Хто більше: які статки задекларували депутати Хмельницької обласної ради?

02.06.2021 Аналітика
Автор ГО ЖАР

У складі Хмельницької обласної ради 8 скликання сім фракцій таких політичних партій: «Команда Симчишина» (13 депутатів), «За майбутнє» (12 депутатів), «Слуга народу» (10 депутатів), «За конкретні справи» (10 депутатів),  «Європейська Солідарність» (7 депутатів), ВО «Батьківщина» (7 депутатів) та Радикальної партії Олега Ляшка (4 депутати).

Відповідно до чинного законодавства України усі депутати, як особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, до 31 березня 2021 року включно мали подати декларації про майновий стан за 2020 рік. Які ж статки задекларували обрані на минулорічних місцевих виборах депутати Хмельницької обласної ради? 

«Команда Симчишина»: відомий бізнесмен-мільйонер та  багаторічний безробітний злидар

Статки депутатів однієї з найчисельніших у Хмельницькій облраді фракцій –  «Команди Симчишина»  вирізняються полярністю – від тих, хто не задекларував фактично нічого до партійців з мільйонними річними доходами.

Троє з тринадцяти депутатів дотичні до виконавчого комітету Хмельницької міської ради: начальник управління культури Артем Ромасюков, помічник Хмельницького міського голови Богдан Попадюк та завідувач сектору з питань запобігання корупції Анатолій Панчук. Ще двоє депутатів до обрання обіймали у виконавчому комітеті керівні посади – колишні заступники міського голови Галина Мельник та Володимир Гончарук (нинішній перший заступник голови облради). Галина Барабаш очолює місцевий заклад, що підпорядковується управлінню культури – «Музей історії міста».

Григорій Галкін, Віктор Симчишин, Руслан Лещишин та Лариса Конончук заробляють на життя підприємницькою діяльністю. Юрій Смаль – пенсіонер. А ще двоє обранців, з огляду на декларацію, у 2020 році, окрім виконання депутатських обов’язків, ніде не працювали. Це колишня депутатка Хмельницької міської ради Тетяна Калюжна та депутат попереднього й нинішнього скликання облради Віктор Бурлик.

Доходи. Найзаможніший член фракції – Григорій Галкін. У 2020 році чоловік задекларував понад 16,9 мільйона гривень доходу. Він включає пенсію, заробітну плату за сумісництвом, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, від надання майна в оренду та відчуження рухомого майна, проценти, страхові виплати, гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами. Більш як 90% статків родини депутата в минулому році склав дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, який отримала дружина обранця.

Саме в «Команді Симчишина» є обранець, якого можна назвати найбіднішим з-поміж депутатів у раді цього скликання –  Віктор Бурлик. У декларації за 2020 рік голова цілої комісії не зазначив ані доходів, ані нерухомості, ані транспорту, ані будь-яких заощаджень. Вказав лише корпоративні права у ТОВ «ТЕР ФРУКТ» – зареєстрованому на Тернопільщині товаристві, яке займається оптовою торгівлею цукром, шоколадом, кондитерськими виробами, фруктами й овочами.  Без жодних доходів депутат має 5 банківських рахунків.

До речі, декларація обранця незмінна від 2017 року. Саме тоді він вніс у неї інформацію про корпоративні права у ТОВ «ТЕР ФРУКТ». Натомість у 2016 році електронний звіт Віктора Бурлика  не містив жодних даних, окрім його ж ініціалів. При цьому у 2019 році на сторінці в інстаграмі  депутат розмістив фото з відпочинку із компанією друзів у 5-зірковому єгипетському готелі Baron Palm Resot (Шарм-ель-Шейх) та світлину, де він за кермом авто. Щоправда, відтоді сторінка зазнала змін, і тепер жодних згадок про транспорт чи  елітні вояжі там немає.

Найменший дохід з-поміж інших членів фракції задекларував Юрій Смаль – 39,2 тисячі гривень. Це пенсія та субсидія на житлово-комунальні послуги. Чоловік володіє квартирою на 64,4 квадрати у Хмельницькому, двома гаражами, двома автівками – Audi A6 1998 року випуску й ВАЗ 21063 1989 – та легковим причепом  1987 року випуску.

