Що нажили хмельницькі депутати у 2017 році: річне звітування та форма змін

13.03.2018 Розслідування
Автор ГО ЖАР

На вулиці вже майже середина березня, а це означає, що залишається лише вісімнадцять днів для подачі електронних декларацій за 2017 рік місцевим депутатам. Згадуючи минулий рік та перше е-декларування хмельницьких депутів, нами було прийняте рішення щодо моніторингу цього процесу для перевірки успішності подачі нових декларацій. Минулого року для деяких місцевих обранців у не подачі винною стала система, яка не впускала їх в особистий кабінет. Розглядаючи запізніле заповнення е-декларацій суд став на сторону декларанта оскільки стороною обвинувачення не було доведено умисел цих дій.

Враховуючи минулий досвід, перевіримо чи самі депутати-герої цього року зробили висновки та вже подали щорічну форму, а чи можливо з їх прикладу зробили висновки їх колеги.

Отож, скільки депутатів Хмельницької міськради на сьогодні вже заповнив е-декларацію за 2017 рік? Та чим депутати обзавелись у минулому звітному році?

Головко Людмила Леонтіївна від ПП «Об’єднання «Самопоміч» заповнила вже звітну форму. Значних відмінностей порівняння із минулорічною формою у е-декларації за 2017 рік не відображено. Депутатка знову ж таки задекларувала дольове інвестування чоловіка, Леоніда Головко, в нежиле будівництво у розмірі 700 тис.грн. Поряд з тим варто акцентувати увагу на тому, що його доходи є досить скромними – 38 400 грн. Для цього внеску також би не вистачило і доходів декларантки у 2017 році – її дохід складає 185 028 грн. Грошові кошти залишились на тому ж рівні як і у 2016 році.

Нагадаємо, що відповідно до ч.2 ст. 52 Закону «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 МЗП, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

У своєму дослідженні акцентуємо й увагу на усіх задекларованих змінах, що відбулися у депутатів Хмельницької міської ради продовж 2017 року.

Депутат Хмельницької міської ради Юрій Вавринюк (ПП «Об’єднання «Самопоміч») 12 жовтня 2017 року придбав легковий автомобіль – BMW X5 (2017 року випуску) за 1 млн. 900 тис. 749 грн, однак форму змін подав лише в перший день грудня. До речі, в момент подачі форми змін декларантом було вказано останню грошову оцінку придбаного  авто, яка вже становила 1 млн 520 тис. 598 грн. Автомобіль було придбано у  ПП “Баварія Захід, що є офіційним дилером BMW та має дилерський центр в Хмельницькому.

Також у цій формі депутат зазначив інформацію про отримання доходу від відчуження рухомого майна у розмірі 440 тис. 100 грн. Дохід було отримано від ТОВ «Омега». Фірма спеціалізується на фінансовому лізингу та наданням в оренду автомобілів.

Депутат у 2017 році (з жовтня) також став власником корпоративних прав ТОВ “МІЖНАРОДНЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО “ІМПЕРІЯ”, які придбав за 5 тис.грн у попереднього засновника – Паць Олександра. На сьогодні депутат зазначається керівником (з червня 2017 р.) та засновником цієї юрособи на 100 % (статутний капітал 5 тис.грн). Головним видом діяльності цієї ТОВки з червня 2017 році є будівництво житлових і нежитлових будівель.  Поряд з тим депутат ще не подав е-декларацію за минулий рік.

В березні 2017 року депутата від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Коліщак задекларував придбання легкового автомобіля Volvo XC90 (2016 року випуску) за 1 млн 5 тис. 310 грн у ТОВ “УКРАЇНСЬКИЙ ЛІЗИНГОВИЙ ФОНД” (форма змін). В середині травня 2017 року депутата задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 500 тис.грн (іноземний громадянин Кахраман Єкта) та придбання ще одного легкового автомобіля – Volkswagen Touareg (2014 року випуску) за 752 834 грн. Авто було придбане у Віктора Савченко.

Депутат на сьогодні вже подав е-декларацію за 2017 рік та відобразив у власності придбаний у травні автомобіль. Однак попереднє авто – ще не відображене у власності  чи користуванні депутата, хоча у 2016 році він його декларував (інше право користування).

Доходи депутата у минулому році становили більше 4 млн.грн (у 2016 році – більше 3,6 млн.грн) та 500 тис.грн доходу від відчуження рухомого майна, про яке йшла мова вище (у 2016 році – 890 тис.грн). Доходи ж дружини значно зменшились: 35 тис.грн дохід від підприємницької діяльності та 10 320 грн допомоги при народженні дитини (у 2016 році – майже 3 млн.грн дохід від підприємницької діяльності). Зменшились грошові запаси депутата в іноземній валюті – 150 тис.грн (- 26 800 дол) та гривневі запаси дружини – 120 тис.грн (- 30 тис.грн). Також зникли банківські вклади у гривні та з’явилась готівка у національній валюті – 130 тис.грн.

