В липні 2020 року відбулася зустріч представників коаліції громадських організацій “Рада Реформ Хмельниччини” із мешканцями житлового будинку по вулиці
Тернопільській, 34/1. Під час цієї зустрічі експертам було продемонстровано будівельний майданчик будівництва житлового будинку по вул. Зарічанська, 34 А, на якому на той момент вже височіла будівля у незавершених поки ще 8 поверхів. І звичайно не розповісти про неї ми не могли. Як і не могли не нагадати про це резонансне будівництво.
Варто нагадати про ситуацію із цим вже всім відомим резонансним будівництвом. Історія розпочалась ще 8 листопада 2013 року. Тоді компанія ПМП «Лідер» придбала в громадянина Дмитра Томілова приміщення прохідної на десь 36 квадратів за адресою – вул. Тернопільська, 34 А. Прохідна за розмірами сама була невеличка, однак розташовувалась на земельній ділянці площею аж 3 400 квадратних метрів, що і найперше зацікавило юрособу. Вже у березні 2014 року услід за приміщенням до ПМП «Лідер» перейшла і земля. Депутати Хмельницької міської ради своїм рішенням передали її в оренду підприємству на 10 років для обслуговування приміщення прохідної.
Звертаємо Вашу увагу на те під що саме передавалась земельна ділянка в оренду – для обслуговування приміщення прохідної! Не для будівництва житлового будинку, а саме для обслуговування приміщення прохідної.
А якщо говорити про фактичне використання, то там до початку будівнитва була стоянка для розміщення автомобілів. Про це, до речі, до цього часу нагадує вагончик біля будівництва, на якому і згадується автостоянка. План зонування м. Хмельницького говорить про зону комунальних підприємств на цій земельній ділянці.
Розписувати детально про всі судові справи в чергове ми розписувати не будемо, адже про це можна прочитати у матеріалі на Незалежному громадському порталі “Резонансні будівництва міста Хмельницького: порушення та судові тяганини”. Наведемо лише перелік судових справ:
1) оскарження громадських слухань щодо проекту корегування генерального плану м. Хмельницького, в тому числі і щодо планування зміни цільового призначення цієї земельної ділянки.
Справа в касаційній інстанції з кінця грудня 2019 року не рухається! Однак звертаємо увагу, що постанова апеляційної інстанції набула законної сили з дати прийняття.
2) оскарження видачі містобудівних умов та обмежень забудови зазначеної вище земельної ділянки.
Справа в касаційній інстанції з березня 2020 року не рухається! Однак звертаємо увагу, що постанова апеляційної інстанції набула законної сили з дати її прийняття.
І тут виникає запитання до контролюючих органів. Чому наразі відбувається будівництво? По факту містобудівні умови та обмеження наразі скасовані.
3) оскарження рішення Хмельницької міської ради щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.
Позов про визнання протиправним та скасування пункту 2 рішення Хмельницької міської ради № 82 від 13 лютого 2019 року судом першої інстанції залишено без задоволення. Своє рішення, до речі, суд обгрунтував і тим, що позивачем не надано належних та допустимих доказів наявності порушення своїх прав та законних інтересів. На початку березня 2020 року Хмельницький апеляційний суд рішення суду першої інстанції залишив рішення першої інстанції без змін. Касаційного оскарження не було.
4) також наявний ще один судовий розгляд в Хмельницькому окружному адміністративному суді – про визнання протиправною та скасування реєстрації. Позов до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області. Активного розгляду справи, на жаль, з травня 2020 року не помічаємо.
Про всі порушення навколо цього будівництва можна прочитати у матеріалі “Одні у полі воїни: хмельничани вже 5 рік протестують проти забудовника та теперішньої міської влади, яка йому підігрує”, що було підготовлено в рамках проєкту “Лабораторія викриттів” від Bihus.INFO. Повторюватись не будемо.
На фоні зсуву грунту біля будинку по вул. Кармелюка, 4/2 у місті Хмельницькому, що стався 19 серпня 2020 року, хочеться нагадати що у двох випадках хмельничани виступали проти сусідства нових будівництв. В обох випадках Хмельницька міська рада займала позицію забудовника, точніше позицію сприяння забудовникам. І в обох випадках люди піднімали питання зсувонебезпечності земельних ділянок. Правда от вчора на зустрічі із мешканцями профільний заступник вже не настільки “посилав” мешканців в суди шукати справедливості, а в більшій мірі не знав що відповісти мешканцям. В Хмельницькому сталась надзвичайна ситуація, про яку розповіли навіть центральні канали. І от саме до такої ситуації призвела позиція “сприяння забудовникам”. Чи стане ця ситуація наукою для мерії? Хотілося б щоб так, але передчуття говорять що, на жаль, ні.
Завершити ж цей матеріал хочеться підтвердженням того, що міська рада у ситуаціях, де мешканці проти чергового будівництва, займає позицію сприяння забудовникам.
Вишенькою на торті навколо резонансного будівництва по вул. Тернопільська, 34 А стало рішення Хмельницької міської ради, яким було внесено зміни в договору оренди землі площею 3400 м2 (кадастровий номер 6810100000:09:004:0020). Рішення датоване лютим 2019 року, саме у той час як мешканці активно в судах почали відстоювати свою позицію. Пункт договору було викладено в новій редакції «Земельна ділянка передається в оренду під будівництво багатоквартирного багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях» та змінити код КВЦПЗ земельної ділянки з «03.15-для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» на «02.10-для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Це рішення було прийняте після отримання клопотання приватного малого підприємства «Лідер».
До речі, під час розгляду цього проекту рішення, що зафіксовано у протоколі засідання постійної профільної депутатської комісії від 18 грудня 2018 року, мова йшла про ПП «Агрофірма «Дарина», а не про ПМП «Лідер». Тобто ще тоді відбувались певні кроки щоб про прийняття такого рішення мало кому стало відомо.
Чи прийняття такого рішення не є сприянням забудовнику у продовженні будівництва?
І якби не було сумно дивлячись на будівництво верхніх поверхів цього резонансного багатоквартирного житлового будинку по вул. Тернопільська, 34 А, все ж таки хочеться подякувати принциповим хмельничанам, які стільки років шукали та досі шукають правди в стінах мерії, в стінах контролюючих органів та навіть в стінах судів. Ми віримо, що рано чи пізно, всі причетні почнуть нести відповідальність за подібні дії, якщо не кримінальну, то хоча б політичну. І зі свого боку обіцяємо, що й надалі будемо цьому сприяти та будемо допомагати хмельничанам.
Матеріал підготовлено за підтримки Посольства Франції в Україні у рамках виконання проєкту «Прозора містобудівна документація міста Хмельницького», який впроваджується громадською організацією «Жіночий Антикорупційний Рух» спільно з коаліцією громадських організацій Рада Реформ Хмельниччини. Погляди виконавців проекту не обов’язково збігаються з позицією Посольства Франції в Україні та не є відображенням офіційної позиції Посольства Франції в Україні