Наші в Раді 2.0: нардепи-списочники сумлінно відвідують засідання, та під час голосувань утримуються

Народні депутати від Хмельниччини, яких до Верховної Ради обрали за партійними списками, сумлінно відвідують сесійні засідання, проте під час голосувань найчастіше утримуються, аніж голосують «за» чи «проти». Про це свідчить аналіз їхньої роботи від початку шостої сесії. 

Окрім нардепів, обраних у мажоритарних округах Хмельниччини, представниками області себе позиціонують також окремі парламентарі, яким мандати дісталися за списком політичної партії «Слуга народу» у загальнодержавному багатомандатному окрузі. Якщо не брати до уваги Дениса Монастирського, який у липні цього року був призначений Міністром внутрішніх справ України, та Руслана Стефанчука, що віднедавна обіймає посаду Голови Верховної Ради України, то як про місцевих наразі можемо говорити про трьох так званих «списочників» – Сергія Мандзія, Володимира Ватраса та Юрія Заславського.

Присутність на сесійних засіданнях. Від початку шостої сесії парламенту дев’ятого скликання, тобто з 23 серпня 2021 року, всі троє з названих нардепів здебільшого дисципліновано відвідують засідання Верховної Ради України. Жодного пропуску поки що немає у Володимира Ватраса, лише по одному засіданню з 22 пропустили Сергій Мандзій та Юрій Заславський.

Голосування. Голосуючи на засіданнях Верховної Ради, Сергій Мандзій здебільшого утримувався – 508 таких голосувань. 313 разів нардеп голосував «за», 17 – «проти», не голосував, попри реєстрацію на сесійному засіданні, 3 рази, а в 33 випадках був відсутній під час голосувань.

Інфографіка – Як голосував Сергій Мандзій

Розподіл голосувань ще одного нардепа, Володимира Ватраса, майже не відрізняється від голосувань його попереднього колеги: 516 «утримався», 334 «за» та 20 «проти». Під час 4 голосувань депутат був відсутній. Утім, жодного разу він не ігнорував голосувань, коли був зареєстрований у залі Ради.

Інфографіка – Як голосував Володимир Ватрас

Юрій Заславський теж найчастіше натискав кнопку «Утримався» – 434 рази. «За» депутат голосував 304 рази, «проти» – 38, не голосував, хоч був зареєстрований у сесійній залі, 26 разів, у 72 випадках був відсутній під час голосувань.


Інфографіка – Як голосував Юрій Заславський

Виступи. Упродовж серпня-жовтня Сергій Мандзій виступав всього лише один раз. У своєму виступі з трибуни нардеп, як член Комітету з питань екологічної політики та природокористування, просив підтримати рішення комітету та прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту. Натомість ані Володимир Ватрас, ані Юрій Заславський від початку шостої сесії під час сесійних засідань слова не брали.

Законотворча діяльність. Що стосується законотворчості, то найбільш активним із трьох нардепів-списочників до цього часу був Володимир Ватрас, який уже встиг попрацювати над 11 законопроєктами та 4 проєктами постанов ВРУ. Водночас Сергій Мандзій долучився до роботи над 8 проєктами законів та 3 проєктами постанов. В депутатському доробку Юрія Заславського за проаналізований період 3 законопроєкти і один проєкт постанови ВРУ.

Депутатські запити. Інструментом депутатського запиту від початку сесії з трьох нардепів скористався лише Сергій Мандзій, який ініціював один запит до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки України.

Як бачимо, тенденція, про яку ми вже писали раніше, прослідковується й на третьому році роботи Ради теперішнього восьмого скликання: депутати, обрані за партійними списками, зазвичай більш дисципліновані, коли йдеться про відвідування сесійних засідань та участь у голосуваннях, утім не так активно виступають у сесійній залі та значно рідше вдаються до використання такого інструменту, як депутатські запити. Однак саме списочники більш активно беруть участь в законотворчій роботі. Поряд з тим мажоритарники все ж таки активніше ініціюють депутатські запити, здебільшого використовуючи цей інструмент для вирішення проблем мешканців свого округу та області загалом. Таку різницю в акцентах у діяльності мажоритарників та списочників можна пояснити, зокрема, тим, що перші мають обов’язок систематично підтримувати зв’язок зі своїми виборцями. А от до депутатів, обраних за партійними списками, такої чіткої вимоги чинне законодавство не ставить.

Про напрацювання депутатів, обраних в мажоритарних округах Хмельницької області, за перші два місяці шостої сесії, читайте в публікації «Наші в Раді: як розпочали шосту сесію мажоритарники від Хмельниччини».

Оксана Банкова

Матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Попередній Наші в Раді: як розпочали шосту сесію мажоритарники від Хмельниччини

Залиште свій коментар