На початку жовтня відбулася щорічна конференція Української національної платформи (УНП) Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, повноцінним членом якого є наша громадська організація “Жіночий антикорупційний рух”. Головною темою Щорічної конференції стало представлення експертної оцінки планів ЄС щодо розвитку ініціативи «Східне Партнерство» до 2020 р. (аналітичної доповіді «Україна в координатах Східного Партнерства 2017-2020 рр.»).
Плани щодо Східного Партнерства були представлені Брюсселем у так званому Спільному робочому документі «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах», вперше оприлюдненому у грудні 2016 р., а потім переглянутому в червні 2017 р. Натомість експерти УНП оцінювали, наскільки актуальними, досяжними та амбітними для України є визначені в документі цілі, що їх заплановано досягнути до Саміту Східного Партнерства 2017 р. та до 2020 р.
На Форумі розглядалася багато питань , в тому числі обирався керівний склад Платформи і
напрацьовувався матеріал для подальшого періоду роботи. Багато цікавих ідей, побажаннь знайшли своє впровадження в майбутніх проектах, які учасники сподіваються будуть реалізовуватися спільними зусиллями членів Платформи задля покращення Євроінтергації України до Європейської спільноти.
Зокрема піднімалися питання Е – декларування для громадськості, питання пов’язані з гендерною політикою, безпекою і миром на Сході, екологічна проблематика.
“Конференція пройшла досить жваво і продуктивно, тим самим показавши що громадянське суспільство тримає руку на пульсі всіх подій в Україні, готове брати на себе відповідальність і робити позитивні зміни у своїй державі”, – зазначає голова правління ГО “ЖАР” Олена Покотило після участі у роботі конференції.
Виходячи з проведеної експертизи, членами УНП вказані наявні та потенційні перепони на шляху наближення до поставлених цілей, запропоновано уточнення до формулювань проміжних результатів до саміту 2017 р. та цілей 2020 року. Також були визначені додаткові досягнення в рамках політики Східного Партнерства, які не були включені до документу, хоча мають важливе значення як для України, так і для інших країн-партнерів.
Більше інформації про роботу Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства на офіційному сайті.