Чому молоді та громадянам важливо знати про містобудівну документацію населених пунктів

Скріншот із онлайн-тренінгу

13 травня 2020 року коаліція громадських організації Рада Реформ Хмельниччини провела онлайн-тренінг для студентів та викладачів кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету. Співорганізатором заходу виступила і сама кафедра.

Для участі у цьому онлайн-заході попередньо зареєструвались близько семи десятків учасників.

Проєкт «Прозора містобудівна документація міста Хмельницького» виконується громадською організацією «Жіночий Антикорупційний Рух» спільно з коаліцією громадських організацій Рада Реформ Хмельниччини та фінансується Посольством Франції в Україні.

Із вітальним словом до учасників виступили аташе з питань співробітництва Посольства Франції в Україні Шарль МАТЬЙО, завідувачка кафедри екології та біологічної освіти Наталія МІРОНОВА та керівниця проєкту Альона БЕРЕЗА.

Франція приділяє особливу увагу розвитку громадянського суспільства в Україні. Але часто ми виявляємо, що громадські організації, які розташовані в Києві, вже є досить відомими, їх добре знають і вони легко отримують фінансування, то, наприклад, ситуація із організаціями в регіонах не така сама. Тому часом вони існують дещо відокремлено та не мають достатніх ресурсів для реалізації своїх проєктів. В зв’язку з цим Посольство Франції в минулому році вирішило збільшити свою підтримку на користь громадських організацій в регіонах і оголосило конкурс через мережу коаліцій РПР – зазначив Шарль МАТЬЙО.

За словами аташе з питань співробітництва Посольства Франції в Україні проєкт “Прозорість містобудівної документації” звернув на себе увагу комісії з відбору завдяки своїй тематиці та завдяки самій організації ЖАР, яка втілює проєкт, адже Посольству дійсно здалось дуже цікавим, що саме жінки ведуть боротьбу з корупцією.

На сьогодні ця тематика є надзвичайно важливою… Прозора містобудівна і є базою для того щоб місто, або як ми, екологи, кажемо урбоекосистема, розвивалось гармонійно. Щоб вона (урбоекосистема – прим.авт.) дійсно надавала все необхідне для комфортного проживання мешканців, для того щоб всі компоненти урбоекосистеми доповнювали одне одного і для того щоб питання екології, як і на сьогодні є архіважливими, не були під час затвердження містобудівної документації другорядними – наголосила завідувачка кафедри екології та біологічної освіти ХНУ Наталія МІРОНОВА.

Під час онлайн тренінгу керівницею проєкту та співголовою РРХ було презентовано сам проєкт та наявні вже здобутки, а місцеві експерти, представники коаліції РРХ, почесний громадянин міста Володимир ШВЕЦЬ та кандидатка біологічних наук Людмила КАЗІМІРОВА із доповідями щодо наявного містобудівного законодавства та щодо практичного досвіду долучення громадськості міста Хмельницького до процесів розгляду проєктів містобудівної документації.

Скріншот презентації В.Швеця із онлайн-тренінгу

Під час заходу також виступили:

експерт з містобудування Георгій МОГИЛЬНИЙ із темою щодо законодавчого регулювання НЕврахування громадських інтересів при забудові населених пунктів;

Виступ Г.Могильного

зав. кафедри екології, природничих та математичних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Олександр МУДРАК розповів простратегічну екологічну оцінку проектів містобудівної документації;

Виступ О.Мудрака

журналіст-розслідувач, координатор Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ»Андрій РОМАНЕНКО презентував практичний досвід щодо Доступ до генеральних планів населених пунктів в Україні на прикладі рідного міста Краматорськ;

Виступ А.Романенка

авторка 15-ти історикоархітектурних опорних планів на території України Ольга РУТКОВСЬКА розповіла про історикоархітектурний опорний план населеного пункту як виду містобудівної документації. та його екологічний аспект;

Виступ О.Рутковської

завідувачка кафедри екології біологічної освіти Хмельницького національного університету Наталія МІРОНОВА представила практичний досвід проведення стратегічної екологічної оцінки проектів детальних планів міста Хмельницького.

Виступ Н.Міронової

В загальному учасники заходу резюмували про важливість обговорення піднятих під час онлайн-тренінгу питань навколо містобудівної документації як на регіональному та міжрегіональному рівнях, так і на рівні усієї держави. А також експерти погодились із тим, що подібних заходів у майбутньому має стати більше. І не лише у рамках проєктів, адже важливо донести важливість врахування екологічних аспектів під час планування та розвитку населених пунктів до більшого кола зацікавлених осіб.

Учасники онлайн-тренінгу отримають сертифікати в офлайн-форматі за перших сприятливих умов, тобто одразу після завершення карантинних обмежень в Україні.

Попередній Закупівлі в освіті Хмельниччини. ЖАР презентував звіт

Залиште свій коментар