Робоча зустріч РРХ та ХМР – впровадження інструментів місцевої демократії

Під час робочої зустрічі обговорено можливості майбутньої співпраці коаліції громадських організацій «Рада Реформ Хмельниччини» та міської ради щодо впровадження інструментів місцевої демократії впродовж реалізації проєкту “Впровадження та інституалізація дієвих механізмів взаємодії влади та громадськості Хмельницької територіальної громади”.

Зустріч представників та представниць коаліції Рада Реформ Хмельниччини із заступником Хмельницького міського голови Романом Примушем відбулася 22 червня 2021 року.

«Ми почали вже працювати в цьому напрямку, тому ми тільки за щоб продовжити цю роботу. Чекаю від вас запит з опрацьованою інформацією та лист пропозиції про співпрацю. Якщо буде потреба в організації зустрічі з окремими старостами або всіх разом – це не проблема організувати» – зазначив заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш.

Проєкт стартував у червні. Головний його задум – залучити старостинські округи Хмельницької територіальної громади до напрацювання зручних механізмів використання інструментів громадської участі (електронні петиції, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо) та розповісти мешканцям округів, які ж можливості вони матимуть при напрацюванні нового статуту.

«Ми готові виїхати в кожний старостинський округ та пояснювати, які права є у хмельничан на сьогоднішній день: місцева ініціатива, електронна петиція, тощо. Ми маємо надати можливість долучитися до робочої групи старостам та мешканцям старостинських округів», – наголосив регіональний експерт проєкту Володимир Швець.

Загалом проєкт короткостроковий та триватиме лише 2 місяці. В рамках проєкту планується провести 6 робочих зустрічей із старостами Хмельницької міської громади та мешканцями старостинських округів.

«В нас за проєктом, є кінцева мета прийняти Статут, але головне започаткувати та ініціювати початок цієї роботи. Хотілося б досягнути результату щоб створилася робоча група. Це було б в ідеалі» – зазначила регіональна експертка проєкту Людмила Казімірова. Під час зустрічі сторони підтвердили нагальність та важливість обговореної ініціативи та домовились про майбутню співпрацю.

Учасники зустрічі також наголосили, що саме такий підхід, із залученням громадськості до роботи над запровадженням інструментів участі, дійсно буде результативним та принесе свої плідні результати.

Цей захід  був організований Радою Реформ Хмельниччини разом із Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Попередній За чи проти: які політики підтримують, а за які ніколи не голосують хмельницькі нардепи

Залиште свій коментар