Нерухомість. Найбільше з-поміж інших членів фракції «Команда Симчишина» нерухомості у Григорія Галкіна. Торгово-офісні приміщення (713,6 кв. м), будівля автоцентру (2 612,9 кв. м), приміщення бару (104,8 кв. м), а також офіс (25,8 кв. м), квартира (156,2 кв. м), житловий будинок (293 кв. м) у власності дружини.

Земельні ділянки. Удвох з дружиною той таки Григорій Галкін сконцентрував 53 земельні ділянки – у Хмельницькому,  Копистині, Зелених Курилівцях та найбільше у Гнатівцях Хмельницького району.

Заощадження. Лідирує Григорій Галкін у фракції і за об’ємом заощаджень. На банківських рахунках у подружжя понад 5,4 мільйона гривень. Готівкою ж Галкіни тримають 401,5 тисяч гривень й 86 тисяч доларів.  Іншим фізичним та юридичним особам сімейство позичило 525 тисяч доларів та понад 7 мільйонів  гривень. Окрім того, у звітному періоді депутат купував нерухоме майно та витрачав кошти на реконструкцію торгово-офісних приміщень з прибудовою майстерні. Загалом це обійшлося йому в понад 717,6 тисяч гривень.

Підприємства у власності. Серед інших членів фракції корпоративні права у найбільшій кількості підприємств має Руслан Лещишин. 51% від ТОВ «АВПЄ ГРУП», 50% ТОВ «ГОЛДІС ГРУП», 45% ТОВ «ПЛАТІНУМБУД», 25% ТОВ «БУД-ХАУС», 16,7% ТОВ «СІЛВЕР РОУЗ», ТОВ «СТОУН ПРОЕКТ», 50% ТОВ «СТОУН-ПІВДЕНЬ», 50% ТОВ ВП «Еволюшн», 25% ТОВ «Ельта Прод», ПП «БРОКЕР-ЦЕНТР ПОДІЛЛЯ», ТОВ «ЛОГІСТХМ», 50% ТОВ «Лобі» 50% ТОВ «БАТЧЕР ШОП».

Останній має відношення до будівництва в центрі міста, якраз за будівлею, де розміщується управління архітектури та містобудування Хмельницької міськради – ЖК Перлина Проскурова. А до того, як обзавестись стількома юрособами, встиг ще попрацювати у Головному управлінні Держземагентства у Хмельницькій області.

«Батьківщина»: обранці з нерухомістю й заощадженнями

Всі без винятку члени фракції мають заощадження. Четверо з семи займаються підприємницькою діяльністю. Всі  володіють автівками. У п’ятьох з семи депутатів «Батьківщини» є корпоративні права у різних підприємствах. Лише одна депутатка фракції – Наталія Кухарчук – у 2020 році взяла кредит на суму 392 тисячі гривень.

Доходи. Найвищий рівень доходів – за основним місцем роботи та за сумісництвом 2,7 мільйонів гривень – задекларував Олександр Розізнаний. Сюди включена зарплата у ТОВ «Агрохолдинг-2012», СТОВ «Довіра» й ТОВ «СК Бужок», пенсія, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини. Найбільша ж сума – це дохід від відчуження рухомого майна (майже 1,4 мільйони гривень).

У цього ж депутата три автівки – AUDI Q7 2010 року випуску, Тoyota Land Cruiser 200 2018 року випуску, Grand Cherokee 2017 року випуску. Загальна вартість транспортних засобів – понад 2 мільйони гривень. У 2020 році на придбання двох авто депутат витратив 643 тисячі гривень.

Найменші з-поміж однофракційців доходи за 2020 рік задекларував Олег Лукашук – 251,4 тисячі гривень. Це пенсія депутата і його дружини.

Нерухомість. Найбільше об’єктів нерухомості в Оксани Каденко.  Депутатка має квартиру в Хмельницькому (40,6 кв. м), половину кімнати на 39,8 кв. м у Кам’янці-Подільському. У спільній власності з чоловіком у неї є три квартири загальною площею 185,8 кв. м  у Хмельницькому. Крім того, чоловіку депутатки належить чверть квартири в Кам’янці-Подільському на 59,5 кв. м. А от найбільше квадратних метрів в Олега Лукашука: житловий будинок у Лісових Гринівцях площею аж 436,5 кв. м, квартира у Хмельницькому на 96,6 квадрата, а також у спільній власності 2 київські квартири на 134,8 та 136,5 кв. м.

