ТОП-7 депутатів Хмельницької обласної ради, які заробляють менше, ніж прожитковий мінімум

24.10.2018 Розслідування
Автор ГО ЖАР

Окрім мільйонерів в обласній раді є і ті, хто по офіційним деклараціям ледь зводить кінці з кінцями. Дехто настільки бореться і захищає справедливість, прикриваючись патріотичними гаслами, що свою порожню декларацію вважає нормою. Вимагаючи від інших показати реальні статки, дехто абсолютно спокійно себе почуває, приховуючи свої. Більше того такі депутати, певно, вірять у те, що люди повірять – їхні обранці можуть жити абсолютно без грошей.

Ні копійки вже другий рік поспіль не заробляє свободівець Віктор Бурлик. Однак це не завадило йому у серпні 2017 року внести 60 000 гривень у статутний фонд ТОВ «ТЕР-ФРУКТ». Керівником цієї фірми він і призначений згідно статуту. Окрім депутата в засновниках фірми є дружина іншого депутата-свободівця, Людмила Гончар, тернополянка Зоряна Сенчишин, жінка також помічниця тернопільського депутата-свободівця. І киянин Костянтин Тімченко.

Однак знайти пояснень, звідки ж кошти на підприємницьку діяльність, у порожній декларації Віктора Бурлика не вдалось.

В інтерв’ю одному з місцевих телеканалів «33 канал» депутат не зміг відповісти на запитання, хто ж його фінансово підтримує. Так обранець спочатку заявив, що його фінансує ТОВ «ТЕР-ФРУКТ», хоча, за його ж словами, фірма ще не веде господарської діяльності. То йому допомагають побратими. Однак Віктор Вікторович все одно мав би задекларувати фінансові зобов’язання, які виникають у нього перед його оточенням.

Нещодавно місцеві активісти ВО «Автомайдан» заявили, що бачили, як депутат сідав за кермо автівки. І це, до речі, вже не перший випадок кермування депутатами цієї політсили автомобілями на іноземних номерних знаках.

Більше того, Бурлик зареєстрований у селі Моломолинці, Хмельницького району. А де депутат проживає у Хмельницькому? У декларації відсутня інформація про власність чи користування житлом. Якщо ж, він проживає у Моломолинцях, то це означає, що він просто вирішив проігнорувати закон і не вносити в декларацію усю свою родину та її власність. А якщо знімає житло в обласному центрі, то і це він теж мав би вказати.

Наталія Вишневська стала депутаткою від Хмельницької обласної організації партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ». Обраниця також є членкинею одноіменної фракції, керівник депутатської групи “ГРОМАДА І ЗАКОН”, членкиня депутатської групи “Депутатський контроль”, а також членкиня постійної комісії обласної ради з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування.

У минулому пані Вашневська також була заступником голови правління громадської організації «Антикорупційне бюро України у Хмельницькій області.

Проживає депутатка у Красилові разом із сином. У минулому році жінка заробила лише 465 гривень. З них, 267 гривень – це допомога по безробіттю, а 188 гривень – заробітна плата.

На сьогодні квиток на автобус з Красилова до Хмельницького коштує трохи більше 30 гривень. У 2017 році було 6 чергових та 2 позачергові сесій обласної ради. З них депутатка пропустила лише одну, згідно з офіційним сайтом Хмельницької обласної ради. Таким чином на дорогу у дві сторони жінка мала б витратити мінімум 420 гривень. Це не враховуючи, що депутатська діяльність це не лише тиснути на кнопку в сесійному залі, це також робота у комісіях перед засіданням, які тривають кілька тижнів до засідання.

Ще одна обраниця, яка не заробила менше прожиткового мінімуму, від партії «Батьківщина» Оксана Берегова. 5 301 гривень – це сума, яку за рік офіційно отримала обраниця. Жінка проживає із сином.

Однак це не завадило їй придбавати щось у власність, адже у 2017 році депутатка стала власницею «Renault FLUENCE», 2014 року випуску. Його депутатка придбала всього за 50 тисяч гривень. На вторинному ринку за таку автівку просять щонайменше 9 тисяч доларів.

Варто зазначити, що жінка користувалась цією автівкою і у 2016 році. Тоді право власності належало Віктору Хитруку.

Рівно на таку ж суму, а саме 50 тисяч гривень, зменшились й заощадження депутатки. У неї залишалось 30 тис. доларів та 70 тис. гривень готівки. Однак і досі не відомо, за які кошти жила депутатка цілий минулий рік. Врешті, за які кошти хоча б купувала пальне для автівки? Ймовірно, обраниця знає місця, де пальне заправляють задарма?

Депутат-конкретник Микола Харкавий, який минулого року став відомим на всю Україну, як затриманий депутат із найбільшим хабарем, за 2017 рік задекларував лише 11 325 гривень заробітної плати, як отримав як викладач у Тернопільському національному економічному університеті.

