Найцікавіші рішення порядку денного 42 сесії Хмельницької міськради: коротко і про головне

42 сесія Хмельницької міськради відбудеться 17 червня 2020 року. У порядку денному 96 питань. Під час засідання колегії було розглянуто ще 6 питань. Тобто загалом у порядку денному засідання чергової сесії розглядатиметься 102 проєкти рішень.

Про найбільш цікаві та інколи навіть суперечливі питання розкажемо у цьому матеріалі.

Рішення 66 Про припинення права користування земельними ділянками, розірвання договорів оренди землі за згодою сторін, затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок в оренду, постійне користування, затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, погодження технічних документацій із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок, поновлення договору оренди землі та зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок (Ямборко).

Депутати своєю пропозицією пропонують припинити Службі безпеки України право постійного користування двома земельними ділянками: по вул. Грушевського, 74/1 (площа 1 942 кв.м) та по вул. Грушевського, 66/2 (площа 1 900 кв.м). Ці земельні ділянки колись передавались цьому органу під будівництво житлових будинків. Якщо раптом хтось подумав, що ця пропозиція виникла от просто так і землі просто так повертаються в запас міста. Поспішаю розчарувати – під час засідання 3 червня 2020 року поряд із розглядом цього питання розглядалось ще питання «Про розгляд звернення Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області щодо можливості виділення земельної ділянки площею 1,2 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». І звичайно це звернення було підтримане та було протокольно доручено департаменту архітектури містобудування та земельних ресурсів підшукати відповідну земельну ділянку.

Рішення 67 Про припинення права користування земельною ділянкою шляхом розірвання договору оренди землі за згодою сторін, затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення, технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), погодження технічних документацій із землеустрою щодо поділу земельних ділянок, надання земельних ділянок в постійне користування та оренду, внесення змін в договори оренди землі (ГУ Національної поліції)

П. 1.1 текстової частини пропонується внести зміни у договір оренди ТОВ «Авіатор-17». Зміна стосується цільового призначення земельної ділянки по вул. Пілотській, 2/1. Ця ділянка відповідно до Плану зонування території міста Хмельницького відноситься до зони комунальних підприємств (К-1). А пропонується викласти пункт договору оренди у редакції щоб юрособа змогла забудувати цю земельну ділянку багатоквартирним житловим будинком з вбудовано-прибудованими приміщеннями. До речі, управління правового забезпечення (колись юридичний відділ) у своєму висновку наголошує, що зона К-1 відноситься до промислово-комунальної зони, у зв’язку з чим не може відноситись до земель житлової та громадської забудови,. Але хіба подібні висновки  профільного підрозділу колись зупиняли депутатів Хмельницької міськради?

В п. 3 мова йде про цю ж ділянку. В мерії вирішили довго не затягувати із прийняттям рішень, тому в одному проєкті одразу запропонували затвердити ТОВ «Авіатор-17» технічну документацію із землеустрою. Мета – виправлення відомостей про земельну ділянку. Зрозуміло, що виправлення відомостей стосується цільового призначення. Однак знову ж таки управління правового забезпечення у своєму висновку зазначає, що цільове призначення «будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» не відноситься до переважних чи допустимих видів забудови в цій зоні. Однак чи зупинить це депутатів міської ради? Скоріш за все ні.

У п. 4 фізичній особі Годованій Галині Олександрівні планується затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Богуна, 4/2. Знову ж таки передбачається зміна цільового призначення з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підособних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «02.01 – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Висновок управління правового забезпечення – земельна ділянка відноситься до зони комунальних підприємств, складів і баз (К-1), а проєктом рішення пропонується змінити цільове призначення на землі житлової і громадської забудови. Ну і про неможливість житлового будівництва в цій зоні вже писалось вище.

П. 1 Додатку 1 до проєкту рішення пропонується затвердити Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області проєкт землеустрою та надати земельну ділянку по вул. Нижня Берегова, 1-Б в постійне користування. Цільове використання – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Це питання обговорювалось під час засідання профільної депутатської комісії 3 червня 2020 року. Тоді заступник міського голови Андрій Бондаренко зазначив, що «ГУНП В Хмельницькій області погодилося підтримати ошуканих вкладників у дольове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Озерній в разі отримання 27 в постійне користування земельної ділянки по вул.Нижній Береговій, 1Б для будівництва житлового будинку». Правда посадовець чомусь не зазначив звідки в поліції кошти на будівництво житлового будинку і на подібні ініціативи. Знову на горизонті зявиться рятівний депутат-забудовник чи фірма з орбіти депутата? До речі, ця ділянка входить до території, на яку розроблено проєкт детального плану території «Заріччя». Тільки не зрозуміло для чого було витрачати кошти на проєкт містобудівної документації, якщо земельні ділянки і так активно надаються під забудову і без його затвердження.