Земельні ділянки. Найбільше землі в заступника генерального директора ТОВ «Агрохолдинг 2012» Михайла Бойка:  по ділянці у Віньківцях, Хмельницькому,  Павликівцях,  Скіпчому, а також  дві земельні ділянки в Охрімівцях на території Хмельницького району.

Заощадження. Найбільше заощаджень має заступник начальника управління персоналом ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Палій.  На двох з дружиною у них 157 тисяч доларів, 100 тисяч євро й 640 тисяч гривень. Лише у цього обранця від фракції є незавершене будівництво – житловий будинок на 386 кв. м у Хмельницькому.

Підприємства у власності. Корпоративні права у найбільшій кількості підприємств зазначив Олег Лукашук: ВКП «Явір-Інвест», ВКПП «Явір-Транс», ДВКП «Кондор», ДП «Імпульс-Світ». Щоправда, власницею там вказана дружина депутата Наталія Лукашук.  

«Європейська Солідарність»: автомагнат та володар елітного годинника

Всі члени фракції працювали у приватних  структурах. Валентин Соколюк у 2020 році поєднував роботу у територіальній організації політичної партії «Європейська Солідарність» з роботою у двох товариствах. А Врам Мовсісян серед доходів зазначив  діяльність у двох приватних підприємствах і роботу у Шепетівській райраді. Окрім того, Валентин Соколюк – єдиний, хто не має корпоративних прав, та єдиний, хто має всього одну автівку.  

Сім з семи партійців мають по декілька об’єктів нерухомості, п’ятеро – більше як одну земельні ділянку.  Жоден з депутатів у 2020 році не брав кредит.

Доходи. Найвищий рівень доходу за звітний період показала Галина Карнасевич – понад 7 мільйонів гривень. Він включає заробітну плату за основним місцем роботи директоркою ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» та за сумісництвом директоркою ТОВ «Аптека Київська». А також основну й за сумісництвом зарплату  чоловіка, пенсію подружжя, продаж електроенергії, страхові виплати й дохід від надання майна в оренду. Найбільша ж частка припадає на дохід чоловіка від зайняття підприємницькою діяльністю – понад 6,1 мільйонів гривень.

Найнижчі у фракції доходи засвідчив Врам Мовсісян – 267,2 тисячі гривень за 2020 рік: заробітна плата у ПП «МВМ-13», ПП «ДОРСТРОЙ-ШЕПЕТІВКА», Шепетівській районній раді, пенсія, зарплата дружини. При цьому цей обранець задекларував найпримітніший автопарк. Він налічує  3 вантажівки, 2 катки, бульдозер, 2 фронтальні навантажувачі, фрезерну, асфальтоукладач, триколісний трактор, сідловий тягач, 2 напів причепи та легковик VAZ 21074 2003 року випуску. Всі автівки у власності депутата.

Нерухомість. Найбільше квадратних метрів житлової нерухомості задекларувала Аліна Коваль. Депутатка володіє  житловим будинком у Волочиську на 296,7 кв. м, спільно з чоловіком – квартирою у Волочиську на 49,9 кв. м. Крім того, у чоловіка депутатки є житловий будинок у Щаснівці на 44,5 кв. м.

Найбільше нежитлової нерухомості у Руслана Скримського – нежитлова будівля у Полонному площею 1 238,8 квадрата. Найбільше об’єктів у Михайла Пухкого: житлові будинки на 50 та 123 кв. м, квартира на 109 кв. м, склад матеріалів на 151,9 кв. м у Хмельницькому. 

Земельні ділянки. Найбільшу кількість земельних ділянок зазначила Аліна Коваль: одна у Волочиську, а у власності чоловіка – 4 земельні ділянки у Щаснівці Хмельницького району.

Заощадження. З-поміж інших членів фракції найбільші заощадження має керівник ТОВ «АСПІК ГРУП» Олександр Співак:  понад 163 тисяч у вітчизняній валюті й 95  євро на банківських рахунках, 373 тисяч доларів та 255 тисяч гривень готівкою.   

