. Це саме стосується моєї родини, сім’ї, які я собі рахую, як за необхідне. Чи це будуть радити купувати моїй матері , чи купувати іншим моїм родичам, то це вже моє питання і мені ніхто не буде вказувати, що мені робити і як з цим жити. Я хочу купую, хочу продаю. Це моя підприємницька діяльність. І стосовно… чи хоче моя мати купити те чи інше майно, чи продати – не вам це аналізувати. Є етапи інвестування. То, що мені цікаво оформляти на себе і якщо я рахую, що це буде капіталізація – я оформляю на себе, але є ресурси, які є проблеми з декларуванн ” – прокоментував активні придбання своєї матері в розмові депутат Худецький. 

І наостанок знову повернемось від підприємливої матері до самого депутата. За роки депутатства він ще став власником рекламних площ в Хмельницькому. Мова йде про отримання дозволів на встановлення білбордів. Дозвіл було надано в 2019 році.

   

Скріншот реєстру рекламних засобів та рішення виконавчого комітету ХМР

У 2018 році фірма депутата, ПП “Верена”, придбала у міської ради земельні ділянки площею 46 квадратів та 100 квадратів за 30,5 тисяч гривень та 66,2 тисяч гривень для обслуговування магазину змішаної торгівлі та офісних приміщень.

Забудовник, який живе у недобудованому будинку та ходить пішки

Завершальним у нашому списку тих, кого переобрали і тих, хто збільшив свої активи за період своїх каденцій, буде Олександр Скочеляс. Депутат займається будівництвом в місті та вже неодноразово ставав героєм журналістських розслідувань. Найскандальніший випадок – будівництво нібито спортивного комплексу по вулиці Прибузькій, 5/1. Де-факто там будується багатоквартирний житловий будинок. До речі, зовсім нещодавно депутат все ж таки задекларував себе як кінцевого бенефіціарного власника юрособи, яка отримала в оренду земельну ділянку під це резонансне будівництво – ТОВ «ТЦ «Прибузький».

Скріншот з аналітичної системи YouControl

Дружина депутата в минулому році зареєструвала значну кількість нерухомості. Це 3 квартири та нежитлове приміщення в іншому скандальному будинку по вулиці Староміській 1/2. Відомий цей будинок як житловий комплекс «Paradise».

З позитивного – депутат та його дружина продовжують декларувати доходи, після їх відсутності в 2015-2016 роках. В 2017-2018 роках отримані доходи були незначними. А тому теперішнє декларування сильно не впливає на минулі багаторічні невідповідності між незначними доходами та значною кількістю вкладень грошових коштів у статутні капітали десятка юросіб.

Стабільним для депутата є проживання у будинку, який він декларує останні роки як незавершене будівництво. Ми ж вирішили поглянути на це п’ятирічне нескінченне будівництво. До речі, в дружини депутата біля цього будинку у власності має домоволодіння площею трішки менше як 24 м2. Добудоване домоволодіння.

Скріншот зйомок житлового будинку

Як бачимо, незавершене будівництво виглядає як добре обжита територія із доволі обжитим житловим будинком і альтанкою. Земельна ділянка та житловий будинок на ній у власності тещі депутата Ніні Лапуцькій ще з червня 2014 року.

Скріншот реєстру нерухомості

У розмові депутат підтвердив своє проживання у будинку та зазначив, що не займається оформленням документації на цю нерухомість, нею займається дружина. І додав: “Значить ще там не всьо завершилося”.

Що ж стосується автотранспорту, то його в декларації депутата немає. І ніколи не було в жодній попередній декларації. Однак якщо ви думаєте, що депутат ходить пішки, то помиляєтесь. Автівки є у всіх  родичів – це і батько, і дружина, і матір дружини.

Батько депутата, Анатолій Сколчеляс, володіє двома автівками – Nissan X-TRAIL 2013 року випуску та Mercedas-benz GLS 400 4 MATIC 2016 року випуску.

Скріншот інформації з реєстру МВС

На старті написання матеріалу дружина депутата та її матір володіли по одній автівці – Mercedas-benz SLK 350 та Mercedas-benz GLC 250 4 MATIC відповідно.

Скріншот інформації з реєстру МВС

Однак влітку на засідання комісії та засідання сесії депутат почав приїжджати на зовсім іншій автівці. Мова йде про AUDI Q8 2019 року випуску. Легківка наразі перебуває у власності знову ж таки тещі депутата Скочеляса.

Фото автомобіля, на якому їздить депутат Скочеляс (праворуч)

Придбане воно було на аукціоні в США. Остаточна вартість лоту становила 43,7 тисяч доларів. Основні пошкодження були ззаду автівки. В Україні ж вартість такої автівки становить близько 80 тисяч доларів.

 

Скріншот оголошень продажу авто в Україні

Скріншот інформації із кабінету водія та аукціону

Що цікаво, номерні знаки цієї автівки залишились із попередньої, яка також була оформлена на тещу депутата. Це нам підтверджують придбані страхові поліси.

Скріншот інформації про придбання страхових полісів

“Ауді… Дружина їздить на Q8, я не їжджу… Ну може раз їздив… В цьому році тільки її придбав… Ну чого ж я маю показувати, якщо я один раз їздив… чи два…чого я маю показувати… Попередньою (машиною – прим.авт.) я користувався… був як користувач… її продав батько” – прокоментував депутат Скочеляс.

І як вишенька на торті – депутат наприкінці року взяв позику у розмірі 200 тисяч доларів під заставу п’яти квартир ймовірно у дружини ще одного депутата Олександра Кізляра. Ці 5 квартир розташовані у згаданому вже нами вище будинку по вулиці Староміській та оформлені на батька Анатолія Скочеляса.

Заповнення електронних декларацій та відкриття даних у реєстрах – це дійсно найкращі інструменти для дослідження способу життя обраних депутатів. І можливо цього року через пандемію коронавірусу увага до заповнення обранцями декларацій не була настільки прискіпливою. Водночас проведений нами аналіз продемонстрував, що обрані депутати Хмельницької міської ради не забувають тішити себе обновками та все ж таки стараються використати свій мандат для свого ж блага. А також досить часто хочуть приховати свій спосіб життя. Правда незрозуміло для чого. На вулицях міста всі все бачать. І не лише на вулицях.

Альона Береза

Попередній 9 сесія Хмельницької міськради: і знову виділення землі правоохоронцям

Залиште свій коментар