Питання 68Про припинення права користування земельною ділянкою, надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення, технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок, поділ та об’єднання земельних ділянок, зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок (Павлюк О.Ю)

В пп. 11, 12, 13, 14 та 15 мова йде знову ж таки про зміну цільового призначення:

  • земельної ділянки по вул. Героїв Крут, 4/1, площею 6560 м2 , з «03.15 – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури;
  • земельної ділянки по вул. Трублаїні, 4 площею 435 м 2, з «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови» на «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення;
  • земельної ділянки по вул. Кобилянської, 27 площею 4458 м2, з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови;
  • земельної ділянки по вул. Заводській, 59 площею 70150 м2, з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «03.15 – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – землі житлової та громадської забудови;
  • земельної ділянки по вул. Кам’янецькій, 11 площею 556 м2, з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «03.07 – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі – землі житлової та громадської забудови.

Щодо пп. 13, 14 та 15 управління правового забезпечення знову ж таки нагадало про існування Плану зонування території міста Хмельницького та нагадало, що відповідно до ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території забороняється.

Під час засідання комісії 10 червня 2020 року під час розгляду цього питання депутата Хмельницької міськради Віталій Коліщак заявив про наявність конфлікту інтересів. Правда в переліку екс-засновників ТОВ «Дельта-С» є родичка ще одного депутата Віталія Худецького Галина Судик. Серед теперішніх засновників є Олександр Мороз, який має відношення до юридичних осіб, де засновниками є особи, що мають відношення до депутатів – Олександра Скочеляса та Руслана Афійчука, а в деяких фірмах засновником є і сам Руслан Афійчук. Інші депутати нічого не заявляли.

Питання 70 Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок (Гамбарян)

В п. 12 мова йде про зміну знову ж таки цільового призначення земельної ділянки по вул. Пилипчука, 43-А, площею 312 м2 , з «03.14 – для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС» на «02.09 – для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови». Ініціатор – управління земельних ресурсів та земельної реформи, що виглядає досить дивно, адже земельна ділянка з березня 2014 року в оренді.

Також під час засідання профільної комісії депутат Руслан Афійчук вніс пропозицію щодо п. 3 проєкту рішення: «внести зміни в пункт 3 текстової частини проекту рішення, а саме: змінити вираз «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)» на вираз «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торговорозважальної та ринкової інфраструктури». Дана пропозиція стосується земельної ділянки по вул.Озерній,14/1 площею 4200 кв.м». Тобто знову ж таки мова йде про зміну цільового призначення всупереч Плану зонування території міста Хмельницького.

Питання 73 Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення (ТОВ «Поділля-Телеком»)

В пп. 1, 2 та 3 знову ж таки йде мова про змінуцільового призначення земельних ділянок:

  • земельної ділянки по вул. Свободи, 9-А площею 2609 м2, зі зміною цільового призначення з «13.03 – для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури  – землі житлової та громадської забудови;
  • земельної ділянки по вул. Курчатова, 118/10 площею 1130 м2, зі зміною цільового призначення з «03.10 – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови» на «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення»;
  • земельної ділянки по вул. Трудовій, 5/2 площею 1713 м2, зі зміною цільового призначення з «03.13 – для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування – землі житлової та громадської забудови» на «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

Про п. 1 і п. 2 у своєму висновку згадує управління правового забезпечення та в чергове згадує про План зонування території міста Хмельницького.

Питання 75 Про надання згоди на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, поділ земельних ділянок, зміну кодуКВЦПЗземельної ділянки та втрату чинності пункту рішення сесії міської ради (ПП «ФГ АОТ»)

В пп. 1 та 7 мова йде про зміну цільового призначення, що суперечить Плану зонування території міста Хмельницького:

  • земельної ділянки по вул. Трудовій, 5/1-А площею 14331 м2, з «03.14 – для розміщення та постійної діяльності органів МНС» на «02.10 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Ініціатор – управління земельних ресурсів та земельної реформи;
  • земельної ділянки по вул. Тернопільській, 19 площею 12312 м2, зі зміною цільового призначення з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «03.15 – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – землі житлової та громадської забудови.

Щодо п. 7 висловило свої зауваження управління земельних ресурсів. А от щодо п.1 – ні слова. І це не дивно, адже було б дивно, що ініціатор написав би про порушенням самим же ініціатором, але це ж не означає, що порушення немає.

Цікавим також є речення цього управління у висновку «враховуючи зустрічне звернення ТОВ «Укрстандарт», яке планує частину земельної ділянки, яка відведена під парк, використати під будівництво багатоквартирного житлового будинку, наголошуємо, що будь-яке будівництво в цих зонах буде суперечити чинному законодавству». Мова йде про п. 4, де планується надати комунальному підприємству «Парки і сквери м. Хмельницького» дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Прибузька (вул. Трудова – вул. Старокостянтинівське шосе), площею 185 415 м². Як бачимо чудовий парк планується із забудованою частиною багатоквартирним житловим будинком.