Підприємства у власності. Корпоративними правами у найбільшій кількості підприємств володіє також Олександр Співак:  100% у ТОВ «Заслуч», ТОВ «АГРО-ОРМС» й ТОВ «АГРО ЕКО МІЛК4», 49% у ТОВ інвестиційно-виробнича компанія «АГРОЦУКОР», 30% у ТОВ «АСПІК ГРУП». Він задекларував і права у селянському фермерському господарстві «Кузьминці», благодійній організації «Благодійний Фонд Олександра Співака», спільно з дружиною права у сільськогосподарських кооперативах «Кузьминський» і «Поділля». Окрім того, депутат є бенефіціарним власником у ПАТ «Старокостянтинівське міжрайагропостач», ТОВ «Заслуч», ТОВ «Старокостянтинівцукор», ТОВ «АГРО-ОРМС», сільськогосподарському кооперативі «Поділля», фермерському господарстві «Кузьминці», сільськогосподарському кооперативі «Кузьминський», ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат», ТОВ «АГРО ЕКО МІЛК», ТОВ «Заготівельник», ПРАТ «Красилівський цуктровий завод». 

Саме цей обранець У 2020 році придбав чоловічий наручний годинник Ulysse Nardin за 117,3 тисяч гривень під час перебування у Швейцарії. 

«Слуга народу»: чотири медики з-поміж десяти депутатів

У фракції зробили ставку на представників галузі медицини. Четверо з 10 обранців так чи інакше дотичні до цієї царини: директорка Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни Оксана Бочкарьова, директор Хмельницького базового медичного коледжу Іван Нагорний, ексдиректор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, нинішній керівник КНП «Хмельницька обласна лікарня» Яків Цуглевич та головна лікарка Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа. У власності всіх без винятку депутатів фракції по декілька земельних ділянок. Всі, за винятком Оксани Бочкарьової та Оксани Натальської, задекларували автівки.

Доходи. Найбільші доходи за 2020 рік у Сергія Зозулі – майже 1,7 мільйона гривень. З них 646,7 тисяч гривень – це заробітна плата за основним місцем роботи у ТОВ «Волочиськ-агро», а 950 тисяч гривень – дохід дружини від відчуження нерухомого майна. Решта – кошти від надання майна в оренду  та  додаткове благо депутата.

Найскромніші доходи у Володимира Романюка – 349 тисяч гривень: заробітна плата за основним місцем роботи у ПрАТ «Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр», зарплата дружини, яка працює там само, пенсія, соціальна допомога, проценти.

Нерухомість. За кількістю об’єктів нерухомості лідирує у фракції Сергій Зозуля. Депутат володіє квартирою у Волочиську площею 68,4 кв. м, 2 житловими будинками у Рябіївці Хмельницького району на 109,3 і 64,1 кв. м, квартирою у Хмельницькому на 124,2 кв. м. У спільній власності депутата також 4 нежитлові будівлі: майстерня, пилорама, будинок тваринника у Копачівці Хмельницького району загальною площею понад 1 353 квадрати. Обранець також має нежиле приміщення у Волочиську на 44,7 кв. м.

Земельні ділянки. Найбільше землі зазначив у декларації Михайло Демчишен. Більшістю ділянок  володіє його дружина: 59 – у Стуфчинцях, 3 – у Хмельницькому, по одній у Вільхівцях та Куражині Кам’янець-Подільського району. Сам депутат орендує ділянки у Пашківцях (Хмельницький район) і Хмельницькому.

Заощадження. Рекордсмен тут знову Михайло Демчишен. Всі заощадження депутат тримає в готівці: 3 мільйони гривень, 200 тисяч доларів, стільки ж у євро, 100 тисяч фунтів стерлінгів. У дружини обранця готівкою 2 мільйони 500 тисяч гривень, 100 тисяч доларів, 100 тисяч євро.

Підприємства у власності. І тут першість і Михайла Демчишена. Депутат володіє ТОВ «Клуб Мисливців Поділля». А в його дружини – ТОВ «СТЛ К», ТОВ «ЕкоКром», ТОВ «Кронос і Компані», ТОВ «ЮРСЕС», ТОВ «Товариство з додатковою відповідальністю Хмельницький».

