У Хмельницькому відбувся антикорупційний тренінг “Судова реформа в Україні: інструменти громадського контролю”

10 грудня у Хмельницькому пройшов безкоштовний антикорупційний тренінг Руху ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! на тему “Судова реформа в Україні: інструменти громадського контролю”. До участі у тренінгу долучились активні представники громадянського суспільства, учасники громадських рухів/антикорупційних кампаній, журналісти, активні студенти з Хмельницького та області, а також науковці та навіть представниця апарату одного суду Хмельниччини.

 

 

 

 

 

 

 

Під час заходу учасники мали нагоду познайомитися з головними викликами та пріоритетами судової реформи в Україні, обговорити  можливості своєї участі в процесі очищення суддівських лав.  Тренінг провели регіональний координатор кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! у Хмельницькій області,  голова ГО “ЖАР” Альона БЕРЕЗА та керівник комунікаційного напрямку кампанії Чесно.Фільтруй Суд! Лілія ДРОЗДИК. Під час антикорупційного тренінгу учасники дізналися про засади судової реформи в Україні і про те, які можливості вона зараз дає громадським активістам, а також навчилися ефективно використовувати інструменти громадського контролю за судовою системою.

Учасники в рамках тренінгу змогли поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом та навіть отримали практичні поради щодо використання відкритих державних реєстрів. Оргнанізатори у рамках презентації кампанії також презентували свої перші напрацювання – інноваційну карту суддів України, на якій у зручному форматі кожен українець зможе отримати інформацію щодо того чи іншого судді. Також даний ресурс міститиме і загальну інформацію щодо судів: режим роботи, адреса та контактні дані тощо. На сайті кампанії поряд з тим розміщено важливу кнопку “Повідомити про суддю”, що через форму надає можливість розповісти про відомі Вам випадки недоброчесності конкретного судді, зловживань та порушень у судах, а також біографічні відомості про суддів, інформацію про їхні статки.

Після офіційної частини учасники мали змогу неформально поспілкуватися як між собою, так і з експертами та поставити додаткові запитання чи уточнення.

Це перший та не останній публічний захід у рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! у місті Хмельницькому. Слідкуйте далі за новини на офіційних ресурсах кампанії:  на сторінці ЧЕСНО.Фільтруй Суд!   у Facebook  та на сайті  http://chesnosud.org, а також на сторінці та у групі ЖАРу.

 

Попередній Семінар-тренінг щодо аналітики публічних закупівель відбувся у Хмельницькому 8 грудня 2016 року

Залиште свій коментар