Варто чи не варто підтримувати: чергова 17 сесія Хмельницької міської ради

Сьогодні заплановано проведення чергової 17 сесії Хмельницької міської ради. Попередній аналіз оприлюднення проектів рішення за 20 робочих днів до засідання сесії (відповідно до діючого законодавства України таке оприлюднення має відбуватись за 20 робочих днів до першого засідання депутатських комісій перед пленарним засідання, оскільки засідання депутатських комісій є складовою частиною сесії). Отже, Хмельницька міська рада 72 % проектів рішень оприлюднила до розгляду (це найкращий показник за період, коли ми почали аналізувати виконання норм. ст. 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»), 28 % проектів рішень – не було оприлюднено вчасно, лише частини проекту рішення оприлюднювались, однак загального проекту рішення завчасно не було оприлюднено, знайдено лише часткове оприлюднення частин проекту рішення.

Однак, варто зауважити, що під час оприлюднення розпорядження міського голови про скликання чергової сесії 6 вересня було зазначено лише загальний опис питань, потім 8 вересня на офіційному сайті було оприлюднено порядок денний із лише 42 проектів рішень, 12 вересня порядок денний було доповнено ще 34 проектами рішень, що свідчить про порушення норми законодавства.

Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради (стаття 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Також під час засідання постійних депутатських комісій з голосу було внесено пропозиції до питань №№ 56,58 та 60. Ці пропозиції є повноцінними проектами рішень, тому мали б прийматись у нормальному порядку розгляду, що вимагає і Регламент Хмельницької міської ради, який депутати прийняли і забули. Також під час колегії поза порядком денним було внесено на розгляд чергової сесії ще два проекти рішень.

Тепер зазначимо позицію ЖАРу щодо розгляду деяких питань порядку денного:

Питання 73 діючим законодавство не передбачено прийняття рішення про надання згоди на проектування та будівництво мережі дощової каналізації поза межами земельної ділянки по вул. Свободи, 16/1. Нагадаємо, що за цією адресою на сьогодні відбувається будівництво ЖК «Над Бугом», генпідрядником на якому виступає ТОВ «Будівельний Альянм Груп», що пов’язане із депутатом та головою земельною комісії Кветком А.Р.

Питання 72 чинне законодавство України не передбачає в повноваженням органу місцевого самоврядування видачі дозволів на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів. Прийняття цього рішення призведе до втрат міського бюджету та порушить норми ст.ст. 71 та 45 Бюджетного кодексу України. У цьому проекті рішення мова йде про надання згоди ПП «ПФ «Діта» на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво внустрішньоквартальної дороги, нагадаємо що керівником цієї юрособи є екс-депутат Кіперман М.С.

Питання 71 варто зауважити, що на початку серпня Хмельницьке територіальне відділення АМКУ прийнято рішення щодо державного-приватного партнерства та чітко зазначило, що Хмельницька міська рада має скасувати два рішення, якими надавались земельні ділянки у рамках державно-приватного партнерства, до яких і відноситься земельна ділянка по вул. Кармелюка, 3В. Однак, замість того щоб скасовувати рішення, міськрада надає дозвіл на укладення тристоронніх договорів про пайову участь. Зазначимо, що земельна ця ділянка через 1 державний пожежно-рятувальний загін ГУ державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області була надана ТОВ «Трансміськбуд» під будівництво житлових будинків. Це підприємство пов’язують із діючим депутатом ХМР Афійчуком Р.В., який до 2008 року був керівником цієї юрособи. ТОВ «Трансміськбуд» є засновником ТОВ «Платінум-буд» (код ЄДРПОУ 40555908), де бенефіціарами є пан Афійчук та пані Панова, що є засновницею Трансміськбуду на 100 %.

Питання 68 законодавство не передбачено відстрочення сплати коштів пайової участі. В проекті рішенні мова йде про продовження терміну сплати сплати пайової участі ПП «Форвард», що входить до орбіти Набережного кварталу. Ця юрособа засвітилась при списанні пайової участі за рахунок басейну по вул. Зарічанській, 11 Ж. До речі, за цим фактом відрите кримінальне провадження.

Питання 65  заперечуємо проти надання дозволу ПФ «Селена Сервіс» на відновлення меж земельної ділянки по вул. Паркова, 2. Пояснюємо це тим, що на цьому місці в планах юрособи є будівництво житлового будинку прямо перед входом до парку ім. Чекмана.

Серед питань порядку денного є також питання надання дозволу на поділ земельних ділянок, продовження терміну оренди земельних ділянок юридичним особам, що пов’зані із діючими депутатами Хмельницької міської ради. Деталі оприлюднимо після засідання чергової 17 сесії ХМР, що відбудеться о 10:00. Слідкуйте за ресурсами ЖАРу.

Важливим є також те, що ЖАР став ініціатором звернення до Хмельницького міського голови та депутатів щодо реконструкції другого поверху будівлі по вул. Проскурівській, 32. Вважаємо, що депутати мають висловитись стосовно добудови мансардного поверху у самій центральній частині міста, яку запланував власник будівлі, та звернутись до Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області з проханням повернути цій будівлі статус пам’ятки культурної спадщини (у 2016 році цю будівлю було позбавлено такого статусу, що на сьогодні дозволяє руйнувати автентичність історичної будівлі).

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні” Міжнародного центру перспективних досліджень спільно з Інститутом соціальних та економічних реформ (INEKO, Словаччина).

 

Попередній ЖАР склав свій перший іспит у рамках проекту ІРРП

Залиште свій коментар