Рік тому ми аналізували діяльність міського комунального підприємства “Муніципальна дружина“. Зацікавилися саме його діяльністю, оскільки донині повноваження таких формувань не визначені чинним законодавством України. Керуються такі організації зазвичай міксом з різних законів. У Хмельницькому комунальне підприємство “Муніципальна дружина” функціонує від 2017 року і підпорядковується управлінню комунальної інфраструктури Департаменту інфраструктури міста. З кожним роком на утримання муніципалів з міського бюджету виділяють все більше і більше коштів. Ось порівняння за 2021 і 2022 роки.

 

Найдорожчі придбання 2021 року

Згідно з даними електронної системи Prozorro “Муніципальна дружина” придбала товарів і послуг на  260 тисяч гривень у квітні 2021 року. Найбільша витрата – придбання 20 форменних літніх костюмів за майже 50 тисяч гривень. Гроші пішли для ФОП  Перемібеда Оксани Михайлівни. До комплекту входять літні тактичні штани “Aggressor”, флісові кофти, потовивідна футболка “Velkro”, бейсболки “Elite Ripstop” та ремені. Все – оливкового кольору. Того ж місяця  за 33,8 тисяч гривень дружинники придбали й 20 пар тактичних демісезонних кросівок оливкового кольору.  До слова, у 2020 році  підприємство також закуповувало формений  одяг – на майже 150 тисяч гривень.  Тоді також придбали 8 зимових костюмів (куртки зимові утеплені, штани зимові утеплені, взуття зимове шкіряне, шапки флісові – подвійні, рукавички п’ятипалі зимові флісові) й 16 літніх костюмів (куртки (кофти) флісові, штани “Агресор” літні, кепки (бейсболки) еліт рипстоп, поло потовивідні велкро, футболки потовивідні велкро та кросівки літні). пізніше ще докупили  3 комплекти зимових та літніх костюмів. 

Подібним за вартістю стала купівля у травні квадрокоптеру “DJI Air 2S Fly More Combo” за майже 48 тисяч гривень у  ТОВ  “Ю.ЕЙ.ВІ. Дистрибуція”. На початку осені у регіональних медіа повідомили: за допомогою цього  приладу муніципали разом з надзвичайниками та екологами відстежують паліїв. У сюжеті муніципальної телерадіокомпанії “Місто” йдеться:  на той момент за спалювання сухої рослинності  вдалося оштрафувати… всього чотирьох хмельничан. 

Витрати на автомобіль

Від 2019-го працівники “Муніципальної дружини” пересуваються на кросовері  Rеnault Duster Techboard 1.6. вартістю понад пів мільйона гривень.  У квітні 2021 року дружинники закупили талонів на 1 280 літрів бензину марки “А-95” від АЗС “WOG” у товариства з обмеженою відповідальністю “Вест Кард” на суму  майже 35,8 тисяч гривень.  Послуги з технічного обслуговування та налаштування газобалонного обладнання у цій автівці обійшлися цьогоріч у понад 1,2 тисячі гривень. Їх замовили у ТОВ “Торговий дім “Фаворит-авто”.

Як з’ясувалося, зберігають муніципали свою автівку на території іншого комунального підприємства – “Чайка”, тобто біля приміщення лазні №1 на вулиці Івана Франка. У лютому 2021 року за стоянку в тамтешньому гаражі муніципали сплатили “банникам” 5  тисяч 830 гривень.  

У тому ж місяці за проведення передрейсових медичних оглядів водіїв дружинники перерахували 6,4 тисяч гривень комунальному підприємству “Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр”. А у жовтні за обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників авто сплатили майже 2 тисячі гривень страховій компанії  “Аркс”.   

Пошта, телефонія, канцелярія

У березні 2021 року комунальники “Муніципальної дружини” замовили у ФОП Саєнко Євгена Вікторовича послугу з надання доступу та обслуговування в системі “SIP” 21,6 тисяч гривень.  SIP – один з протоколів передачі голосової  інформації, який працює на принципах IP-телефонії. Використання стаціонарного телефонного зв’язку  від “Укртелекому”  обійшлося їм у 943 гривні. 

16,2 тисяч гривень вартували дружинникам послуги поштового зв’язку з пересилання поштових карток, листів, бандеролей. У січні гроші перерахували Хмельницькій дирекції  “Укрпошти”. А на канцелярське приладдя у квітні працівники витратили майже 10 тисяч гривень, придбавши  все необхідне у ФОП Качур Ольги Анатоліївни.  

Кондиціонери, принтери, комп’ютери

13,2 тисяч гривень “Муніципальна дружина” витратила на технічне обслуговування кондиціонерів “Samsung”. Гроші перерахували ТОВ “ОТМ ГРУП”. За заправку й відновлення картриджів, техобслуговування і поточний ремонт багатофункціональних пристроїв та принтерів у січні ТОВ “Декат” пішло 12 тисяч гривень. А за такі ж послуги стосовно комп’ютерного обладнання дружинники сплатили більше 7 тисяч гривень іншому міському комунальному підприємству – “Хмельницькінфоцентр“. Ще 7 тисяч перерахували у березні ТОВ “Айпіконтакт” за надання доступу до онлайн-сервісу “Webcall” у вигляді ліцензій користувача.

Нагадаємо, основне завдання хмельницьких дружинників – контроль за дотриманням правил благоустрою на території Хмельницького, виявлення та припинення торгівлі з  рук на вулицях, площах, у дворах, скверах та інших невстановлених для цього місцях, контроль за дотриманням розпоряджень міського голови та рішень виконкому. Водночас законодавство про муніципальну варту  існує лише у вигляді законопроєкту. Згідно з документом, такий підрозділ не може вважатись органом, який здійснює публічну владу. Поряд з тим статут “Муніципальної дружини” від 2017 року оновлювали тричі. Наразі формування має організаційну форму –  комунальне унітарне комерційне підприємство. От тільки підприємницькою діяльністю комунальне підприємство займається якось кволо: за 2020 рік муніципали не мали взагалі ніяких прибутків, а за перше півріччя 2021 року їхній прибуток становив лише 12,9 тисяч гривень. Такі дані повідомив у відповідь на запит керівник дружинників Роман Цимбалюк. Протягом 2020 року за результатами розгляду адмінкомісією направлених МКП “Муніципальна дружина” протоколів до міського бюджету надійшло 85,5 тисяч добровільно сплачених штрафів. За перше півріччя 2021 року ця сума склала 26,9 тисяч гривень. При такій “результативності” підприємство роками, швидше за все, висмоктуватиме зі скарбниці мільйони на його ж утримання. Ба більше, як бачимо із проаналізованої інформації – щороку йдеться про все більші й більші суми.  

Світлана Русіна

Матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

 

Попередній Наші в Раді 2.0: нардепи-списочники сумлінно відвідують засідання, та під час голосувань утримуються

Залиште свій коментар