«За майбутнє»: десятки земельних ділянок та золоті годинники

Доходи. У фракції партії «За майбутнє» здебільшого лікарі та керівники приватних підприємств – по 4 особи. Та найбільші доходи за минулий рік задекларував головний консультант зі зв’язків з органами місцевого самоврядування ТОВ ТРК «Лотел – СКТБ» (м. Нетішин), депутат Іван Гладуняк. У декларації за 2020 рік він вказав дохід у 3,7 мільйона гривень. Це заробітна плата за основним місцем роботи декларанта і його дружини, дивіденди, пенсія обранця, дохід від відчуження рухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав, а також подарунок у грошовій формі. 

Не набагато менше заробив інший депутат з цієї фракції, директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрій Кланца. Дохід, вказаний у його декларації, становить 3,6 мільйона гривень. Це заробітна плата, отримана за основним місцем роботи обранця і його дружини, заробітна плата дружини за сумісництвом, гонорари та інші виплати депутату згідно з цивільно-правовими правочинами, пенсія дружини і її дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. Левову частку зазначеної суми склали гонорари та інші виплати депутату згідно з цивільно-правовими правочинами – майже 2,8 мільйона гривень.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка наразі хоч і не входить до складу фракції, та все ж була обрана до ради від обласної організації партії «За майбутнє», тому окремо пропонуємо ознайомитися і з її декларацією. Посадовиця задекларувала за минулий рік 2,5 мільйона гривень доходу. Ці статки склали заробітна плата декларантки і її чоловіка, народного депутата Сергія Лабазюка, проценти, страхові виплати, отримані чоловіком. Зазначимо, що майже 2 мільйони гривень – дохід Віолети Лабазюк від зайняття підприємницькою діяльністю та від відчуження рухомого майна.

Аутсайдеркою за сумою доходу в 2020 році з-поміж представників фракції стала директорка Понінківського закладу дошкільної освіти «Барвінок», депутатка Алла Матвіїв, яка заробила близько 113 тисяч гривень – увесь дохід склала заробітна плата, отримана за основним місцем роботи.

Нерухомість. Лідерами за кількістю задекларованої житлової і нежитлової нерухомості у фракції можна назвати Андрія Кланцу, а також Івана Гладуняка й Сергія Іващука, адже двоє останніх володіють житлом у Києві.

Зокрема, у Андрія Кланци є квартира в Хмельницькому (112,6 кв. м), третина квартири в Кам’янці-Подільському (61,9 кв. м), а у його дружини – дві квартири в обласному центрі (119,6 кв. м та 151,1 кв. м),  житловий будинок в Бразі Кам’янець-Подільського району (42,8 кв. м), автомийка, пункт технічного обслуговування, автостоянка, торгівельний павільйон в Кам’янці-Подільському (308,6 кв. м).

Іван Гладуняк задекларував квартиру в Києві (146,9 кв. м), житловий будинок в Бучі Київської області (1209,3 кв. м), квартира у столиці (38,6 кв. м) є також у власності дружини декларанта.

Депутат Сергій Іващук, який є генеральним директором ТОВ НВА «Перлина Поділля», має житловий будинок у Київській області (с. Гора Бориспільського району, 496 кв. м), квартиру в Києві (83,4 кв. м), квартира в столиці є в дружини депутата (76,1 кв. м).

У декларації голови обласної ради Віолети Лабазюк вказані квартира у Волочиську в сумісній власності (25% від  41,8 кв. м), 2 житлових будинки у Розсоші Хмельницького району (665,6 і 220,5 кв. м). Чоловік очільниці ради орендує 3 громадські приймальні народного депутата України у Волочиську та громадську приймальню народного депутата України у Хмельницькому, а також винаймає готельний номер у Києві.

Земельні ділянки. Найбільше земельних ділянок задекларував директор ПП «Калинський ключ», депутат Ігор Гай, у нього, його дружини та дочки 38 земельних ділянок (32 у власності дружини, ще 3 вона користується на правах емфітевзису). Депутатка Олена Лемещук, яка працює начальницею відділу матеріально-технічного постачання ТОВ «Деражнянський молочний завод», вказала в декларації, що разом з чоловіком володіє 20 земельними ділянками. Сергій Іващук має у власності 18 земельних ділянок.

Підприємства у власності. Щодо прав власності, то представник фракції Артур Фрідман є кінцевим бенефіціарним власником 5 підприємств: ТОВ ДП «Контакт-Славута»,  ТОВ «Контакт-Славута-Плюс», ПАТ «Шепетівський ДОК»,  ПрАТ «Дунаєвецька меблева фабрика», ПрАТ «Об’єднання «Прогрес». Сергій Іващук зазначив 4 підприємства: Науково-виробничу агрофірму «Перлина Поділля», Приватне агропромислове підприємство «Загребля», Приватне агропромислове підприємство «Ірма» та ТОВ «Сузіря ПВС». 

Голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з чоловіком є бенефіціаркою Хмельницького обласного благодійного фонду «Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч», водночас її чоловік є кінцевим бенефіціаром 46 товариств з обмеженою відповідальністю, приватного акціонерного товариства, приватного підприємства та громадської організації. 

Заощадження. У декларації Сергія Іващука: 90 000 доларів, позичених третім особам, та 61,9 тисячі доларів готівкою. Артур Фрідман має 360,9 тисяч гривень і 68 тисяч доларів на банківських рахунках, ще 920 тисяч гривень і 26,5 тисяч доларів зберігає готівкою. На рахунках Андрія Кланци та його дружини 3,2 мільйони гривень, 5,1 тисячі євро, готівкою подружжя має 7 тисяч євро. 

Віолета Лабазюк готівкою зберігає 700 тисяч гривень та 40 тисяч доларів. У чоловіка голови ради 125 тисяч доларів та 500 тисяч гривень готівкою.

Предмети розкоші задекларували лише двоє представників партії «За майбутнє» у раді – голова ради Віолета Лабазюк та депутат Артур Фрідман. Так, сім’я Лабазюків володіє чоловічим годинником Breguet (виробник Swatch Group) та жіночим Chopard. Артур Фрідман має золоті механічні годинники «Омега» за 121,5 тисячі гривень та «Vacheron Constantin» за 63,9 тисячі гривень.

«За конкретні справи»: мільйонні доходи та накопичення

Половину фракції партії «За конкретні справи» в обласній раді складають керівники та заступники керівників підприємств. Є також освітянка, лікарка, пенсіонер, помічниця-консультантка нардепа, заступниця голови громади.

Доходи. Найбільші доходи упродовж 2020 року задекларували депутати Тетяна П’ятницька та Вадим Лозовий, обоє вказали суми в понад 4 мільйони гривень.

Дохід Тетяни П’ятницької, яка згідно з відомостями в декларації працює лікаркою в КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр», сягнув майже 4,6 мільйона гривень. Це заробітна плата за основним місцем роботи депутатки, її дохід від зайняття підприємницькою діяльністю (майже 3,7 мільйона гривень), подарунки у негрошовій формі, заробітна плата за основним місцем роботи чоловіка, дохід від відчуження нерухомого майна, виплати й відшкодування у чоловіка.  

Заступник голови ТОВ Епіцентр К, депутат Вадим Лозовий задекларував 4,5 мільйона гривень. Його статки склали заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, дохід від надання майна в оренду, додаткове благо, дохід від відчуження нерухомого та рухомого майна, який становив майже 3 мільйони гривень.

Найменші статки серед колег по фракції у пенсіонера Володимира Поворозника. Його дохід минулого року становив 343,5 тисячі гривень: пенсія депутата й дружини, проценти, дохід від надання майна в оренду та від зайняття підприємницькою діяльністю. 

Нерухомість. Помітною кількістю нерухомості вирізняються Руслан Петльований, Вадим Лозовий та Руслан Пшибельський.

У депутата Руслана Петльованого, який у декларації зазначений як директор ТОВ «Ситний Двір 2004», більшість об’єктів нерухомості зосереджені на Кам’янеччині: житловий будинок у Дунаївцях (518 кв. м), 9  нежитлових будівель у Михайлівці, 8 об’єктів нежитлової та житлової нерухомості у Воробіївці, 3 нежитлові об’єкти та 1 комплекс у Макові, 2 об’єкти нежитлової й житлової нерухомості у Шатаві, 3 нежитлові об’єкти у Дунаївцях, нежитлова будівля та комплекс у Мушкутинцях, нежитлова будівля в Кривчику. У Хмельницькому районі депутат має 6 нежитлових будівель у Адамівці та по 1 нежитловій будівлі в Ярмолинцях, Зінькові.

