Пам’ятки культурної спадщини Хмельницького: зберегти та відновити

16 червня 2020 року коаліція громадських організацій “Рада Реформ Хмельниччини” організувала і провела експертне обговорення на тему “Культурна спадщина міста Хмельницького: її стан та проблематика, значення Історико-архітектурного опорного плану міста для її охорони“. У зв’язку із карантинними обмеженнями круглий стіл було проведено в онлайн-форматі на платформі Zoom.

До участі в заході були запрошені експерти у цій сфері, а також посадові особи як місцевого рівня, так і обласного рівня, а саме:

Сергій ШПАКОВСЬКИЙ, заступник директора з питань охорони культурноі спадщини ХОНМЦКМ, член İCOMOS

Ольга РУТКОВСЬКА, дійсна членкиня ІКОМОС, авторка та співавторка розробки історико-архітектурних опорних планів та зон охорони об′єктів та історичних населених місць Києва, Вінницької, Хмельницької, Житомирської, Чернівецької, Закарпатської, Миколаївської областей та Автономної Республіки

Максим ДРУЖИНІН, в.о. начальника управління архітектури та містобудування

Анна ЄРОНДАЄВА, головний спеціаліст управління культури і туризму Хмельницької міської ради

Інна КУЦЬКА, заступниця начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради

Також учасниками експертного обговорення були місцеві експерти проєкту “Прозора містобудівна документація міста Хмельницького” та члени РРХ Володимир Швець та Людмила Казімірова, а також студенти Хмельницького національного університету, які в своїй науковій діяльності цікавляться цим напрямком та які проходили стажування в коаліції.

Питання, які було обговорено під час зустрічі:

Проєкт «Історико-архітектурного опорного плану м. Хмельницького з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» (ІАОП, його переваги та недопрацювання)

Екологічний аспект під час розробки та затвердження ІАОП в м. Хмельницькому

Стан культурної спадщини міста Хмельницького (загальний огляд, здобутки та перепони);

Центральна частина міста Хмельницького та її поверховість (в контексті розробки проєктів ІАОП та ДПТ центральної частини міста).

Щодо останнього питання, то учасники онлайн-зустрічі погодились у найближчий час провести ще одне експертне обговорення, під час якого буде обговорено розроблені Хмельницькою міською радою детальні плани території: Заріччя і Центральної частини міста.

Також учасники заходу погодились із пропозицією управління культури і туризму щодо створення робочої групи, яка б на постійній основі займалась би питаннями пам’яток культурної спадщини. Представники РРХ з нетерпінням очікують на додаткову інформацію щодо реалізації цих амбітних планів.

Захід проводився за підтримки Посольства Франції в Україні у рамках виконання проєкту «Прозора містобудівна документація міста Хмельницького», який впроваджується громадською організацією «Жіночий Антикорупційний Рух» спільно з коаліцією громадських організацій Рада Реформ Хмельниччини

Попередній Чому молоді та громадянам важливо знати про містобудівну документацію населених пунктів

Залиште свій коментар