3 листопада 2021 року невідома особа здійснила напад на голову громадської організації “Жіночий Антикорупційний Рух”, журналістку-розслідувачку Альону Березу.

Це безпрецедентний випадок, який вкотре засвідчив, в Україні небезпечно боротись з корупцією та викривати те, що влада хоче приховати. Найбільш моторошно від того, що цей напад був спланований зазделегідь. Нападник із спільником стежив за нею напередодні.

Навіть приходили до її квартири. І перед тим, як напасти, півгодини чатував на неї. Без слів зі спини облив невідомою речовиною з різким запахом.

“Я пов’язую цей напад із своєю професійною діяльністю журналістки. За цей рік я опублікувала з десяток резонансних матеріалів, які могли мати репутаційні впливи і для міської влади, і для депутатів. Один з останніх матеріалів був про те, що не декларують депутати Хмельницької міської ради. Ще був матеріал про помічників міського голови. Ймовірно, це не сподобалось “героям” моїх матеріалів“, – зазначає Альона Береза.

ГО “Жіночий Антикорупційний Рух” вимагає провести неупереджене розслідування нападу на журналістку та встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

На жаль, в Україні існує тенденція до того, що злочини проти журналістів та активістів залишаються нерозкритими.

Звертаємося до громадськості та ЗМІ не бути осторонь цієї ситуації та поширювати інформацію про хід розслідування кримінального провадження.

Попередній “Підводне каміння” муніципальної няні

Залиште свій коментар