Вадим Лозовий у 2020 році був власником квартири в Києві (92,7 кв. м), житлового будинку в Вишгороді на Київщині (121,4 кв. м), нежитлового приміщення в столиці (237 кв. м). У власності дружини депутата в декларації зазначене нежитлове приміщення у Києві (71,9 кв. м) та майнові права (61,43 кв. м). До слова, квартирою в Києві на 97,5 кв. м володіє ще одна депутатка цієї фракції – Уляна Ткаченко.

Директор ТОВ «Віньковецький сирзавод» та ТОВ «Лани Віньковеччини», депутат Руслан Пшибельський зазначив у декларації житловий будинок (137,5 кв. м), склад (321, 5 кв. м), магазин-пекарню (126,6 кв. м), ферму-телятник (414, 4 кв. м) та майновий комплекс ТІК (1891 кв. м) у Віньківцях.

Земельні ділянки. Значною кількістю задекларованих земельних ділянок з-поміж депутатів фракції може похизуватися Руслан Петльований. У його декларації зазначено 89 наділів: 64 у власності та спільній власності, а ще 25 він орендує. 

Вадим Лозовий має значно менше ділянок, проте зосереджені вони у Київській області. Так, депутат володіє земельною ділянкою у Вишгороді (932 кв. м), у Нових Петрівцях (2160 кв. м), має ділянку у Вишгороді на правах спільної сумісної власності (672 кв. м). У власності дружини депутата 4 земельні ділянки у Вишгороді (542, 180, 900, 1123 кв. м), а також наділ у Стуфчинцях Хмельницького району (1 000 кв. м).

Заощадження. Вадим Лозовий також показав суттєві заощадження: у депутата 100 тисяч доларів та 1,1 мільйона гривень готівкою. Приблизно стільки ж готівкових коштів зберігає Руслан Петльований: у нього майже 3,7 мільйона гривень. 

Підприємства у власності. Найбільше підприємств у власності з-поміж колег по фракції вказав Руслан Петльований. Він є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Адамівка Агро», Фермерського господарства «Деметра-Р» та ТОВ «Ситний Двір 2004». Дружина депутата вказана бенефіціарним власником ТОВ «Подільський бройлер».

Радикальна партія: найбільші статки – у колишнього голови ОДА

Доходи. Фракція Радикальної партії Олега Ляшка у Хмельницькій обласній раді найменша, вона налічує лише 4 депутатів. Це керівники підприємств та посадовиця обласної ради. Найбільші доходи серед них задекларував Олександр Корнійчук, колишній голова Хмельницької ОДА (2016-2018 рр.), який нині згідно з інформацією на сайті ОДА очолює ТОВ «ЕКЛІПС ЛТД». За минулий рік статки депутата склали майже 3,2 мільйони гривень. До цієї суми увійшли дохід від зайняття підприємницькою діяльністю дружини депутата, проценти, подарунки у негрошовій формі, дохід від відчуження рухомого майна, заробітна плата отримана за основним місцем роботи депутата, дохід від надання майна в оренду, додаткове благо, подарунок у грошовій формі, а значну частку доходу (1,1 мільйона гривень) склали дивіденди.

Найменші доходи у фракції має Олександр Дехтярук, який, як свідчить сайт обласної ради та декларація депутата, є директором Колективного підприємства «Буртинський завод вогнетривів». У минулому році його дохід становив 369 тисяч гривень, з яких 109 тисяч гривень – дохід від відчуження нерухомого майна й соціальна виплата, отримані депутатом, а 260 тисяч гривень – дивіденди й проценти, отримані дружиною).

Нерухомість. За кількістю задекларованої нерухомості першість у фракції належить Олександру Корнійчуку. У нього є садовий (дачний) будинок у Сахнівцях Старокостянтинівського району (394,9 кв. м), 3 житлових будинки в Старокостянтинові (239, 65 та 99,5 кв. м), нежитловий будинок у Сахнівцях (158,1 кв. м), нежитлова будівля (47,2 кв. м) та приміщення (151,1 кв. м) в Старокостянтинові, нежитлова будівля в Сахнівцях (95,1 кв. м) й нежитлове приміщення в Шепетівці (231 кв.м), комплекс будівель та споруд (20396,1 кв.м) і майновий комплекс в Сахнівцях (13645,8 кв. м). У власності дружини депутата 3 квартири в Старокостянтинові (по 49,7 кв. м), нежитлова будівля в Красносілці Старокостянтинівського району (479,4 кв. м). Депутат також володіє 1% нежитлової будівлі в Сахнівцях (605,3 кв. м), нежитлового приміщення в Старокостянтинові (249,5 кв. м), та нежитлової будівлі в Старокостянтинові (193,2 кв. м). Дружина депутата має також незавершене будівництво в Старокостянтинові (385,8 кв. м).