Щодо п. 5 проєкту рішення, то земельна ділянка по вул. Трудовій, 6-Д площею 20 000 м² знаходиться в тому числі в зоні зелених насаджень загального користування та в зоні водного фонду. І тут одразу хочеться згадати директора департаменту архітектури, який під час засідання колегії, що відбулося 15 червня 2020 року, розповідав як в нас працює Водний кодекс України. Працює аж так, що землі водного фонду потрапляють під забудову.

Питання 81 Пропродаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення (Вараниця)

П 1.2 пропонується продати Галкіну Григорію Якимовичу земельну ділянку несільськогосподарського призначення по вул. Свободи, 15/1-В, площею 1 000 м 2 (кадастровий номер 6810100000:03:004:0129), під незавершене будівництво, за ціною 347 690,00 грн. У 2016 році оренду цієї земельної ділянки було винесено на аукціон, а от зараз її успішно вирішили продати депутату Хмельницької міськради. Нагадаємо, що ця земельна ділянка відноситься до зони зелених насаджень загального користування (Р-2)Однак навряд, що це вже когось зупинить під час голосування.

Також з голосу депутат Юрій Вавринюк виніс пропозицію про продаж земельної ділянки по вул.Свободи, 1а, площею 410 кв.м. (кадастровий номер 6810100000:03:004:0059) під існуючою спорудою кафетерію за ціною 177 645,00 грн. Худецькій Ніні Адольфівні та Мізері Сергію Болеславовичу. Співпадіння прізвищ не випадкове, адже мова йде про матір депутата Хмельницької міськради Віталія Худецького, а ініціатором цієї пропозиції виступив в минулому колега по партії. До речі, під час засідання земельної комісії Худецький заявив про наявність конфлікту інтересів.

До речі, мова йде про продаж земельної ділянки на перехресті проспекту Миру та вул. Свободи. В простонароді – Сілістра. Так от зараз на площі Свободи там розміщується заклад харчування, до якого через родичів має відношення депутат Худецький. І ні в кого із депутатів-колег не виникло жодного запитання, тому цілком ймовірно, що на сесії ця пропозиція буде підтримана і шмат площі відійде у приватну власності.

Питання 89 Про затвердження містобудівної документації «Історико-архітектурного опорного плану м.Хмельницький з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів»

Надзвичайно важливе питання для міста Хмельницького. Однак існує значна кількість зауважень щодо розгляду цього питання. Найперше це те, що історико-архітектурний опорний план – це науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених пунктів. А міською радою заплановано розгляд проєкту як окремого документу. Також є питання до процедури проведення громадських слухань. Про це також зазначає управління правового забезпечення та представництва.

Однак найважливішим є те, що у проєкті відсутня зона охоронюваного ландшафту навколо річки Південний Буг. З внесенням цієї пропозиції виступила коаліція громадських організацій «Рада Реформ Хмельниччини». Рекомендації громадськості допомогла розробити дійсна членкиня ІКОМОС, авторка та співавторка розробки історико-архітектурних опорних планів та зон охорони об′єктів та історичних населених місць Києва, Вінницької, Хмельницької, Житомирської, Чернівецької, Закарпатської, Миколаївської областей та Автономної Республіки Крим Ольгою Рутковською.

Чи врахує хоч ці рекомендації Хмельницька міська рада? Велике питання, про розв’язку якого стане відомо під час засідання чергової 42 сесії. Однак на зараз активну позицію із блокування зайняв директор департаменту архітектури. Того департаменту, який би мав опікуватись рекреаційними зонами, а не лобіювання інтересів забудовників, які не відмовились би забудувати в місті ці зони.

Питання 94 Про внесення змін в площу стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Хмельницького

З голосу депутат Сергій Болотніков вніс пропозицію «доповнити додаток до проекту рішення пунктом 11 наступного змісту: змінити площу тимчасової споруди (павільйон) по вул.Курчатова (біля буд.№4/1) з 15 кв.м. на 30 кв.м. Дана пропозиція стосується тимчасової споруди ФОП Судик Г.С. Звернення даної фізичної особи вже було розглянуто на засіданні постійної комісії 21 січня 2010 року».

Правда не зрозуміло чому мова йде аж про 2010 рік. Однак це не найцікавіше. В частині цієї пропозиції про наявність конфлікту інтересів оголосив депутат Віталій Худецький, адже ФОП Судик є його родичкою.

Як видно із переліку питань порядку денного чергової 42 сесії Хмельницької міської ради – сесія буде досить цікавою. А якщо заглянути у висновки управління правового забезпечення та управління земельних ресурсів, то стає ще цікаві. Водночас якщо заглянути у висновки першого управління, то обєми цих висновків просто вражають. Чи можна це вважати стартом активності депутатського корпусу перед майбутніми місцевими виборами? Цілком можливо і цілком можливо, що це лише початок.

Попередній Пам’ятки культурної спадщини Хмельницького: зберегти та відновити

Залиште свій коментар