В умовах великої війни різко зріс інтерес до всього українського. І йдеться не лише про світову спільноту, але й про тих українців, які раніше мало цікавилися історією та культурою власної держави.
Сьогодні розповідаємо про вебрерсурси, які допоможуть дещо заповнити прогалини у знаннях про українські, й не лише, літературу, музику, кіно – та й загалом про культуру.
«Gogol.media» – медіа, у яке трансформувався культурний подкаст «Вуса Гоголя», що виник у 2019 році. І якщо подкаст присвячений суто літературі, то матеріали на сайті охоплюють значно ширші сфери.
У своєму профілі в інстаграмі творці ресурсу позиціонують себе як найкрутіше українське медіа про культуру. Тексти тут розміщують в трьох рубриках – «Література», «Мистецтво» та «Кінематограф».
Огляди на кінофільми, розповіді про письменників, новини про культурні події. І все це простими словами, зрозумілими пересічному читачеві.
До речі, за підтримку медіа на «Patreon» його автори пропонують своїм патронам записи лекцій, щомісячні рекомендації від редакції – що почитати, подивитися та послухати й інші приємні бонуси.
«Тиктор-медіа» – зовсім нове онлайн-видання про культуру. До того ж творці видання однією з головних тем свого медіа визначили також внутрішній туризм. Щоправда, наразі публікацій, повʼязаних з мандрівками, небагато.
Щодо назви ресурсу, то його автори обрали імʼя видатного українського медіамагната і видавця Івана Тиктора, щоб «привертати увагу до його прогресивних рішень у медіабізнесі та книговиданні», як зазначають на сайті.
Однак у «Тикторі» читач знайде не лише останні новини зі сфери літератури, добірки книг, які радять до прочитання, інтервʼю з письменниками та іншими, дотичними до створення книг персонами, але й публікації про кіно, музику, відгуки митців про важливі сьогодні для багатьох теми.
Культурно-видавничий проєкт «Читомо» створили ще в 2009 році. Це медіа про книговидання, літературу, «осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації». Творці сайту роблять ставку на якісні аналітичні матеріали, ексклюзивні публікації від експертів.
Водночас медіа не обмежується темою книжок і їхніх творців, а пропонує новини загалом зі сфери культури та інтелектуального життя України й світу.
У рубриках «Читати», «Дивитися», «Знайомитися», «Вчитися», «Тренди», «Спецпроекти», «Вітрина», «Події» спраглий за знаннями читач знайде багато цікавого.
Якщо знаєте інші цікаві ресурси про культуру – розкажіть нам про них.
Оксана Банкова