Земельні ділянки. Найбільшу кількість земельних наділів у власності задекларував також Олександр Корнійчук. Разом із дружиною він має ділянки у власності, частковій власності (1%), а також орендує землю. Так, у власності подружжя 10 ділянок, 6 вони орендують, ще в 14 ділянках володіють 1%. Розташовані землі у Старокостянтинові, Сахнівцях, Немиринцях, Веснянці, Красносілці (Хмельницький район).

Заощадження. За кількістю заощаджень у фракції також лідирує Олександр Корнійчук. Готівкою він зберігає 200 тисяч доларів та 3,8 мільйона гривень. На рахунках в дружини депутата 859 тисяч гривень, ще 5,8 мільйона гривень та 120 тисяч євро вона тримає готівкою. 

Чимало заощадив і Олександр Тарасюк, директор ТОВ «Завод залізобетонних виробів «Поліськсільбуд». Він разом із дружиною має на банківських рахунках та в банківській депозитарній чарунці 323 тисяч гривень, майже 217 тисяч доларів та 116 тисяч євро. 

Підприємства у власності. Олександр Корнійчук є кінцевим бенефіціарним власником Фермерського господарства «Кобудь» та ТОВ «Екліпс», його дружина – Виробничо-комерційної фірми «Заріччя». Олександр Тарасюк вказаний бенефіціаром у ТОВ «Завод залізобетонних виробів «Поліськсільбуд» та ТОВ «ЛТ-ІНВЕСТ».

Предмети розкоші з-поміж колег по фракції задекларував лише Олександр Корнійчук. Традиційно, це швейцарський годинник Breguet Classique (коштував 160 тисяч гривень на час придбання, у 2012 році)

Загалом декларації засвідчують, що переважна більшість обранців Хмельницької обласної ради – власники великої кількості квадратних метрів нерухомості, земельних ділянок, дороговартісних автівок, солідних заощаджень у вітчизняній та іноземній валюті. Ледь не кожен з них, навіть маючи скромні статки, має численні банківські рахунки. У понад третини депутатів річний дохід перевищує 1 мільйон гривень. Зокрема, у фракції «За майбутнє» таких п’ятеро з 13, а у Радикальній партії Олега Ляшка троє з чотирьох. Більше половини обранців мають корпоративні права та є бенефіціарними власниками підприємств. До прикладу, у фракції «Європейська Солідарність» таких шестеро з семи.  Водночас найбільше обранців з незначними статками у «Команді Симчишина». Восьмеро з 13 не мають земельних ділянок, але при цьому десятеро задекларували по декілька об’єктів нерухомості. 

Утім, не завжди відомості в деклараціях свідчать про реальні прибутки й матеріальні надбання посадовців. На жаль, трапляються випадки, коли представники влади, органів місцевого самоврядування зловживають службовим становищем заради власного збагачення і, щоб уникнути покарання, не вказують правдивої інформації про доходи та майно, яким володіють чи користуються. Саме тому важливим є громадський контроль за діяльністю службовців, зокрема й в питанні декларування. 

Світлана Русіна, Оксана Банкова

Матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Читайте також

Шпигунська війна: як ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з путіним (продовження)

Адам Ентус і Майкл Швіртц провели понад 200 інтерв’ю в Україні, кількох інших європейських країнах і США, щоб розповісти цю історію.
Читати далі

ЖАР.INFO подали позов до окружного суду на Апарат Верховної Ради України

20 березня редакція ЖАР.INFO подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України через відмову надати публічну інформацію на запит щодо закордонних відряджень народних депутатів.
Читати далі

Узяти до відома та ліквідація комунальної аптеки: шепетівські районні обранці зустрілися вперше за 10 місяців

За словами голови Шепетівської райради Олега Кулінського, «занадто важливих проблем в житті нашої громади не було, тому і збиратися депутатам не було необхідним».
Читати далі

Залиште Свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Якщо Вам відомі факти корупції, повідомте нас

Повідомити про корупцію