Однак у депутата залишились досить значні заощадження: 350 тис. гривень та 35 тис. доларів. Окрім того, дружина депутата, Таїсії Харкавій, гарно заробляє, адже за минулий рік її бізнес приніс 996 824 грн. Ще 262 516 грн вона заробила завдяки продажу рухомого майна.

Також дружина обранця має й значні готівкові «заначки» – 2,05 млн. грн і 140 тис. доларів США. Серед членів сім’ї депутатів Таїсія Харкава своїми заощадженнями поступається лише дружині Олега Білявця, яка сукупно тримає готівкою більше 10,9 млн. гривень.

У список тих чий річний дохід нижчий за прожитковий мінімум, потрапив ще один свободівець Юрій Смаль. Депутат задекларував лише невеличку пенсію у розмірі 1 400 грн в місяць. Окрім того, він переоформив на себе і відповідно став власником «Audi A6», 1998 року випуску. До цього автівка належала Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації.

У червні депутат влаштувався на роботу на ПАТ «Гіпсовик». Тож вже наступного року у декларації обранця сподіваємось відбутись зміни.

Абсолютно незрозуміла ситуація у депутатки від «Самопомочі» Наталії Коваль. Депутатка разом з чоловіком та чотирма синами примудрились прожити цілий рік лише на 58 494 гривень. Ця сума удвічі менша прожиткового мінімуму для всієї родини обраниці.

Жінка працює у координаційному відділі координаційно-аналітичного управління Департаменту внутрішньої політики ПП “Об’єднання Самопоміч”. Її річна зарплата тут склала лише 18 804 грн.

Також у декларації депутатки є автівка «Volkswagen LT», 2005 року випуску. Її обраниця придбала у 2015 році за 90 000 гривень. На вторинному ринку за такі автомобілі просять від 6 тисяч доларів.

Ще один депутат, який обирався від «Самопомочі» та зараз є позафракційним депутатом, опинився у цьому списку – Олександр Палій. За минулий рік на посаді заступника директора ПАТ «Хмельницькгаз» депутат заробив лише 39 715 грн.

Поряд з тим це не завадило йому зробити доволі значну купівлю. У декларації обранця з’являється майновий комплекс фізіотерапевтичного відділення центральної дитячої міської лікарні та земельна ділянка під ним загальною вартістю 470 603 грн. За даними Житомирської міської ради, ця ділянка та будівля були передані підприємцю в обмін на іншу ділянку в місті Житомирі. Як стверджують житомирські ЗМІ, Олександр Палій придбав понад 10 років тому у Житомирі земельну ділянку під будівництво житлового комплексу, але так і не розпочав будівництво. Тому йому ділянку міська рада вирішила замінити і отримати з нього доплату в розмірі майже півмільйона гривень.

Однак у декларації 2016 року депутат ні слова не згадав про майно у Житомирській області.

Попри невеличку зарплату, Олександр Палій має значний грошовий актив – 4,73 млн. в гривневому еквіваленті. У дружини обранця ­– 3,652 млн. в гривневому еквіваленті. Окрім заощаджень, дружина депутат веде активну підприємницьку діяльність. Її сукупний дохід за 2017 рік склав 659 868 грн.

Ось такі вони найбідніші депутати Хмельницької міської ради. Якщо порівнювати їх життя із найбагатшими депутатами, то в уяві виникає якийсь такий незрозумілий світ, де «володарюють» багаті та бідні. Однак нам важливо пам’яти, що депутатство то діяльність, під час якої може виникати корупція, при, наприклад, управлінні комунальним майном, чи, наприклад, поділі бюджетних коштів, а тому будь-який депутат має думати про свою репутатцію. На жаль, у нас на сьогодні виникли запитання як до багатіїв, так і до бідняків, а тому за виявленими нами порушеннями будуть складені відповідні звернення та направлені до відповідних органів.

Із матеріалом про ТОП-15 багатіїв Хмельницької обласної ради можна познайомитись за посиланням.

Цей матеріал підготовлено ГО “ЖАР” в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього матеріалу і не
обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми
розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

Читайте також

Шпигунська війна: як ЦРУ таємно допомагає Україні боротися з путіним (продовження)

Адам Ентус і Майкл Швіртц провели понад 200 інтерв’ю в Україні, кількох інших європейських країнах і США, щоб розповісти цю історію.
Читати далі

ЖАР.INFO подали позов до окружного суду на Апарат Верховної Ради України

20 березня редакція ЖАР.INFO подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України через відмову надати публічну інформацію на запит щодо закордонних відряджень народних депутатів.
Читати далі

Узяти до відома та ліквідація комунальної аптеки: шепетівські районні обранці зустрілися вперше за 10 місяців

За словами голови Шепетівської райради Олега Кулінського, «занадто важливих проблем в житті нашої громади не було, тому і збиратися депутатам не було необхідним».
Читати далі

Залиште Свій Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Якщо Вам відомі факти корупції, повідомте нас

Повідомити про корупцію