9 сесія Хмельницької міськради: і знову виділення землі правоохоронцям

20 жовтня 2021 року відбудеться чергова 9 сесія Хмельницької міської ради. В порядку денному 88 питань та 5 звернень. Аналізувати будемо як завжди лише найцікавіше, тому одразу переносимось до 5 десятку проєктів рішень, які стосуються земельних питань.

55 питання

Про надання фізичним та юридичним особам дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення

П. 1 Додатку 2 пропонується надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з метою передачі в постійне користування земельної ділянки Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області по вул. Проскурівського підпілля Для будівництва та обслуговування багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку. Площа земельної ділянки 1 313 м2.

Водночас у висновку управління правового забезпечення та представництва Хмельницької міськради чітко зазначено, що ця земельна ділянка відноситься до зони закладів охорони здоров’я. А це означає, що у вказаній зоні не допускається використання земельних ділянок для будівництва та обслуговування багатоповерхового житлового будинку. І як вишенька – це парковка медичного закладу.

Як там кажуть – давно не було. І знову. Знову правоохоронці починають ставати частиною механізму роздачі земель під будівництво багатоповерхівок.

Скріншот висновку управління правового забезпечення

56 питання

Про надання фізичним та юридичним особам дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)

П.4 проєкту рішення пропонується надати Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Старокостянтинівське шосе, 2/1В, площею 10000 м², кадастровий номер 6810100000:17:004:0013, із зміною конфігурації земельної ділянки, точок координат та збереженням загальної площі.

І що цікаво – це планується зробити без розгляду документації профільним управлінням. Про порушення порядку розгляду звернень і наголошується у висновку управління земельних ресурсів.

Скріншот висновку управління земельних ресурсів

57 питання

Про припинення права користування земельними ділянками, розірвання договорів оренди землі за згодою сторін, затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельних ділянок в оренду, постійне користування, внесення змін в рішення сесії міської ради та договори оренди землі, зміну коду КВЦПЗ земельної ділянки

Пунктом 5 проєкту рішення пропонується затвердити громадській організація «Правозахисне об’єднання осіб з інвалідністю та військовослужбовців Управління служби безпеки Хмельниччини» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Мазура площею 12 500 м2 кадастровий номер 6810100000:03:001:0258 та надати її в постійне користування для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Скріншот висновків управління правового забезпечення та управління земельних ресурсів

Пункт 5 не відповідає нормам чинного законодавства та містобудівній документації, що наразі є чинною в місті Хмельницькому. Це зона комунальних підприємств та зона зелених насаджень спеціального призначення.

Не відповідає статті 92 Земельного кодексу України, згідно з якою право постійного користування земельною ділянкою набувають громадські організації осіб з інвалідністю України. До документів не додано підтвердження, що організація має статус всеукраїнської. Тобто ця земельна ділянка може передаватись лише на конкурентних умовах (стаття 134 ЗКУ).

Як говорилось вище – давно не було і знову. І знову на горизонті за безкоштовною землею під комерційне будівництво громадська організація.

63 питання

Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення та надання її в постійне користування

Аналогічна ситуація із громадською організацією. Єдина відмінність, що землю громадська організація просить для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту.

72 питання

Про надання дозволу на розроблення детального плану території земельної ділянки обмеженої вулицями: вул. Київська, вул.Кам’янецька, вул.Коцюбинського

Проєктом рішення передбачається надати дозвіл ПП «Інвестиційний Альянс» на розроблення детального плану території земельної ділянки (кадастровий номер 6810100000:08:003:0245) для будівництва кварталу житлової-громадської забудови обмеженої вулицями: вул. Кам’янецька, вул. Київська, вул. Коцюбинського.

У висновку профільного управління чітко наголошується, що до проєкту рішення не додані документи, які б свідчили, що розробка цього детального плану відповідає генеральному плану м. Хмельницького. І в цьому проєкті рішення не зазначено підставу розроблення детального плану.

Скріншот висновку управління правового забезпечення

74 питання

Про надання дозволу на розроблення детального плану території земельної ділянки в м. Хмельницькому, що обмежена вулицями: вул. Панаса Мирного, вул. Озерна, вул. Кропивницького

Аналогічна ситуація, що і у попередньому питанні. Зауваження в управління правового забезпечення та представництва має такі ж.

 

78 питання

Про внесення змін в рішення міської ради від 17.04.2019 №99 «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу з відбору інвесторів-забудовників на проведення робіт із надбудов та реконструкції будівель комунальної власності та затвердження складу конкурсної комісії з відбору інвесторів-забудовників»

 

Проєкт рішення є регуляторним актом. А тому не може розглядатись без дотримання умов: відсутній аналіз регуляторного впливу чи експертний висновок, проєкт регулярного акту не був оприлюднений.

В проєкті рішення міститься лише нова редакція Положення та додаток 2 із складом комісії.

 

87 питання

Про затвердження переможця конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Хмельницький»

 

В проєкті рішення мова йде про визнання переможцем конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Хмельницький» ТОВ «Керуюча компанія «Міський індустріальний парк Хмельницького».

Нічого особливого. Просто засновником цієї юрособи на 50% до 21 вересня 2021 року був депутат Хмельницької міської ради від ПП «Команда Симчишина» Юрій Вавринюк. І от перед самим конкурсом депутат зникає із засновників. Та досить цікаво, що оприлюднений проєкт рішення не містить назву фірми-переможниці. Повноцінний проєкт рішення отримали лише депутати.

 

Скріншот проєкту рішення та інформації з аналітичної системи YouControl

Ось така вона цікава чергова сесія. Без гарячих питань не обійдеться. Без роздачі землі в постійне користування під забудову – не обійдеться. Ну і на десерт – визначення переможця, який стане керуючою компанією для індустріального парку. І тут без слідів команди не обійшлося.

Попередній Депутати, працівники і підрядники: хто фінансує партії Хмельницької міськради

Залиште свій коментар