Також дружина депутата, Ольга Коліщак, стала керівницею та засновницею ТОВ “ДРАЙВ ПАРК ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, яке спеціалізується на організації всіх видів відпочинку та розваг (100 %, СК 500 тис.грн).

Депутат Ігор Мельничук (ПП «Об’єднання «Самопоміч») також заповнив е-декларацію за 2017 рік. Як свідчить інформація з неї – у депутата збільшились грошові кошти у гривні – 105 тис.грн (+ 15 тис.грн), а також депутат у минулому році одружився та почав отримувати дохід від надання майна в оренду – 5 тис. грн (СФГ “ВІТА”).

Олесандр Сидорук (ПП «Поруч») наприкінці жовтня 2017 року придбав легковий автомобіль BMW 520d (2017 року випуску) за 464 тис. 664 грн від ЖБК Виставковий. На сьогодні депутат ще не подав е-декларацію за 2017 рік.

 

Наталія Собко, депутатка від ПП «БПП «Солідарність» здійснила подачу е-декларації за минулий рік. В 2017 році серед видів доходів вона та її чоловік вперше отримали пенсію – 14 тис.грн та 28 тис.грн. Також чоловік, Петро Собко, у минулому році придбав в м. Хмельницькому земельну ділянку площею 599 м2, однак вартість цього придбання депутатка не зазначила.

Також здійснив подання е-декларації однопартієць пані Наталії – Богдан Триняк, головний лікар Хмельницької міської поліклініки № 3. У декларації депутата зникла земельна ділянка дружини у м. Хмельницькому площею 2 000 м2, поряд з тим з’явилась земельна ділянка у Копистині (обидві придбані у 2016 році). Також депутат у минулому році почав отримувати дохід від надання майна в оренду ТОВ “БІГРАЙЗ СВ” – 3 774 грн (окрім інших видів доходів).

Подав е-декларацію Іван Франко (ПП «За конкретні справи»), в якого збільшились збереження у гривні – 105 тис.грн (+ 12 тис.грн), доларах – 34 700 дол. (+ 8 230 дол.) та на 950 євро. А також збільшились валютні збереження дружини, Тетяни Франко, та становлять 21 150 дол. (+ 2 050 дол.).

Подав наприкінці жовтня 2017 року форму змін депутат від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Худецький. Депутат 18 жовтня 2017 року став власником автомобіля Lincoln MKC (2015 року випуску), який придбав в іноземної юрособи – COPART – за 370 396 грн. Депутат також вказав зменшення вартості авто на останню оцінку до 262 896 грн. Декларацію депутат ще не подав.

Депутат від ПП «БПП «Солідарність» Григорій Галкін на початку лютого 2018 року здійснив подачу форми змін, в якій зазначив інформацію про отримання доходу від відчуження рухомого майна у розмірі 535 тис.грн, що отримано від Андрія Чернова. Однак депутат ще не подав е-декларацію за 2017 рік.

Отже, із 42 депутатів Хмельницької міської ради, на сьогодні здійснили подачу щорічної форми лише шість місцевих обранців. Також до цього часу не подав е-декларацію депутат, який в минулому в судову порядку оскаржував своє невчасне подання е-декларації за 2016 рік. Поряд з тим подачу е-декларації ще не здійснив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, секретар ради Михайло Кривак, всі заступники міського голови. На сьогодні декларації подали лише заступник міського голови Анатолій Нестерук та керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

У депутатів та керівництва міста ще є трішки часу, однак як показує досвід – найбільше навантаження на реєстр відбувається саме в останні дні до дедлайну. Тому нам стає цікаво чи всі хмельницькі обранці встигнуть подати минулорічні е-декларації? Час покаже, а ми ж слідкуватимемо далі за цим процесом та повідомлятимемо Вам.

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні” Міжнародного центру перспективних досліджень спільно з Інститутом соціальних та економічних реформ (INEKO, Словаччина).

Читайте також

Шпигунська війна: як ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з путіним (продовження)

Адам Ентус і Майкл Швіртц провели понад 200 інтерв’ю в Україні, кількох інших європейських країнах і США, щоб розповісти цю історію.
Читати далі

ЖАР.INFO подали позов до окружного суду на Апарат Верховної Ради України

20 березня редакція ЖАР.INFO подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України через відмову надати публічну інформацію на запит щодо закордонних відряджень народних депутатів.
Читати далі

Узяти до відома та ліквідація комунальної аптеки: шепетівські районні обранці зустрілися вперше за 10 місяців

За словами голови Шепетівської райради Олега Кулінського, «занадто важливих проблем в житті нашої громади не було, тому і збиратися депутатам не було необхідним».
Читати далі

Залиште Свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Якщо Вам відомі факти корупції, повідомте нас

Повідомити про корупцію