Україна завдала удару по окупованому росією Мелітополю

Matthew Mpoke Bigg у матеріалі «The strike on Melitopol signals the importance of longer-range weapons in Ukraine’s campaign to recapture land in the south», що вийшов на сторінках The New York Times розповідає про удари українських військових в базування окупантів в Мелітополі. Також автор згадує про роботу українських партизанів в Мелітополі та Криму.

Комісія з пошуку рекрутів для російського батальйону минулого місяця в Мелітополі, купованому росією місті на півдні України. Фото Alexander Ermochenko/Reuters

Удар по Мелітополю

Українські війська завдали удару по окупованому росією Мелітополю. У такий спосіб Україна сигналізує партнерам, що потребує артилерії більшої дальності на наступному етапі кампанії з повернення земель на півдні країни.

Мер міста Іван Федоров опублікував відео, зроблене вночі, на якому видно, як горить церква, яка використовувалася російськими солдатами в якості бази.

Феєрверк на сході Мелітополя“, – повідомив пан Федоров у Telegram. За його словами, російські війська перевозили своїх поранених на автомобілях в лікарні у Криму, але багато людей також були вбиті. Перевірити відео або деякі деталі самостійно не вдалося.

Державне російське інформаційне агентство тасс з посиланням на проросійського виконуючого обов’язки губернатора Запорізької області євгена балицького повідомило, що в результаті удару по Мелітополю з використанням системи HIMARS загинули дві людини і ще 10 отримали поранення.

Робота українських партизанів

Українські партизани, що працюють в тилу росії, протягом декількох місяців здійснювали напади на об’єкти навколо Мелітополя, в тому числі влітку недалеко від офісу балицького. Пан Федоров сказав, що в останні дні в місті відбулися й інші напади, а також удар по портовому місту Бердянськ, розташованому далі на схід.

Україна відбила місто Херсон в середині листопада, змусивши москву відвести свої війська на східний берег Дніпра після декількох місяців військового тиску і відкривши нову фазу битви за південь країни.

Наступ дозволив Україні використовувати артилерію більшої дальності, в тому числі систему озброєння HIMARS, що поставляється США, для нанесення ударів по цілях в глибині контрольованої росією території між східним берегом річки та Азовським морем, в районі, який включає Мелітополь.

Наступна фаза битви швидше за все буде повільною

Однак військові експерти попереджають, що наступна фаза битви, швидше за все, буде повільною. російські війська, очолювані з жовтня сергієм суровікіним, в останні тижні поліпшили свою оборону на півдні і сході країни.

Суровікін наказав побудувати мережу траншей і оборонних позицій у багатьох районах, оскільки росія переходить до спільної оборонної позиції впродовж зими“, – написала Дара Массікот, старший дослідник політики корпорації RAND, в Твіттері.

Крім того, українським силам важко форсувати річку Дніпро, що, ймовірно, є передумовою для будь-якого просування. російські війська виграють від скорочення ліній постачання і близькості до Криму, який москва незаконно анексувала в 2014 році.

Партизанська група в Криму

В останні місяці Україна завдала серію ударів по об’єктах в Криму, а в суботу партизанська група “Рух Опору АТЕШ” заявила, що завдала удару по російській військовій базі в селі на півострові, що призвело до жертв.

Наші агенти діяли так, як очікувалося, – йдеться в повідомленні групи в Telegram. – Ми продовжимо руйнувати російську армію зсередини“. Незалежно підтвердити факт нападу не вдалося.

Підготували Альона Береза, Валентина Повзун

Читайте також

Втративши Херсон, росія обстрілює його без розбору
Росіян звинуватили у спалюванні тіл на Херсонському сміттєзвалищі
Попередній Валерій Залужний прагне заохочувати ініціативу і передавати повноваження

Залиште свій коментар